www.svethardware.cz
>
>

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb
, , aktualita
Švýcarsko chce spustit celonárodní elektronický volební systém. Aby však byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost, vyzývá hackery k jeho napadení a ti úspěšní si mohou i vydělat nemalou částku. Maximem je totiž 50000 CHF.
reklama
Jednou ze zemí, které chtějí spustit elektronický volební systém, je i Švýcarsko. Jejich systém už prošel více než 300 interními testy, nicméně vláda si chce být jistá, že je opravdu bezpečný, takže již brzy spustí veřejný test zranitelnosti systému. Ten bude probíhat mezi 25. únorem a 24. březnem tohoto roku a hackeři (organizace, bezpečnostní výzkumníci) jsou vyzývání, aby se připojili a zkusili ho napadnout. Za podněty k nápravě lze dostat od 100 CHF za nekritické optimalizace až do 50000 CHF (1,14 milionu Kč) za nedetekovanou manipulaci s hlasy. Pokud by byla manipulace úspěšná, ale detekována systémem, i tak může odměna činit až 20000 CHF.
 
Švýcarsko vlajka
 
Výzkumníci se už mohou registrovat k testu na onlinevote-pit.ch. Není jim však dovoleno napadat zařízení hlasujících nebo jiné nesouvisející systémy Swiss Post, která se stará o volební systém. Pošta navíc dočasně sníží některá zabezpečení systému, aby se hackeři mohli věnovat primárně napadání volebního systému jako takového a ne okolního zabezpečení. Ti dostanou také neomezené množství hlasovacích lístků pro své testy a rovněž i zdrojový kód na GitHubu. Testovací volby pak proběhnou poslední den testovací období, tedy 24. března 2019. Hlavním cílem nového systému je především zjednodušit hlasování Švýcarům žijícím v zahraničí. Elektronické hlasování se v omezeném množství používá v zemi již od roku 2004.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
15.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
15.2.2019, aktualita, Jan Vítek