www.svethardware.cz
>
>

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb

Švýcarsko vyzývá hackery k napadení e-voleb
, , aktualita
Švýcarsko chce spustit celonárodní elektronický volební systém. Aby však byla zajištěna co nejvyšší bezpečnost, vyzývá hackery k jeho napadení a ti úspěšní si mohou i vydělat nemalou částku. Maximem je totiž 50000 CHF.
K oblíbeným
reklama
Jednou ze zemí, které chtějí spustit elektronický volební systém, je i Švýcarsko. Jejich systém už prošel více než 300 interními testy, nicméně vláda si chce být jistá, že je opravdu bezpečný, takže již brzy spustí veřejný test zranitelnosti systému. Ten bude probíhat mezi 25. únorem a 24. březnem tohoto roku a hackeři (organizace, bezpečnostní výzkumníci) jsou vyzývání, aby se připojili a zkusili ho napadnout. Za podněty k nápravě lze dostat od 100 CHF za nekritické optimalizace až do 50000 CHF (1,14 milionu Kč) za nedetekovanou manipulaci s hlasy. Pokud by byla manipulace úspěšná, ale detekována systémem, i tak může odměna činit až 20000 CHF.
 
Švýcarsko vlajka
 
Výzkumníci se už mohou registrovat k testu na onlinevote-pit.ch. Není jim však dovoleno napadat zařízení hlasujících nebo jiné nesouvisející systémy Swiss Post, která se stará o volební systém. Pošta navíc dočasně sníží některá zabezpečení systému, aby se hackeři mohli věnovat primárně napadání volebního systému jako takového a ne okolního zabezpečení. Ti dostanou také neomezené množství hlasovacích lístků pro své testy a rovněž i zdrojový kód na GitHubu. Testovací volby pak proběhnou poslední den testovací období, tedy 24. března 2019. Hlavním cílem nového systému je především zjednodušit hlasování Švýcarům žijícím v zahraničí. Elektronické hlasování se v omezeném množství používá v zemi již od roku 2004.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková