www.svethardware.cz
>
>
>
>

Super Flower nabídne účinný zdroj s výkonem 2,5 kW

Super Flower nabídne účinný zdroj s výkonem 2,5 kW
, , aktualita
Společnost Super Flower si připravila velice výkonný zdroj pro počítačové sestavy. Ty budeme moci díky němu krmit až 2500 watty, které pochopitelně budou proudit především do +12V větví. A jako bonus je tu velice vysoká účinnost. 
K oblíbeným
reklama
V předchozích letech jsme mohli být ukolébáni stagnující spotřebou počítačových sestav, což se týkalo procesorů i grafických karet, ovšem tato doba už skončila. Na trhu se objevuje stále více procesorů, které už mají reálnou spotřebu dávno nad limitem 100 W, ať si jejich oficiální hodnoty TDP říkají cokoliv. Tím mám ale na mysli ty nejvýkonnější procesory, které se dají pro PC sehnat, čili extrém a ostatně případě zdrojů jako Super Flower SF-2500F14HP už jde o extrém také. 
 
 
Tchaj-wanský specialista na napájecí zdroje nám ale už v roce 2014 ukázal 2kW zdroj, takže tato novinka přidává navrch už "jen" dalších 500 W a k tomu i certifikaci 80 Plus Platinum. Je to tak dosud nejvyšší certifikace týkající se účinnosti, ale to i tak může znamenat, že zdroj se bude při plné zátěži potýkat se ztrátami kolem 250 W.
 
Dle ohlasů návštěvníků Computexu bude tento zdroj pravděpodobně stejně velký jako EVGA SuperNOVA 1600 T2, čili půjde o rozměry 85 x 150 x 220 mm. A vzhledem k tomu, že jde o formát ATX, tu můžeme řešit pouze jediný rozměr, a sice 220mm hloubku zdroje. Úctyhodná je však jeho hmotnost kolem 6 kg. 
 
 
Super Flower SF-2500F14HP může imponovat především overclockerům, kteří se budou snažit přetaktovat třeba 28jádrový Xeon W. Zdroj dokáže poslat celý svůj 2500W výkon právě do +12V větví a pak už se dozvíme jen o modulární kabeláži a semi-pasivním chlazení, takže na podrobnosti třeba o tom, kolik +12V větví tu bude, si počkáme. Tato novinka by měla být na trhu od začátku příštího roku. 
 
 
Super Flower ještě ukázalo pro příznivce RGB LED podsvícení model SF850F14RG série Leadex Gold, který září všemi barvami jednak z prostoru ventilátoru pak má prosvíceny také konektory pro připojení kabelů. Jde o celomodulární zdroj vybavený také 5V RGB headerem pro synchronizaci podsvícení s Asus Aura Sync a Gigabyte RGB Fusion. 

Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů