www.svethardware.cz
>
>
>

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps
, , aktualita
Společnosti Signify, která je za technologií osvětlení Philips Hue, představuje novou generací světel Trulifi, která podporuje datové přenosy Li-Fi. Pomocí světla lze přenášet data rychlostí až 250 Mbps (přes 30 MB/s).
K oblíbeným
reklama
Technologie Li-Fi je tu s námi sice už nějaký ten pátek, zatím se ale pořádně neuchytila. Jde o světelnou alternativu bezdrátového připojení Wi-Fi, k šíření dat ale využívá světlo. Společnost Signify, která produkuje řadu výrobků známých jako Philips Hue, přichází s novou technologií Trulifi. Tato energeticky úsporná LED světla dokáží přenášet data, a to bezdrátově rychlostí do 150 Mbps (téměř 20 MB/s). Pokud ale budou použita pevně umístěná zařízení, rychlost se může zvýšit až na 250 MB/s (přes 30 MB/s).
 
Signify Trulifi
 
Společnost vidí využití tam, kde je už velké zarušení rádiovými signály, ale také tam, kde by rádiové signály dělaly neplechu a mohly způsobit rušení (příkladem mohou být některé oblasti v nemocnicích, školách nebo továrnách, zejména třeba těch spojených s letectvím, armádě). To ale zdaleka nemusí být vše a Signify vidí využití i v místech, jako jsou velké budovy, letiště, finanční i vládní institucích a podobně. Obavy z bezpečnosti se snaží rozptýlit tím, že přenosy využívají šifrování AES 128bit a faktem, že světlo neprojde zdí, takže nějaké pokusy o nabourání komunikace jsou prostorově limitovány.
 
K připojení postačí světlo s technologií Trulifi a USB adaptér, který se strčí do notebooku nebo PC. Zajímavostí je i to, že technologie přenosů funguje nejen tehdy, když je světlo (svítící světlem, které vnímá člověk) zapnuté, ale i když je ztlumené nebo dokonce vypnuté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu
Podle uniklých informací na Internet chystá Nvidia nové mobilní grafické čipy GeForce MX450. Ty už by měly být postaveny na novější architektuře Turing. Spotřeba TDP by se měla ustálit na hodnotě 25 W.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek