www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology a samostatný síťový video rekordér NVR216

Synology a samostatný síťový video rekordér NVR216
, , aktualita
Společnost Synology zařadila do nabídky síťový video rekordér NVR216, který je určen pro záznam a práci se záznamem bezpečnostních IP kamer. Podporuje dle své varianty 4 nebo 9 kamer a pracovat může i jen sám o sobě.
K oblíbeným
reklama
To znamená, že k jeho využití nepotřebujeme počítač nebo jiné zařízení. Samotný NV216 je totiž vybaven potřebnými rozhraními na to, abychom k němu připojili monitor, klávesnici a myš a využili jej třeba i pro prohlížení internetových stránek. Dle výrobce se tak bude hodit především tam, kde není k dispozici prostor pro instalaci počítače

Synology NVR216 je vybaven dvěma diskovýi šachtami pro SATA disky či SSD a vzadu má kromě ventilátoru, napájecího konektoru a otvoru pro zámky Kensington také řadu rozhraní. Mezi ta patří 3,5mm audio vstup i výstup, jeden USB 3.0, výstup HDMI (až 1080p), dva USB 2.0, gigabitový Ethernet a nakonec tu je ještě eSATA pro rozšíření kapacity o další dva disky v expanzním boxu DX213.

Omezení na 4 nebo 9 kamer je pak dáno licencí, ne hardwarem. Ten v každém případě zvládne přehrávat až 9 kanálů v rozlišení 720p/30 FPS, přičemž v takovém případě má NVR216 spotřebovat jen 14 W. Využívá se pro to apllikace Surveillance Station, která slouží pro správu záznamů a jejich přehrávání, třeba ze všech kamer naráz. Vedle toho je k dispozici mobilní aplikace DS Cam pro iOS a Android, která nám dá také nahlédnout do zaznamenaných videí.

NVR216 je vybaven jistým dvoujádrovým 1GHz SoC (nepochybně ARM) a dále má 1 GB paměti DDR3, jeho rozměry jsou 226 x 165 x 100 mm a hmotnost 0,9 kg (pochopitelně bez disků). Veškeré specifikace najdete na stránkách výrobce (viz zdroj).

Cena NVR216 se liší podle toho, zda jde o verzi se 4 nebo 9 licencemi. Se 4 jej seženeme za cca 11.000 Kč s DPH a devítilicencová verze stojí asi 15.000 Kč. Rozptyl cen je ale značný.

Zdroj: TZ Synology
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek