www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou
, , aktualita
Valve se může pochlubit novým rekordem v počtu najednou aktivních lidí na Steamu, který byl překonán po dvou letech. Vedle toho se pak můžeme podívat na to, jaký vliv má právě v případě Steamu ukončení podpory Windows 7. 
K oblíbeným
reklama
Někdo by mohl čekat, že s již rok trvajícím útokem firmy Epic Games na platformu Steam bude její obliba klesat a lidé se chytnou na nabídku her zdarma. Jenomže rozpínání nové platformy nemusí nutně znamenat klesající oblibu ostatních a bezesporu platí to, že i přes sliby firmy Epic je její herní platforma ještě stále velice chudá, a to zvláště pokud jde o podporu herní komunity. Ta v podstatě zatím ještě neexistuje, takže tu nejsou ani diskuze či uživatelské recenze, zkrátka nic, kde by se lidé mohli vyjádřit a řešit problémy, natož pak aby mohli nabízet svou tvorbu, sledovat statistiky, atd. 
 
 
Ale zpět ke Steamu, který se může pochlubit novým rekordem v podobě 18.801.944 najednou aktivních lidí, a to během neděle 2. února. Předchozí rekord činil 18.537.490 hráčů ze 14. ledna 2018. Je zřejmé, že na počty lidí na Steamu bude mít vliv jednak roční doba a den v týdnu a pak nejspíše i to, jaké se na celém světě sejde počasí. Alespoň u nás minulá neděle hráčům vyloženě přála, neboť ačkoliv bylo poměrně teplo, zároveň pršelo a vál silný vítr.
 
Je třeba však poznamenat, že ačkoliv byl rekord zlomen v případě přihlášených lidí, pak těch, kteří v danou dobu skutečně hráli a nebrouzdali jen Steamem, bylo jen cca 5,8 milionů a to je o 1,2 milionu méně než v lednu 2018. Na účtu @SteamDB se také v následovném tweetu objevila informace, že za mnohými přihlášenými uživateli se ve skutečnosti ukrývají boti. Ale to už jsme si mohli zvyknout, že statistiky Steamu mají své háčky a že je musíme brát s rezervou. 
 
 
Ovšem co se týče změn, které se navíc dají podpořit či vysvětlit, v tomto ohledu lze statistiky Steamu dobře využít. Nyní může jít především o změny v oblibě operačních systémů Windows, kde se zcela jasně ukazuje skokově snížené zastoupení Windows 7, které kleslo na 14,24 %, a to v případě prvních šesti verzí systému pouze ve prospěch Windows 10 v 64bitové verzi. 
 
Jde pochopitelně o dobře medializovaný dopad ukončení rozšířené podpory systému Windows 7, takže na Steamu už nyní drtivou většinu drží pevně systém Windows 10, a to bezmála už 80 procent z 96procentního podílu systémů Windows. 
 
Co se týče jiných statistik, zaznamenat můžeme pokračující růst počtu počítačů s 8jádrovými CPU, i když jde stále jen o 5 procent. Za poslední měsíc to ale znamená nárůst o celý jeden procentní bod. To bude nejspíše spojeno s navýšeným podílem firmy AMD mezi procesory o téměř 2 procentní body na 21,36 %, a to opět za poslední měsíc. A co se týče grafických karet, stále mezi nimi s náskokem vede GeForce GTX 1060 následovaná modelem GTX 1050 Ti. První Radeon, a to RX 580, je až na 11. místě. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář