www.svethardware.cz
>
>
>

Strategická hra Civilization poslouží ke školní výuce

Strategická hra Civilization poslouží ke školní výuce
, , aktualita
Šest let stará strategie Civilization V vyjde příští rok v přepracované verzi s názvem CivilizationEdu, která bude určena k výuce na amerických středních školách. Za projektem stojí stejní lidé, kteří ke školnímu využití upravili hru Minecraft.
K oblíbeným
reklama
Společnosti GlassLab Games, která se snaží využít už existující herní tituly k výuce na školách, se po hře MinecraftEdu podařil další zajímavý kousek. Ve spolupráci s vývojářským studiem 2K vydá přepracovanou verzi slavné tahové strategie Civilization V, které byla vydána v roce 2010 a po celém světě se prodala v osmi milionech kopiích. Upravená hra s názvem CivilizationEdu by měla být od podzimu 2017 používána při výuce na amerických středních školách. Učitelé budou mít navíc přístup k videím, učebním plánům a dalším materiálům, které jim umožní hru při vzdělávání studentů využít efektivním způsobem.

Tisková zpráva uvádí, že CivilizationEdu „poskytne studentům příležitost kriticky myslet a vytvářet historické události, vyhodnocovat geografické důsledky svých ekonomických a technologických rozhodnutí, zapojit se do systémového myšlení a experimentovat s kauzálními a korelačními vztahy mezi vojenským, technologickým, politickým a sociálně-ekonomickém rozvojem.“ Učitelé budou moci sledovat statistiky svých studentů na zvláštním on-line portále. Konkrétnější podoba hry zatím oznámena nebyla, ale v samotném herním postupu se toho s největší pravděpodobností moc nezmění.
Ukázka ze hry Civilization V


Pro ty, kdo už mají školní léta za sebou, připomínáme další dobrou zprávu. Herní série Civilization letos slaví pětadvacáté výročí, ke kterému vývojáři svým fanouškům nadělí hru Civilization VI. K jejímu vydání pro počítače s Windows by mělo dojít 21. října, plánován je také port na OS X a Linux.

Zdroj: Engadget.com
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Taiwan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů