www.svethardware.cz
>
>
>

Sun dostal první čipy pro své systémy Rock

Sun dostal první čipy pro své systémy Rock
, , aktualita
Společnost Sun získala první procesory po své systémy Rock, s čímž se pochlubil CEO a prezident Sun Microsystems, Jonathan Schwartz. Tento 16jádrový procesor k němu přišel v obyčejném pytlíku, k čemuž Schwartz poznamenal, že se zákazníci...
K oblíbeným
reklama
Společnost Sun získala první procesory po své systémy Rock, s čímž se pochlubil CEO a prezident Sun Microsystems, Jonathan Schwartz. Tento 16jádrový procesor k němu přišel v obyčejném pytlíku, k čemuž Schwartz poznamenal, že se zákazníci nemají čeho bát, procesory určené pro konečný prodej k nim v takovém balení nechodí.Čipy mají tedy 16 jader a na své zadní straně celkem 2395 pinů. Data však tečou pouze přes 812 pinů, 1514 z nich je určeno k napájení a zbytek zůstal nezapojen. Systém Rock dále bude schopen celkově pracovat v jedné softwarové doméně s 256 terabyty operační paměti. Schwartz se dále nevyjádřil o počtu threadů na jádro, avšak v nejbližších týdnech by měl Sun poodhalit více.

Zdroj: Sun
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek