www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou
, , aktualita
Valve se může pochlubit novým rekordem v počtu najednou aktivních lidí na Steamu, který byl překonán po dvou letech. Vedle toho se pak můžeme podívat na to, jaký vliv má právě v případě Steamu ukončení podpory Windows 7. 
K oblíbeným
reklama
Někdo by mohl čekat, že s již rok trvajícím útokem firmy Epic Games na platformu Steam bude její obliba klesat a lidé se chytnou na nabídku her zdarma. Jenomže rozpínání nové platformy nemusí nutně znamenat klesající oblibu ostatních a bezesporu platí to, že i přes sliby firmy Epic je její herní platforma ještě stále velice chudá, a to zvláště pokud jde o podporu herní komunity. Ta v podstatě zatím ještě neexistuje, takže tu nejsou ani diskuze či uživatelské recenze, zkrátka nic, kde by se lidé mohli vyjádřit a řešit problémy, natož pak aby mohli nabízet svou tvorbu, sledovat statistiky, atd. 
 
 
Ale zpět ke Steamu, který se může pochlubit novým rekordem v podobě 18.801.944 najednou aktivních lidí, a to během neděle 2. února. Předchozí rekord činil 18.537.490 hráčů ze 14. ledna 2018. Je zřejmé, že na počty lidí na Steamu bude mít vliv jednak roční doba a den v týdnu a pak nejspíše i to, jaké se na celém světě sejde počasí. Alespoň u nás minulá neděle hráčům vyloženě přála, neboť ačkoliv bylo poměrně teplo, zároveň pršelo a vál silný vítr.
 
Je třeba však poznamenat, že ačkoliv byl rekord zlomen v případě přihlášených lidí, pak těch, kteří v danou dobu skutečně hráli a nebrouzdali jen Steamem, bylo jen cca 5,8 milionů a to je o 1,2 milionu méně než v lednu 2018. Na účtu @SteamDB se také v následovném tweetu objevila informace, že za mnohými přihlášenými uživateli se ve skutečnosti ukrývají boti. Ale to už jsme si mohli zvyknout, že statistiky Steamu mají své háčky a že je musíme brát s rezervou. 
 
 
Ovšem co se týče změn, které se navíc dají podpořit či vysvětlit, v tomto ohledu lze statistiky Steamu dobře využít. Nyní může jít především o změny v oblibě operačních systémů Windows, kde se zcela jasně ukazuje skokově snížené zastoupení Windows 7, které kleslo na 14,24 %, a to v případě prvních šesti verzí systému pouze ve prospěch Windows 10 v 64bitové verzi. 
 
Jde pochopitelně o dobře medializovaný dopad ukončení rozšířené podpory systému Windows 7, takže na Steamu už nyní drtivou většinu drží pevně systém Windows 10, a to bezmála už 80 procent z 96procentního podílu systémů Windows. 
 
Co se týče jiných statistik, zaznamenat můžeme pokračující růst počtu počítačů s 8jádrovými CPU, i když jde stále jen o 5 procent. Za poslední měsíc to ale znamená nárůst o celý jeden procentní bod. To bude nejspíše spojeno s navýšeným podílem firmy AMD mezi procesory o téměř 2 procentní body na 21,36 %, a to opět za poslední měsíc. A co se týče grafických karet, stále mezi nimi s náskokem vede GeForce GTX 1060 následovaná modelem GTX 1050 Ti. První Radeon, a to RX 580, je až na 11. místě. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů