www.svethardware.cz
>
>
>
>

Taiwanská vláda hodlá pomoci výrobcům DRAM

Taiwanská vláda hodlá pomoci výrobcům DRAM
, , aktualita
Již delší dobu se mluví o tom, že zvláště někteří výrobci pamětí DRAM na Taiwanu zažívají velmi krušné časy. Před několika dny se pak objevily spekulace, že Taiwanská vláda hodlá finančně vypomoci některým firmám, což se nyní potvrzuje....
K oblíbeným
reklama
Již delší dobu se mluví o tom, že zvláště někteří výrobci pamětí DRAM na Taiwanu zažívají velmi krušné časy. Před několika dny se pak objevily spekulace, že Taiwanská vláda hodlá finančně vypomoci některým firmám, což se nyní potvrzuje.Zástupce ministra ekonomiky, Shih Yen-shiang, řekl, že vláda zachrání taiwanské výrobce pamětí DRAM před krachem, pokud ti ale předloží realizovatelný plán pro své přežití. Plán vlády také zahrnuje ulehčení kooperace domácích výrobců DRAM a jejich japonských a amerických protějšků.

Podle některých odhadů mají taiwanští výrobci DRAM dluhy čítající celkem 21,6 miliard USD a jistě jim nepomáhá, že ceny DRAM na trzích dále klesají i pod produkční náklady. O vládní pomoc navíc požádalo asi 100 domácích firem, takže nejen DRAM průmysl má na Taiwanu problémy.

Prozatím se potvrdilo, že o vládní pomoc požádá PowerChip Semiconductor, jenž se chystá blížeji spolupracovat s japonskou Elpidou a také známá společnost Nanya Technologies představí vlastní plán.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře