www.svethardware.cz
>
>

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb
, , aktualita
Švýcarsko chce spustit celonárodní elektronický volební systém. Aby však byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost, vyzývá hackery k jeho napadení a ti úspěšní si mohou i vydělat nemalou částku. Maximem je totiž 50000 CHF.
K oblíbeným
reklama
Jednou ze zemí, které chtějí spustit elektronický volební systém, je i Švýcarsko. Jejich systém už prošel více než 300 interními testy, nicméně vláda si chce být jistá, že je opravdu bezpečný, takže již brzy spustí veřejný test zranitelnosti systému. Ten bude probíhat mezi 25. únorem a 24. březnem tohoto roku a hackeři (organizace, bezpečnostní výzkumníci) jsou vyzývání, aby se připojili a zkusili ho napadnout. Za podněty k nápravě lze dostat od 100 CHF za nekritické optimalizace až do 50000 CHF (1,14 milionu Kč) za nedetekovanou manipulaci s hlasy. Pokud by byla manipulace úspěšná, ale detekována systémem, i tak může odměna činit až 20000 CHF.
 
Švýcarsko vlajka
 
Výzkumníci se už mohou registrovat k testu na onlinevote-pit.ch. Není jim však dovoleno napadat zařízení hlasujících nebo jiné nesouvisející systémy Swiss Post, která se stará o volební systém. Pošta navíc dočasně sníží některá zabezpečení systému, aby se hackeři mohli věnovat primárně napadání volebního systému jako takového a ne okolního zabezpečení. Ti dostanou také neomezené množství hlasovacích lístků pro své testy a rovněž i zdrojový kód na GitHubu. Testovací volby pak proběhnou poslední den testovací období, tedy 24. března 2019. Hlavním cílem nového systému je především zjednodušit hlasování Švýcarům žijícím v zahraničí. Elektronické hlasování se v omezeném množství používá v zemi již od roku 2004.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář