Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SteelSeries Rival 700: OLED displej na myši přívětivé k modderům

26.5.2016, Jan Vítek, aktualita
SteelSeries Rival 700: OLED displej na myši přívětivé k modderům
Společnost SteelSeries se pochlubila, že vyrobila světově první modulární herní myš s OLED displejem a jistou funkcí Tactile Alerts. To jí skutečně můžeme věřit a podívat se, co to pro myš Rival 700 s cenou 99 dolarů znamená.
Herní myš SteelSeries Rival 700 byla poprvé ukázána již v lednu na letošním CES a v tomto týdnu se dostala na domovských stránkách výrobce mezi produkty v nabídce. Se stanovenou cenou 99 dolarů však byla velice brzy vykoupena, ale v příštích týdnech se dostane i na asijské a evropské trhy, takže si ji budeme moci pořídit i u nás, však produkty SteelSeries včetně myší Rival jsou v běžné nabídce obchodů.

SteelSeries Rival 700 je zajímavá hned z několika důvodů. Jednak je vybavena grafickým OLED displejem umístěným na jejím levém boku, kde bude dobře vidět. Není to pochopitelně první myš s displejem, ale zde to vypadá, že bude mít větší užitek, než aby jen zobrazoval nastavené rozlišení či zvolené logo. Bude pochopitelně možné s jeho pomocí dotvořit celkový vzhled myši, a to v souladu s RGB podsvícením, případně půjde zobrazit také logo, ale i jako animovaný GIF. Pak si ale můžeme na displeji nechat zobrazit nastavené parametry myši (dpi, profil, atd.) nebo i herní statistiky podobně jako na klávesnicích Logitech. K tomu ale bude pochopitelně zapotřebí, aby software myši dokázal takové informace z hry vytáhnout, což si budete muset zajistit buď sami, nebo s pomocí komunity ostatních majitelů.

Podobné je to se zmíněnými "Tactile Alerts", čili využitím vibračního motorku pro informování uživatele o různých událostech. Například půjde nastavit to, aby myš začala zrychleně vibrovat jako upozornění na nízké zdraví, nebo jinými vibracemi dávala najevo, že nám dochází munice, či jsme naopak dosáhli nějakého úspěchu. To vše si budeme moci nastavit díky dodávanému softwaru SteelSeries Engine 3, ovšem i zde bude pochopitelně nutné zajistit, aby myš dokázala s danou hrou komunikovat.

Dále tu máme barevné podsvícení SteelSeries Prism RGB a pak především celkem sedm tlačítek, kde ta hlavní mají kvalitnější spínače s ratingem 30 milionů stisků. Využit byl optický senzor PixArt PMW3360 s rozlišením 100 až 16000 cpi, akcelerací až 50 g, rychlostí pohybu až 300 ips (palců za sekundu) a 1000Hz dotazovací frekvencí. Jak je vidět z posledního obrázku, senzor je součástí modulu, který je možné vyšroubovat a vyměnit. Stejně tak je odpojitelný konektor micro USB, který je zalomený, zabudovaný v plastovém klínku a zasunuje se do myši zespoda, takže by měl držet velice pevně. V balení navíc dostaneme dva kabely, jeden s gumovou izolací s délkou cca metr pro použití s notebookem a jeden dvoumetrový s pletenou izolací pro desktopy.


Rozměry myši jsou 125 x 68 x 42 mm a hmotnost 135 gramů. A proč je Rival 700 přívětivý k modderům? Můžeme si totiž navrhnout a vytisknout vlastní vrchní skořepinu myši založenou na nabízeném 3D modelu. K tomu nám ale domácí inkoustovka pochopitelně neposlouží.

Zdroj: SteelSeries