www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Steam Hardware je oficiálně k dispozici

Steam Hardware je oficiálně k dispozici
, , aktualita
Společnost Valve včera večer oficiálně uvedla na trh Steam Hardware, který zahrnuje potřebné počítače, ovladač i hardware k streamování her třeba do televizoru. Co všechno tedy máme k dispozici?
K oblíbeným
reklama
Firma Valve oficiálně uvedla Steam Hardware na trhy v USA, Kanadě a také v Evropě, přičemž sděluje, že celá tato platforma je určena pro PC, Mac a Linuxové hry a pochopitelně je propojena s celým Steamem. Nicméně na Steam OS budeme moci hrát pouze hry, které jsou kompatibilní i s Linuxem a jinak bude nutné využít stolní PC s Windows či Mac, z nějž se budou hry streamovat, a to pomocí hardwaru Steam Link. Ten má za úkol automaticky v lokální síti rozpoznat počítač, na němž běží Steam a pak už bude jednoduché zprovoznit hru zobrazenou třeba na velkém televizoru.
Steam Link


Ovládat ji budeme moci dle představ Valve nejlépe s pomocí nového Steam Controller, tedy gamepadu, jenž byl poměrně dlouho vyvíjen tak, aby si jej mohli oblíbit i PC hráči. To bude jeden z největších problémů nové platformy, tedy přimět tyto uživatele k opuštění klávesnice a myši (joysticku, volantu, atd.). Steam Controller se bude prodávat za cca 1500 Kč a stejnou částku bychom měli zaplatit i za Steam Link.
Steam Controller


A posledním kouskem skládačky jsou samotné počítače Steam Machines vybavené právě operačním systémem Steam OS. Zde už ale bude nabídka záviset na partnerech firmy Valve, jako je například ZOTAC se svým novým NEN. Každý si ale bude moci sestavit svůj počítač, neboť půjde o běžný PC hardware, na němž pouze běží Steam OS. Hotové Steam Machines budou k dispozici také od firem Alienware, Cyberpower a dalších. Přímo na nich budeme moci spustit na 1500 her, což tedy bude záviset i na jejich výkonu. K dispozici bude mnoho verzí a Valve udává, že jejich cena bude začínat na 450 USD.

Ovladač Steam Controller a zařízení Steam Link jsou již k dispozici na Amazonu a přímo v obchodu Steam.

Zdroj: TZ Valve.
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek