www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou

Steam zaznamenal nový rekord v počtu uživatelů, řady PC s Windows 7 řídnou
, , aktualita
Valve se může pochlubit novým rekordem v počtu najednou aktivních lidí na Steamu, který byl překonán po dvou letech. Vedle toho se pak můžeme podívat na to, jaký vliv má právě v případě Steamu ukončení podpory Windows 7. 
K oblíbeným
reklama
Někdo by mohl čekat, že s již rok trvajícím útokem firmy Epic Games na platformu Steam bude její obliba klesat a lidé se chytnou na nabídku her zdarma. Jenomže rozpínání nové platformy nemusí nutně znamenat klesající oblibu ostatních a bezesporu platí to, že i přes sliby firmy Epic je její herní platforma ještě stále velice chudá, a to zvláště pokud jde o podporu herní komunity. Ta v podstatě zatím ještě neexistuje, takže tu nejsou ani diskuze či uživatelské recenze, zkrátka nic, kde by se lidé mohli vyjádřit a řešit problémy, natož pak aby mohli nabízet svou tvorbu, sledovat statistiky, atd. 
 
 
Ale zpět ke Steamu, který se může pochlubit novým rekordem v podobě 18.801.944 najednou aktivních lidí, a to během neděle 2. února. Předchozí rekord činil 18.537.490 hráčů ze 14. ledna 2018. Je zřejmé, že na počty lidí na Steamu bude mít vliv jednak roční doba a den v týdnu a pak nejspíše i to, jaké se na celém světě sejde počasí. Alespoň u nás minulá neděle hráčům vyloženě přála, neboť ačkoliv bylo poměrně teplo, zároveň pršelo a vál silný vítr.
 
Je třeba však poznamenat, že ačkoliv byl rekord zlomen v případě přihlášených lidí, pak těch, kteří v danou dobu skutečně hráli a nebrouzdali jen Steamem, bylo jen cca 5,8 milionů a to je o 1,2 milionu méně než v lednu 2018. Na účtu @SteamDB se také v následovném tweetu objevila informace, že za mnohými přihlášenými uživateli se ve skutečnosti ukrývají boti. Ale to už jsme si mohli zvyknout, že statistiky Steamu mají své háčky a že je musíme brát s rezervou. 
 
 
Ovšem co se týče změn, které se navíc dají podpořit či vysvětlit, v tomto ohledu lze statistiky Steamu dobře využít. Nyní může jít především o změny v oblibě operačních systémů Windows, kde se zcela jasně ukazuje skokově snížené zastoupení Windows 7, které kleslo na 14,24 %, a to v případě prvních šesti verzí systému pouze ve prospěch Windows 10 v 64bitové verzi. 
 
Jde pochopitelně o dobře medializovaný dopad ukončení rozšířené podpory systému Windows 7, takže na Steamu už nyní drtivou většinu drží pevně systém Windows 10, a to bezmála už 80 procent z 96procentního podílu systémů Windows. 
 
Co se týče jiných statistik, zaznamenat můžeme pokračující růst počtu počítačů s 8jádrovými CPU, i když jde stále jen o 5 procent. Za poslední měsíc to ale znamená nárůst o celý jeden procentní bod. To bude nejspíše spojeno s navýšeným podílem firmy AMD mezi procesory o téměř 2 procentní body na 21,36 %, a to opět za poslední měsíc. A co se týče grafických karet, stále mezi nimi s náskokem vede GeForce GTX 1060 následovaná modelem GTX 1050 Ti. První Radeon, a to RX 580, je až na 11. místě. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře