www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Steam Hardware je oficiálně k dispozici

Steam Hardware je oficiálně k dispozici
, , aktualita
Společnost Valve včera večer oficiálně uvedla na trh Steam Hardware, který zahrnuje potřebné počítače, ovladač i hardware k streamování her třeba do televizoru. Co všechno tedy máme k dispozici?
K oblíbeným
reklama
Firma Valve oficiálně uvedla Steam Hardware na trhy v USA, Kanadě a také v Evropě, přičemž sděluje, že celá tato platforma je určena pro PC, Mac a Linuxové hry a pochopitelně je propojena s celým Steamem. Nicméně na Steam OS budeme moci hrát pouze hry, které jsou kompatibilní i s Linuxem a jinak bude nutné využít stolní PC s Windows či Mac, z nějž se budou hry streamovat, a to pomocí hardwaru Steam Link. Ten má za úkol automaticky v lokální síti rozpoznat počítač, na němž běží Steam a pak už bude jednoduché zprovoznit hru zobrazenou třeba na velkém televizoru.
Steam Link


Ovládat ji budeme moci dle představ Valve nejlépe s pomocí nového Steam Controller, tedy gamepadu, jenž byl poměrně dlouho vyvíjen tak, aby si jej mohli oblíbit i PC hráči. To bude jeden z největších problémů nové platformy, tedy přimět tyto uživatele k opuštění klávesnice a myši (joysticku, volantu, atd.). Steam Controller se bude prodávat za cca 1500 Kč a stejnou částku bychom měli zaplatit i za Steam Link.
Steam Controller


A posledním kouskem skládačky jsou samotné počítače Steam Machines vybavené právě operačním systémem Steam OS. Zde už ale bude nabídka záviset na partnerech firmy Valve, jako je například ZOTAC se svým novým NEN. Každý si ale bude moci sestavit svůj počítač, neboť půjde o běžný PC hardware, na němž pouze běží Steam OS. Hotové Steam Machines budou k dispozici také od firem Alienware, Cyberpower a dalších. Přímo na nich budeme moci spustit na 1500 her, což tedy bude záviset i na jejich výkonu. K dispozici bude mnoho verzí a Valve udává, že jejich cena bude začínat na 450 USD.

Ovladač Steam Controller a zařízení Steam Link jsou již k dispozici na Amazonu a přímo v obchodu Steam.

Zdroj: TZ Valve.
reklama
Nejnovější články
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek