www.svethardware.cz
>
>
>

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps
, , aktualita
Společnosti Signify, která je za technologií osvětlení Philips Hue, představuje novou generací světel Trulifi, která podporuje datové přenosy Li-Fi. Pomocí světla lze přenášet data rychlostí až 250 Mbps (přes 30 MB/s).
K oblíbeným
reklama
Technologie Li-Fi je tu s námi sice už nějaký ten pátek, zatím se ale pořádně neuchytila. Jde o světelnou alternativu bezdrátového připojení Wi-Fi, k šíření dat ale využívá světlo. Společnost Signify, která produkuje řadu výrobků známých jako Philips Hue, přichází s novou technologií Trulifi. Tato energeticky úsporná LED světla dokáží přenášet data, a to bezdrátově rychlostí do 150 Mbps (téměř 20 MB/s). Pokud ale budou použita pevně umístěná zařízení, rychlost se může zvýšit až na 250 MB/s (přes 30 MB/s).
 
Signify Trulifi
 
Společnost vidí využití tam, kde je už velké zarušení rádiovými signály, ale také tam, kde by rádiové signály dělaly neplechu a mohly způsobit rušení (příkladem mohou být některé oblasti v nemocnicích, školách nebo továrnách, zejména třeba těch spojených s letectvím, armádě). To ale zdaleka nemusí být vše a Signify vidí využití i v místech, jako jsou velké budovy, letiště, finanční i vládní institucích a podobně. Obavy z bezpečnosti se snaží rozptýlit tím, že přenosy využívají šifrování AES 128bit a faktem, že světlo neprojde zdí, takže nějaké pokusy o nabourání komunikace jsou prostorově limitovány.
 
K připojení postačí světlo s technologií Trulifi a USB adaptér, který se strčí do notebooku nebo PC. Zajímavostí je i to, že technologie přenosů funguje nejen tehdy, když je světlo (svítící světlem, které vnímá člověk) zapnuté, ale i když je ztlumené nebo dokonce vypnuté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů