www.svethardware.cz
>
>
>

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps

Světla Signify umí Li-Fi datové přenosy s až 250 Mbps
, , aktualita
Společnosti Signify, která je za technologií osvětlení Philips Hue, představuje novou generací světel Trulifi, která podporuje datové přenosy Li-Fi. Pomocí světla lze přenášet data rychlostí až 250 Mbps (přes 30 MB/s).
K oblíbeným
reklama
Technologie Li-Fi je tu s námi sice už nějaký ten pátek, zatím se ale pořádně neuchytila. Jde o světelnou alternativu bezdrátového připojení Wi-Fi, k šíření dat ale využívá světlo. Společnost Signify, která produkuje řadu výrobků známých jako Philips Hue, přichází s novou technologií Trulifi. Tato energeticky úsporná LED světla dokáží přenášet data, a to bezdrátově rychlostí do 150 Mbps (téměř 20 MB/s). Pokud ale budou použita pevně umístěná zařízení, rychlost se může zvýšit až na 250 MB/s (přes 30 MB/s).
 
Signify Trulifi
 
Společnost vidí využití tam, kde je už velké zarušení rádiovými signály, ale také tam, kde by rádiové signály dělaly neplechu a mohly způsobit rušení (příkladem mohou být některé oblasti v nemocnicích, školách nebo továrnách, zejména třeba těch spojených s letectvím, armádě). To ale zdaleka nemusí být vše a Signify vidí využití i v místech, jako jsou velké budovy, letiště, finanční i vládní institucích a podobně. Obavy z bezpečnosti se snaží rozptýlit tím, že přenosy využívají šifrování AES 128bit a faktem, že světlo neprojde zdí, takže nějaké pokusy o nabourání komunikace jsou prostorově limitovány.
 
K připojení postačí světlo s technologií Trulifi a USB adaptér, který se strčí do notebooku nebo PC. Zajímavostí je i to, že technologie přenosů funguje nejen tehdy, když je světlo (svítící světlem, které vnímá člověk) zapnuté, ale i když je ztlumené nebo dokonce vypnuté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů