Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1

Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1
, , aktualita
Po společnostech ASRock a MSI se i společnost Asus přihlásila s novými verzemi svých základních desek, které nabídnou rozhraní USB 3.1. Vedle toho si budeme moci koupit i samostatnou kartu s tímto rozhraním, což bude vhodnější pro upgrade.
K oblíbeným
reklama
Asus se tedy přidal k firmám ASRock, MSI nebo Biostar, které již rozhraní USB 3.1 zakomponovaly do své nabídky. V případě firmy Asus jde o celou řadu upravených základních desek s čipsety Intel X99 a Z97 a vedle nich tedy bude k zakoupení i samostatná karta s USB 3.1. Tu využijeme u starších systémů, ovšem pokud si kupujete zbrusu nový počítač, je třeba popřemýšlet i nad tím, zda nám USB 3.1 nepřijde vhod jako základní nabídka samotné desky. Oproti USB 3.0 získáme dvojnásobnou datovou propustnost (10 Gb/s) a v případě konektoru Type-C také možnost oboustranného zapojení. Nebudeme se tak muset starat o to, zda jej zapojujeme správně, neboť bude pasovat v obou orientacích.
Rampage V Extreme / U3.1


Je tedy zřejmé, že USB 3.1 představuje značné vylepšení, ale běžný uživatel snad ani nepozná, že ho má v systému. Však USB 3.0 má teoretickou propustnost 625 MB/s (reálná kolem 400 MB/s), takže propustnost USB 3.1 dokáže využít leda nějaké velmi rychlé externí SSD. A kupovat desku s USB 3.1 především kvůli konektoru typu C nemá téměř žádný smysl, tedy nehledě na to, že převažovat bude typ A.
X99-A / USB 3.1


Asus slibuje, že jeho desky nabídnou nejmodernější technologii, kterou poskytne společnost ASMedia Technology. Celkem bude na trh vypuštěno několik modelů desek s USB 3.1 Type-A, mezi něž patří také dvě desky X99, které budou vybaveny kartou pro PCIe se dvěma USB 3.1 Type-A.

V nabídce budou pak dvě samostatné karty. Jedna bude mít dva USB 3.1 Type-A a druhá jeden USB 3.1 Type-C. Zaplatíme za ně 39 dolarů a Asus ujišťuje, že budou kompatibilní se všemi jeho deskami se socketem LGA 1150, ale asi není důvod, proč bychom je nemohli využít i u jiných a starších desek.


Ikona Odkaz na databázi
Cena
Datum vypuštění na trh
RAMPAGE V EXTREME/U3.1
$519
27. 2.
X99-PRO/USB 3.1
$339
27. 2.
X99-DELUXE/U3.1
$409
3. 3.
SABERTOOTH Z97 MARK 1/USB 3.1
$259
3. 3.
Z97-DELUXE/USB 3.1
$299
3. 3.
Z97-PRO (Wi-Fi AC)/USB 3.1
$229
3. 3.
X99-A/USB 3.1
$279
10. 3.
Z97-A/USB 3.1
$159
10. 3.
USB 3.1 PCIe karty
$39
10. 3.

První modely nových desek Asus s USB 3.1 můžeme očekávat již v pátek a další budou následovat v březnu. Otázka pak je, jak bude USB 3.1 adoptováno novou generací desek pro procesory Skylake s čipsety 100 Series. Ty dorazí nejspíše až na podzim a zatím to vypadá, že USB 3.1 nebude součástí čipových sad, takže to podobně jako u prvních modelů s USB 3.0 zůstane na výrobcích desek a přídavných čipech. Alespoň tu je další možnost, jak se odlišit od ostatních.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku OEM výrobci: nedostatek procesorů Intel přetrvá do příštího roku
Dle ujištění Intelu měl být nedostatek jeho procesorů už dávno věcí minulosti, ovšem přímo od něj jsme se nedávno dozvěděli, že stále trvá. Dle OEM výrobců se to navíc v nejbližší budoucnosti nezmění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek