www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Steam Hardware je oficiálně k dispozici

Steam Hardware je oficiálně k dispozici
, , aktualita
Společnost Valve včera večer oficiálně uvedla na trh Steam Hardware, který zahrnuje potřebné počítače, ovladač i hardware k streamování her třeba do televizoru. Co všechno tedy máme k dispozici?
K oblíbeným
reklama
Firma Valve oficiálně uvedla Steam Hardware na trhy v USA, Kanadě a také v Evropě, přičemž sděluje, že celá tato platforma je určena pro PC, Mac a Linuxové hry a pochopitelně je propojena s celým Steamem. Nicméně na Steam OS budeme moci hrát pouze hry, které jsou kompatibilní i s Linuxem a jinak bude nutné využít stolní PC s Windows či Mac, z nějž se budou hry streamovat, a to pomocí hardwaru Steam Link. Ten má za úkol automaticky v lokální síti rozpoznat počítač, na němž běží Steam a pak už bude jednoduché zprovoznit hru zobrazenou třeba na velkém televizoru.
Steam Link


Ovládat ji budeme moci dle představ Valve nejlépe s pomocí nového Steam Controller, tedy gamepadu, jenž byl poměrně dlouho vyvíjen tak, aby si jej mohli oblíbit i PC hráči. To bude jeden z největších problémů nové platformy, tedy přimět tyto uživatele k opuštění klávesnice a myši (joysticku, volantu, atd.). Steam Controller se bude prodávat za cca 1500 Kč a stejnou částku bychom měli zaplatit i za Steam Link.
Steam Controller


A posledním kouskem skládačky jsou samotné počítače Steam Machines vybavené právě operačním systémem Steam OS. Zde už ale bude nabídka záviset na partnerech firmy Valve, jako je například ZOTAC se svým novým NEN. Každý si ale bude moci sestavit svůj počítač, neboť půjde o běžný PC hardware, na němž pouze běží Steam OS. Hotové Steam Machines budou k dispozici také od firem Alienware, Cyberpower a dalších. Přímo na nich budeme moci spustit na 1500 her, což tedy bude záviset i na jejich výkonu. K dispozici bude mnoho verzí a Valve udává, že jejich cena bude začínat na 450 USD.

Ovladač Steam Controller a zařízení Steam Link jsou již k dispozici na Amazonu a přímo v obchodu Steam.

Zdroj: TZ Valve.
reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář