www.svethardware.cz
>
>

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády

Syrská "elektronická armáda" hacknula webové stánky americké armády
, , aktualita
Máme tu další kybernetický útok na USA. Tentokrát syrská elektronická armáda SEA zaútočila na internetové stránky americké armády, nahradila je vlastním obsahem a k útoku se přihlásila také na svém účtu na Twitteru.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, co (pravděpodobně čínští) hackeři zaútočili na americký úřad Office of Personnel Management a získali data 4 milionů Američanů pracujících pro vládu. Nyní tu máme další útok, podle všeho ale mnohem méně nebezpečný. Syrian Electronic Army, která podporuje režim Bashara al-Assada, hacknula internetové stránky americké armády Army.mil a nahradila je vlastním obsahem.
Na internetu se pak objevily hlášky jako "Your commanders admit they are training the people they have sent you to die fighting" a "Hacked by the Syrian Electronic Army". Protože stránky jsou jen prezentační, nemělo by jít tentokrát o žádný únik citlivých dat. Nejde o první útok této organizace na americké organizace nebo média. V minulosti napadla už také různá média jako CNBC, Forbes, Chicago Tribune a minulý měsíc např. Washington Post. V roce 2013 pak byl napaden účet twitterový účet Associated Press, který falešně oznamoval, že byl napaden Bílý dům.

Zdroj: nationaljournal.com, usatoday.com
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek