reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Sun představuje svůj první blade server pro čtyřjádrové Opterony

, , aktualita
Sun představuje svůj první blade server pro čtyřjádrové Opterony
Společnost Sun Microsystems využívá dostupnosti nejnovějších procesorů AMD Opteron (Barcelona) a představuje nový Sun Blade X8440 Server Module a dále také další server (2U) se čtyřmi sockety rovněž pro nové Opterony, jenž bude k dispozici...
Společnost Sun Microsystems využívá dostupnosti nejnovějších procesorů AMD Opteron (Barcelona) a představuje nový Sun Blade X8440 Server Module a dále také další server (2U) se čtyřmi sockety rovněž pro nové Opterony, jenž bude k dispozici do konce roku. Oba systémy využijí firemní OS Solaris.


Sun Blade X8440

„Naše inovativní konstrukce systémů v kombinaci s nativní čtyřjádrovou architekturou AMD tvoří ideální platformu x64, která je optimalizována pro výkon, spravovatelnost a energetickou účinnost,“ řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Naše nové systémy postavené na čtyřjádrových procesorech AMD Opteron a podnikových funkcích systému Solaris opět potvrzují technickou zdatnost Sunu v navrhování systémů pro vysoce výkonné výpočetní aplikace, virtualizaci a řešení webové vrstvy.“Do budoucna chce Sun využít Barcelony v řadě rackových a blade platforem, kam patří Sun Fire X4600 M2, X2200 M2, X4100 M2 a X4200 M2 a navíc Sun Constellation System, jenž se staví v Texas Advanced Computing Center (TACC) – Univerzita Texas v Austinu. Jeho kapacita se bude počítat v petabytech a má se také stát jednou z nejvýkonnějších platforem světa. Zdokonalit se mají také díky novým procesorům virtualizační řešení Sunu, které mají zastavit nekontrolovatelné rozrůstání serverů a tím udržet na uzdě pořizovací náklady i prostředky na energii.

Sun Blade X8440 nyní využívá 3GHz procesory AMD Opteron 8222 a do konce roku bude k dispozici se čtyřjádrovými Opterony 8300. Každá serverová deska může hostit až 128 GB paměti a je vybavena šesti rozhraními PCI Express s propustností 192 Gb/s. Dále podporuje technologii AMD Dual Dynamic Power Management, což umožňuje, aby jádra a řadiče procesorů pracovaly na odlišném napětí v závislosti na zátěži. Tento server také na Solarisu 10 a kompilátoru Sun Studio 12 vytvořil se čtyřmi Opterony 8222 rekord v osmivláknovém standardizovaném testu SPECompM2001. Jeho cena začíná na 12.785 USD. Pro další informace můžete využít link na zdroj článku.

Zdroj: Sun
reklama
reklama
reklama
reklama