www.svethardware.cz
>
>
>
>

SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek

SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
, , aktualita
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
K oblíbeným
reklama
Hernách myší není na trhu nikdy dost, protože každému hráči vyhovuje trochu něco jiného, a tak si po čase představíme další novinku v této kategorii. SteelSeries Rival 5 lze považovat za modernizovaného a odlehčeného nástupce pro model Rival 600. Ačkoliv je tvar nové myši symetrický, umístění ovládacích prvků nahrává spíše pravákům. Právě nadstandardní počet tlačítek by mohl být pro zákazníky jedním z hlavních lákadel k nákupu tohoto herního hlodavce.
 
 
Kromě hlavních tlačítek, rolovacího kolečka s podsvícením RGB a přepínače DPI najdeme na těle myši dvojici tlačítek ovladatelných palcem, nad kterými se nachází přepínač nahrazující další dvě tlačítka (podle toho, zda jej nakloníte doprava nebo doleva). A k tomu se přidává ještě velké stříbrné tlačítko, které počet ovládacích prvků na levé straně zvyšuje na pět. Příkazy tlačítkům pro jednotlivé hry můžete přiřadit v softwaru SteelSeries, který umožňuje přizpůsobit i další nastavení myši.
 
Myš používá optický snímač SteelSeries TrueMove Air, který je založen na blíže neupřesněním senzoru PixArt. Umožňuje nastavit citlivost v rozmezí od 100 do 18 000 DPI (v krocích po 100 DPI). Pokud si při výběru herní myši potrpíte na přesné parametry, bude vás zajímat také rychlost 400 IPS, akcelerace 40G a polling rate 1 000 Hz (1 ms). Výrobce zvolil vlastní spínače SteelSeries IP54 Mechanical Switches s udávanou životností až 80 milionů kliknutí. Jak napovídá název, spínače jsou chráněny před vniknutím vody a prachu podle stupně krytí IP54. Výrobce slibuje také ochranu před nechtěným dvojklikem.
 

SteelSeries Rival 5 je vyrobena z matného černého plastu (ABS) a váží pouze 85 g, proto by měla nabídnout vyšší komfort i při delším hraní.  Rozměry se zastavily na hodnotách 120,6 x 58,3 x 21,5 mm. Myš zdobí bohaté RGB podsvícení, které bylo rozděleno do 10 zón. Uživatel má pochopitelně možnosti podsvícení detailně nakonfigurovat a využívat také některé přednastavené režimy. Spojení s počítačem potom zajišťuje dvoumetrový opletený kabel místo běžného pogumovaného, který používal třeba již zmiňovaný model Rival 600. Proti němu je novinka také lehčí (96 g), ale chybí možnost přizpůsobení hmotnosti pomocí závaží.
 
 
Na severoamerickém trhu se začne SteelSeries Rival 5 prodávat již v polovině května. Přesná dostupnost v Evropě zatím nebyla oznámena, ale doporučená maloobchodní cena 70 eur (v přepočtu 1 800 Kč) by mohla být pro většinu zájemců o kvalitní herní myš snesitelná.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock hlásí snižující se poptávku po GPU, následovat mají ceny ASRock hlásí snižující se poptávku po GPU, následovat mají ceny
Včera jsme se podívali na to, že koncové ceny grafických karet na trhu se pomalu začínají snižovat. Nyní se ozvala společnost ASRock, že dle jejích dat se snižuje poptávka po grafických kartách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Radxa Zero: klon Pi Zero se 4 jádry a 4 GB paměti RAM Radxa Zero: klon Pi Zero se 4 jádry a 4 GB paměti RAM
Společnost Radxa, která vypustila do světa už jeden známý klon počítače Raspberry Pi v podobě Rock Pi, si připravuje další novinku. Tou bude reagovat na Pi Zero, a tak půjde prostě o Radxa Zero. Co nabídne? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Techspot otestoval problémové desky s Intel B560 dle kvality napájení Techspot otestoval problémové desky s Intel B560 dle kvality napájení
Právě server Techspot nedávno označil desky s čipsetem Intel B560 za pohromu, pokud jde o jejich schopnosti napájení. Je to ale v podstatě pohroma dané platformy Intelu a také nejde o všechny modely desek bez výjimky. Tomu se věnuje nový test. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her
Pokud by někdo čekal, že podpora her v rámci technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude obecná a zajistí ji prostě ovladače, pak se mýlil. Každý jednotlivý titul musí technologii FSR podporovat zvlášť, ale seznam se má rychle rozšiřovat.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve VR hrách, a to placených Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve VR hrách, a to placených
Společnost Facebook zkusí zobrazovat reklamy ve hrách pro virtuální realitu, a to přitom nepůjde o žádné zdarma šířené hříčky, ale tituly, které si uživatelé kupují. Za něco podobného přitom dostala od zákazníků přes prsty firma EA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře