reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Tablet Fujitsu Stylistic Q550 má zaujmout především profesionály

, , aktualita
Společnost Fujitsu si připravila nový tablet Stylistic Q550, který se dle tiskové zprávy fakticky řadí do kategorie Slate PC. Jedná se tedy o model postavený na procesoru x86, a to konkrétně Intel Atom Z670 a operačním systému Microsoft...
Společnost Fujitsu si připravila nový tablet Stylistic Q550, který se dle tiskové zprávy fakticky řadí do kategorie Slate PC. Jedná se tedy o model postavený na procesoru x86, a to konkrétně Intel Atom Z670 a operačním systému Microsoft Windows 7 Professional. Náročné uživatele jistě zaujme fakt, že tento model splnil devět standardů MIL-STD-810G, které vypovídají o odolnosti tabletu proti prachu, vysokým teplotám nebo nárazům. Krom toho má Q550 také integrovanou čtečku otisků prstů i čipových karet SmartCard, veškerá data v paměti jsou šifrována a chráněna pomocí Trusted Platform Module (TPM).


K zahození není ani 10,1" displej s rozlišením XGA, technologií IPS, LED podsvícením a jasem až 400 nit. To vše uzavřeno v těle o hmotnosti 760 gramů, které disponuje zadní 1,3Mpix kamerou, jejíž rozlišení tedy nenadchne a přední 0,3Mpix kamerou pro komunikaci, k čemuž se budou hodit také dva mikrofony.

Dále nám Stylistic Q550 nabídne digitální pero (jeh použití systém umí detekovat a uzamknout displej pro ovládání prsty), integrovaný port HDMI, Wi-Fi i Bluetooth, rozhraní USB pro připojení tiskárny, externího disku, mechaniky, apod. A pokud jej snad ztratíme, nebo nám bude bez dovolení odebrán, zapracuje systém Zdokonalená ochrana proti krádeži (ATP), která umožňuje správcům sledovat, obnovit a v případě potřeby odstranit data ze ztraceného počítače.

Nakonec si povíme o výdrži na 4článkovou baterii, která je dle výrobce přes 8 hodin. U vybraných konfigurací navíc získáme náhradní baterii, kterou bude možné snadno vyměnit. Více informací poskytnou stránky výrobce:

Zdroj: TZ Fujitsu

reklama
reklama
reklama