www.svethardware.cz
>
>

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády
, , aktualita
Máme tu další kybernetický útok na USA. Tentokrát syrská elektronická armáda SEA zaútočila na internetové stránky americké armády, nahradila je vlastním obsahem a k útoku se přihlásila také na svém účtu na Twitteru.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, co (pravděpodobně čínští) hackeři zaútočili na americký úřad Office of Personnel Management a získali data 4 milionů Američanů pracujících pro vládu. Nyní tu máme další útok, podle všeho ale mnohem méně nebezpečný. Syrian Electronic Army, která podporuje režim Bashara al-Assada, hacknula internetové stránky americké armády Army.mil a nahradila je vlastním obsahem.
Na internetu se pak objevily hlášky jako "Your commanders admit they are training the people they have sent you to die fighting" a "Hacked by the Syrian Electronic Army". Protože stránky jsou jen prezentační, nemělo by jít tentokrát o žádný únik citlivých dat. Nejde o první útok této organizace na americké organizace nebo média. V minulosti napadla už také různá média jako CNBC, Forbes, Chicago Tribune a minulý měsíc např. Washington Post. V roce 2013 pak byl napaden účet twitterový účet Associated Press, který falešně oznamoval, že byl napaden Bílý dům.

Zdroj: nationaljournal.com, usatoday.com
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek