Superpočítač HPE bude v Hawkingově centru zkoumat vývoj vesmíru

Superpočítač HPE bude v Hawkingově centru zkoumat vývoj vesmíru
, , aktualita
Společnost Hewlett Packard Enterprise ohlásila novou spolupráci s Centre for Theoretical Cosmology, a to v rámci projektu COSMOS. Ten už řadu let zkoumá vývoj vesmíru od Velkého třesku a nyní získá nové silné superpočítače. 
K oblíbeným
reklama
Stephen Hawking Centre for Theoretical Cosmology už od roku 1997 v různých formách rozvíjí projekt COSMOS, přičemž na tom se původně podílely především společnosti SGI a Intel. Nyní bude hlavním hardwarovým partnerem společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE), na jejíchž superpočítačích poběží složité simulace vývoje vesmíru, které vezmou v potaz i nejnovější vědecké poznatky, jaké nám zajistilo třeba sledování gravitačních vln
 
 lidé z Centre for Theoretical Cosmology
 
Společnost HPE poskytne konkrétně své servery Superdome Flex, jež přispějí k tomu, abychom v rámci projektu COSMOS lépe pochopili vývoj vesmíru. Zástupci tohoto projektu přitom říkají, že ten se týká doby bezprostředně po Velkém třesku, a to "biliontinu biliontiny sekundy" po něm až po přítomnost. A kvůli tomu, aby mohli vzít v úvahu nové objevy posledních let, potřebují flexibilní a výkonné počítače pro testování svých teorií a zkoumání nových konceptů elementární fyziky. 
 
 
Nové servery Superdome ale nevezmou veškerou práci na sebe, neboť lidé z COSMOS už mají k dispozici slušnou výbavu v podobě počítačů SGI Altix UV2000, Cosmos2 (1536x Xeon E5-4650L) a Cosmic (288x Intel Xeon E5-4650L + 24x Intel Xeon Phi 5110P).
 
Zatím není jasné, v jaké podobě se do institutu dostaví superpočítače od HPE, neboť ty mohou škálovat od 4 do 32 procesorových patic (Xeon Scalable) a podporovat 768 až 48 TB paměti. Jisté je jen to, že tyto Superdome Flex nebudou určeny pouze pro projekt COSMOS, ale budou připraveny i pro jiná oddělení daného institutu, což zahrnuje také výzkum oceánů, medicínu a jiné. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář