reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Superluxusní Colorful RTX 3090 KUDAN rozebrána: za co pět tisíc dolarů?

, , aktualita
Superluxusní Colorful RTX 3090 KUDAN rozebrána: za co pět tisíc dolarů?
Když pomineme, že už samotné GeForce RTX 3090 v jakékoliv verzi nejsou zboží pro každého, pak Colorful jde se svou iGame RTX 3090 KUDAN o ještě velký kus dále. Jde totiž o limitovanou edici s cenou 4999 USD.
Superluxusní Colorful RTX 3090 KUDAN rozebrána: za co pět tisíc dolarů?
Colorful iGame RTX 3090 KUDAN tak představuje luxusní zboží s hi-endovým PC hardwarem a stejně jako jiné iGame KUDAN bude vyrobeno v omezeném množství a asi velice obtížně bude k dostání na trhu mimo domovskou Čínu. Pro tuto kartu platí omezená edice jednoho tisíce kusů, přičemž i v Číně mohou očekávat, že takové karty jen tak snadno v obchodě ze skladových zásob nekoupí. 
 
 
Tato karta je vybavena trojventilátorovým vzduchovým chladičem, který je ovšem kombinován s vodním chlazením, které je vybaveno 240mm radiátorem s vestavěnou vodní pumpou. A stejně jako EVGA Kingpin Hybrid či GALAX HOF má i vlastní malý displej, čímž se může pochlubit i model iGame Vulcan stejného výrobce. Zde je ale umístěn poblíž napájecích konektorů, neboť místo v přední části karty zabírají nezbytné fitinky vodního chlazení. 
 
 
To tak není v klasické bezúdržbové AIO podobě nerozebíratelných chladičů, i když to zde vypadá, že tu máme ventily, které chladicí médium udrží v okruhu i po rozpojení. A především, tato karta je schopna fungovat i bez napojeného vodního chladiče, ale ten pochopitelně dokáže snížit teploty, což se bude hodit, když v OC režimu vystoupá spotřeba až na 420 W a manuálně ji můžeme vyhnat až na 500 W. 
 
 
Dle vyfoceného PCB to ovšem vypadá, že společnost Colourful využila naprosto stejnou verzi jako na kartě RTX 3090 Vulcan, i když potvrzeno to není. Máke tu také tři osmipinové PCIe pro dodatečné napájení a 14+8+4 fáze VRM. 
 
 
Co se týče výkonu, dle výsledků zveřejněných na Bilibili (via VideoCardz) je tato karta jen o trošku rychlejší než verze RTX 3090 Vulcan, což není překvapivé vzhledem k tomu, že má jen o 30 W vyšší TBP a o 75 MHz vyšší takt GPU (1860MHz turbo).


reklama
reklama
reklama