www.svethardware.cz
>
>
>
>

Steve Wozniak žaluje YouTube: nedostatečně řeší kryptoměnové scamy

Steve Wozniak žaluje YouTube: nedostatečně řeší kryptoměnové scamy
, , aktualita
Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů Applu, má opět problémy s kryptoměnami. Na YouTube se objevuje mnoho kryptoměnových scamů s jeho jménem, které server dle jeho názoru dostatečně neodstraňuje. Půjde tak k soudu.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další netradiční soudní spor. V něm proti sobě bude stát Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů společnosti Apple, a server YouTube. Ten půjde k soudu proto, že dle Wozniakova názoru nedostatečně řeší problém kryptoměnových scamů. Jeden z takových nedávno zasáhl i platformu Twitteru. V těch jde o to, že útočníci se vydávají za známou bohatou osobnost, která má údajně nabízet Bitcoiny (nebo jinou kryptoměnu) zdarma. Stačí jen poslat nějakou kryptoměnu a zpět se má vrátit dvojnásobek. I když by jen málokdo čekal, že se něco vrátí zpátky, přesto se pořád najde spousta lidí, kteří na tento trik skočí. Navíc zdaleka nejde o první takový útok.
 
Steve Wozniak
Autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons
 
Na YouTube je jedním z častých terčů právě Steve Wozniak (často je to i Bill Gates nebo Elon Musk). Tomu se nelíbí, že tato falešná videa s jeho podobiznami a výstřižky z jiných videí zůstávají na platformě YouTube a ten jen velmi pomalu tato videa maže, pokud vůbec. A když je smaže, velmi rychle se objeví zpět, přičemž systémy YouTube dle žaloby nejsou zrovna účinné v detekci podobných scamů.
 
Wozniak se tak cítí být poškozen a YouTube tak viní, že se podílí na poškozování jeho pověsti. YouTube naopak tvrdí, že proti podobným scamům a publikaci falešných podvodných videí známých osobností tvrdě bojuje. Komu dá soud za pravdu, to ukáže až budoucnost. Není to poprvé, co měl Wozniak problémy s kryptoměnami. Před dvěma lety takto přišel o 70 tisíc USD při prodeji vlastních Bitcoinů, zde šlo ale o trik s kradenou kreditní kartou (podobným způsobem by mohl přijít o peníze i při prodeji jiných věcí, ne jen kryptoměny).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář