reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Symbian OS nyní ve verzi 7.0s

, , článek
Symbian OS nyní ve verzi 7.0s
Společnost Symbian uvedla v úterý novou verzi operačního systému Symbian OS, na kterém je postaven kupříkladu smartphone Sony Ericsson P800.
Symbian OS nyní ve verzi 7.0s
Společnost Symbian snad ani není nutné představovat. Každý kdo se zajímá o mobilní techniku ji má spojenou s operačním systémem Symbian OS, který se nejčastěji používá u smartphonů, příkladem může být model Sony Ericsson P800.

Pozn.: O verzi Symbian OS 7.0, kterou využívá třeba SE P800 si můžete více přečíst zde. Uvedena byla počátkem roku 2002 a přinesla novinky jako je IPv6, IPSEC, MIDP (Java aplikace), EMS a MMS a konečně SyncML.

Nová verze nese označení Symbian OS 7.0s a přináší dvě zásadní změny. První spočívá ve vylepšené podpoře síťových schopností, druhá pak v implementaci novější verze Javy.

Nejprve se podíváme na vylepšenou odporu síťových schopností. Ta spočívá ve dvou technologiích:
  1. Multiple PDP contexts - umožňuje přístup k více síťovým službám ve stejný okamžik. Příkladem může být stahování pošty a současné brouzdání po internetu.
  2. Quality of Service (QoS) framework - pro bližší popis doporučuji tuto stránku.

Druhým vylepšení je podpora novější verze Javy. Jedná se o Java MIDP v2.0, která umožní více schopností Javovským aplikacím. Ty nyní mohou nově využívat třeba bezdrátovou komunikaci prostřednictvím Bluetooth a schopnosti zpráv (bohužel se neuvádí zda se jedná o SMS, EMS, MMS nebo dokonce podporu všech tří). Symbian OS 7.0s dále rozvíjí technologii Java virtual machine, která zvyšuje výkon Java aplikací. Poslední vylepšení spočívá v technologii MMF (multi-threaded multimedia framework), která rozšiřuje schopnosti práce se zvuky, obrázky a videem.

Jak možná víte, licenci na Symbian OS vlastní všichni klíčový výrobci mobilních telefonů: Nokia, Motorola, Samsung, Siemens a Sony Ericsson. Hlavním konkurentem pro Symbian OS je (jak jinak) Microsoft a jejich operační systém SmartPhone 2002. Symbian OS má však jednu zásadní výhodu, přístroje s tímto operačním systémem jsou běžně na trhu, což rozhodně není možné říci o produktu společnosti Microsoft.

reklama
reklama
reklama