Sweeney zuří, Apple mu ukázal prostředníček a vývojářský účet neobnoví

Sweeney zuří, Apple mu ukázal prostředníček a vývojářský účet neobnoví
, , aktualita
Částečné rozuzlení sporu mezi firmami Epic Games a Apple přineslo i možnost, že se do nabídky iOS App Store vrátí titul Fortnite, a to na základě podmínek, které si firma Apple stanovila. Ta ale nyní zdržuje. 
K oblíbeným
reklama
Tim Sweeney z Epic Games by byl rád, kdyby soud shledal, že se Apple choval jako monopol a nesprávně si vynucoval podmínky v rámci svých služeb. Soud ale uvedl, že nelze firmu Apple trestat za její úspěch a rozhodl v podstatě neutrálně. Epic Games tak může v rámci platforem firmy Apple využívat své způsoby plateb, ovšem zpětně musí zaplatit 30% podíl z oněch milionů dolarů, které vybral v rámci Epic Direct Payment System. 
 
 
Sweeney poté v sériích tweetů uvedl i to, že Fortnite se vrátí do App Storu systému iOS jen v případě, kdy Epic bude moci nabídnout placení v rámci aplikace, které bude srovnatelné s tím, co nabízí Apple, aby vzniklé úspory mohli pocítit také uživatelé. 
 
My také můžeme připomenout slib firmy Apple, která uvedla, že uvítá návrat firmy Epic do svého App Store v případě, když ta bude souhlasit s pravidly, která platí pro všechny ostatní. Tim Sweeney přitom dle svých slov poslal minulý týden Philu Schillerovi (SVP, Apple) e-mail, v němž přistoupil na dané podmínky, čili akceptoval ona pravidla a zároveň zaplatil soudem nařízených cca 6 milionů dolarů. Požádal tak o to, aby Apple splnil svůj slib a obnovil vývojářský účet firmy Epic, který se týká titulu Fortnite. A nyní zuří. 
 
 
Právnici firmy Apple totiž Sweeneymu ve své reakci sdělili, že daný účet bude zablokován do té doby, než se vyčerpají všechny možnosti na odvolání u soudu, což může dle šéfa firmy Epic představovat klidně pět let trvající proces. Apple tak dle svých slov nehodlá jen tak přehlédnout "záměrné porušení smluvních závazků" a jinými slovy hodlá firmu Epic za její drzost pořádně vymáchat v tom, co si natropila, ostatně rozhodnutí soudu potvrzující platnost podmínek služby jí tomu jasně nahrává. Z Cupertina také dali jasně najevo, že do té doby, než bude soudní spor mezi oběma firmami skutečně u konce a už nebudou žádné možnosti pro odvolání, nebude ani přemýšlet o možnosti obnovení vývojářského účtu pro Fortnite. 
 
 
Sweeney tuto reakci označil za další důkaz toho, jak Apple zneužívá své dominantní postavení, moc ovlivňovat celé trhy a určovat vítěze a poražené. Mluví také o prohře, kterou pocítí samotní zákazníci. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD Core i9-12900K spatřen na MicroCenter za 670 USD
MicroCenter, prodejce počítačové techniky, začal už na svých stránkách nabízet procesory Intel Alder Lake-S, které fyzicky ještě nejsou k dispozici, ale už se dozvídáme alespoň jejich ceny, které by skutečně mohly platit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře