www.svethardware.cz
>
>

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb
, , aktualita
Švýcarsko chce spustit celonárodní elektronický volební systém. Aby však byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost, vyzývá hackery k jeho napadení a ti úspěšní si mohou i vydělat nemalou částku. Maximem je totiž 50000 CHF.
reklama
Jednou ze zemí, které chtějí spustit elektronický volební systém, je i Švýcarsko. Jejich systém už prošel více než 300 interními testy, nicméně vláda si chce být jistá, že je opravdu bezpečný, takže již brzy spustí veřejný test zranitelnosti systému. Ten bude probíhat mezi 25. únorem a 24. březnem tohoto roku a hackeři (organizace, bezpečnostní výzkumníci) jsou vyzývání, aby se připojili a zkusili ho napadnout. Za podněty k nápravě lze dostat od 100 CHF za nekritické optimalizace až do 50000 CHF (1,14 milionu Kč) za nedetekovanou manipulaci s hlasy. Pokud by byla manipulace úspěšná, ale detekována systémem, i tak může odměna činit až 20000 CHF.
 
Švýcarsko vlajka
 
Výzkumníci se už mohou registrovat k testu na onlinevote-pit.ch. Není jim však dovoleno napadat zařízení hlasujících nebo jiné nesouvisející systémy Swiss Post, která se stará o volební systém. Pošta navíc dočasně sníží některá zabezpečení systému, aby se hackeři mohli věnovat primárně napadání volebního systému jako takového a ne okolního zabezpečení. Ti dostanou také neomezené množství hlasovacích lístků pro své testy a rovněž i zdrojový kód na GitHubu. Testovací volby pak proběhnou poslední den testovací období, tedy 24. března 2019. Hlavním cílem nového systému je především zjednodušit hlasování Švýcarům žijícím v zahraničí. Elektronické hlasování se v omezeném množství používá v zemi již od roku 2004.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek