www.svethardware.cz
>
>
>
>

Super Flower nabídne účinný zdroj s výkonem 2,5 kW

Super Flower nabídne účinný zdroj s výkonem 2,5 kW
, , aktualita
Společnost Super Flower si připravila velice výkonný zdroj pro počítačové sestavy. Ty budeme moci díky němu krmit až 2500 watty, které pochopitelně budou proudit především do +12V větví. A jako bonus je tu velice vysoká účinnost. 
K oblíbeným
reklama
V předchozích letech jsme mohli být ukolébáni stagnující spotřebou počítačových sestav, což se týkalo procesorů i grafických karet, ovšem tato doba už skončila. Na trhu se objevuje stále více procesorů, které už mají reálnou spotřebu dávno nad limitem 100 W, ať si jejich oficiální hodnoty TDP říkají cokoliv. Tím mám ale na mysli ty nejvýkonnější procesory, které se dají pro PC sehnat, čili extrém a ostatně případě zdrojů jako Super Flower SF-2500F14HP už jde o extrém také. 
 
 
Tchaj-wanský specialista na napájecí zdroje nám ale už v roce 2014 ukázal 2kW zdroj, takže tato novinka přidává navrch už "jen" dalších 500 W a k tomu i certifikaci 80 Plus Platinum. Je to tak dosud nejvyšší certifikace týkající se účinnosti, ale to i tak může znamenat, že zdroj se bude při plné zátěži potýkat se ztrátami kolem 250 W.
 
Dle ohlasů návštěvníků Computexu bude tento zdroj pravděpodobně stejně velký jako EVGA SuperNOVA 1600 T2, čili půjde o rozměry 85 x 150 x 220 mm. A vzhledem k tomu, že jde o formát ATX, tu můžeme řešit pouze jediný rozměr, a sice 220mm hloubku zdroje. Úctyhodná je však jeho hmotnost kolem 6 kg. 
 
 
Super Flower SF-2500F14HP může imponovat především overclockerům, kteří se budou snažit přetaktovat třeba 28jádrový Xeon W. Zdroj dokáže poslat celý svůj 2500W výkon právě do +12V větví a pak už se dozvíme jen o modulární kabeláži a semi-pasivním chlazení, takže na podrobnosti třeba o tom, kolik +12V větví tu bude, si počkáme. Tato novinka by měla být na trhu od začátku příštího roku. 
 
 
Super Flower ještě ukázalo pro příznivce RGB LED podsvícení model SF850F14RG série Leadex Gold, který září všemi barvami jednak z prostoru ventilátoru pak má prosvíceny také konektory pro připojení kabelů. Jde o celomodulární zdroj vybavený také 5V RGB headerem pro synchronizaci podsvícení s Asus Aura Sync a Gigabyte RGB Fusion. 

Zdroj: Hexus.net
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek