reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

SuperO už ukázalo desky pro Intel Kaby Lake

, , aktualita
SuperO už ukázalo desky pro Intel Kaby Lake
Společnost Supermicro má vlastní herní značku SuperO, pod níž dodává na trh i základní desky. Nyní sama zveřejnila nové modely s čipsety Z270 a H270 určené pro přicházející procesory Kaby Lake od Intelu.
Intel z tohoto zveřejnění informací o nových deskách s čipsety Z270 a H270 asi moc nadšený nebude (aktuálně už jsou informace o nich nedostupné), ale to my nemusíme řešit. Podívejme se raději na to, co nabídnou nové základní desky značky SuperO určené pro Kaby Lake, jež ponesou stále socket LGA 1151 využívaný i aktuálními Skylake. Značka SuperO mimochodem nedávno dostala i vlastní webové stránky a už je také aktivní na Facebooku a Twitteru.

Máme tu jednak model SuperO C7Z270-CG v černo-zeleném provedení, který vypadá na to, že je mezi uvedenými deskami ten druhý nejlepší. Dokazuje to třemi sloty PCI Express 3.0 x16 (rozvržení linek není známé) a dále má tři PCI Express 3.0 x1, sloty pro DDR4 DIMM s kapacitou až 64 GB, pro moderní SSD také dva sloty M.2 a dokonce také dva U.2 vedle šesti zelených SATA 6 Gbps.

Pak tu je další dvojice desek formátu ATX, a to jednak SuperO C7Z270-PG také s čipsetem Z270 a podobnými vlastnostmi, ale již čtyřmi dlouhými sloty PCI Express 3.0 x16 a jedním PCI Expres 3.0 x4. Jinak její výbava vypadá podobně. Na obrázku napravo od ní je v černo-červeném provedení model SuperO C7Z270-CG-L se dvěma dlouhými PCI Express 3.0, třemi krátkými s jednou linkou a jedním čtyřlinkovým. Tato deska má již výrazně odlišné rozložení prvků od úvodní dvojice a pravděpodobně ponese také jednodušší napájení, a bude tak i levnější.

Nakonec tu máme SuperO C7H270-CG-ML, která má jako jediná z uvedených čipset H270 a také formát Micro ATX, takže i daleko méně portů. Mezi ně patří PCI Express 3.0 x16, x4 a x1, pak pouze jeden slot M.2 a standardní počet šesti SATA 6 Gb/s.

Všechny tyto desky přijdou na trh nejdříve na začátku příštího roku, kdy budou představeny také procesory Kaby Lake. Ty dle dosavadních uniklých testů nabídnou z hlediska hrubého výkonu to samé co Skylake, čili stejný výkon při dané frekvenci. Rychlejší tak budou asi pouze díky tomu, že mají nabídnout vyšší takty než jejich přímí předchůdci.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama
reklama