www.svethardware.cz
>
>
>
>

Taiwanská vláda hodlá pomoci výrobcům DRAM

Taiwanská vláda hodlá pomoci výrobcům DRAM
, , aktualita
Již delší dobu se mluví o tom, že zvláště někteří výrobci pamětí DRAM na Taiwanu zažívají velmi krušné časy. Před několika dny se pak objevily spekulace, že Taiwanská vláda hodlá finančně vypomoci některým firmám, což se nyní potvrzuje....
K oblíbeným
reklama
Již delší dobu se mluví o tom, že zvláště někteří výrobci pamětí DRAM na Taiwanu zažívají velmi krušné časy. Před několika dny se pak objevily spekulace, že Taiwanská vláda hodlá finančně vypomoci některým firmám, což se nyní potvrzuje.Zástupce ministra ekonomiky, Shih Yen-shiang, řekl, že vláda zachrání taiwanské výrobce pamětí DRAM před krachem, pokud ti ale předloží realizovatelný plán pro své přežití. Plán vlády také zahrnuje ulehčení kooperace domácích výrobců DRAM a jejich japonských a amerických protějšků.

Podle některých odhadů mají taiwanští výrobci DRAM dluhy čítající celkem 21,6 miliard USD a jistě jim nepomáhá, že ceny DRAM na trzích dále klesají i pod produkční náklady. O vládní pomoc navíc požádalo asi 100 domácích firem, takže nejen DRAM průmysl má na Taiwanu problémy.

Prozatím se potvrdilo, že o vládní pomoc požádá PowerChip Semiconductor, jenž se chystá blížeji spolupracovat s japonskou Elpidou a také známá společnost Nanya Technologies představí vlastní plán.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková