www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sulon Q: soběstačný VR headset s AMD Carrizo

Sulon Q: soběstačný VR headset s AMD Carrizo
, , aktualita
Vedle zásadních novinek ze světa grafických karet se na GDC 2016 objevil i nový headset Sulon Q. Na něm je zajímavé to, že je soběstačný s ohledem na to, že nepotřebuje být připojen k počítači. Potřebný výkon mu dodá 35W APU od AMD.
K oblíbeným
reklama
Sulon je kanadský startup se sídlem v Torontu, o němž jsme mohli slyšet již před rokem. Jeho Sulon Q má být "první a jediný all-in-one a wear and play headset" nejen pro virtuální realitu, ale také pro rozšířenou realitu. Mezi jeho hlavní hardwarové specifikace patří OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 a obnovovací frekvencí 90 Hz, APU Carrizo FX-8800P s grafikou Radeon R7, 8 GB RAM a 256GB SSD. Jde tedy v podstatě o PC umístěné přímo do headsetu, což samo o sobě nikoho z židle nenadzvedne. Zájem bychom měli ale spíše o to, co takový headset s 35W APU vůbec zvládne.

Je naprosto jasné, že FX-8800P na Windows 10 nemůže nabídnout vysokou grafickou kvalitu, pokud má krmit 90Hz displej s rozlišením WQHD. S tím by měly problémy i dnešní hi-end stolní sestavy, takže můžeme tušit, že půjde o graficky relativně nenáročné hry či aplikace. V případě rozšířené reality by grafika mohla být kvalitnější, neboť by šlo "pouze" o objekty zasazené do reálného prostředí, čili APU by nezobrazovalo celou scénu.

Sulon uvádí že pro provoz tohoto headsetu nepotřebujeme žádné dráty ani externí zařízení, která budou sledovat jeho polohu, čili vše by měl opravdu zvládnout sám. Jenže zprávy o tomto headsetu se vůbec nevěnují tématu napájení, ale pokud něco uvedeno je, pak to, že se počítá s bateriemi. Otázka je, jak dlouho dokáží takový headset napájet a jak se to podepíše na výsledné hmotnosti, však taková notebooková baterie není nic lehkého, co bychom chtěli dobrovolně nosit na hlavě.


Jako bezdrátové řešení bude Sulon Q vybaven také rozhraními Wi-Fi 802.11n/ac a Bluetooth 4.0 a vedle nich bude mít i USB 3.0 a výstup na micro HDMI. Právě díky němu byl pořízen videozáznam z dema Magic Beans. V přední části headsetu jsou totiž dvě kamery, které zachycují obraz pro displej (úhel pohledu 110 °) a do něj pak APU zasadí renderované objekty. A jak je vidět, ty v demu ještě při pohybu trošku plavou a klepají se, takže nejde o ukázku dokonale fungujícího systému, jenž využívá k orientaci akcelerometr, gyroskop, magnetometr a samotné kamery.


Co se týče ovládání a interakce s headsetem, existuje více způsobů. Je tu virtuální klávesnice a myš, ale také možnost využít různé gamepady a jiné ovladače nebo gesta rukou a prstů. Software bude založený na DirectX 12 nebo Vulkanu a ke slovu přijde také AMD LiquidVR. Nezapomnělo se ani na prostorové audio, což si vzala na starost technologie AstoundSound od GenStudio. K headsetu tak dostaneme také sluchátka (3,5mm jack) a přímo v něm jsou zabudovány dva reproduktory s funkcí potlačení okolního hluku. Výrobce zatím neprozradil, jak těžký tento headset bude a jak dlouho vydrží na baterie, ale slíbil, že bude lehký, komfortní a ergonomický, což nám tedy moc neřekne.

Sulon Q má přijít na trh ještě letos na jaře, kdy bude zveřejněna také cena.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů