Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1

Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1
, , aktualita
Po společnostech ASRock a MSI se i společnost Asus přihlásila s novými verzemi svých základních desek, které nabídnou rozhraní USB 3.1. Vedle toho si budeme moci koupit i samostatnou kartu s tímto rozhraním, což bude vhodnější pro upgrade.
K oblíbeným
reklama
Asus se tedy přidal k firmám ASRock, MSI nebo Biostar, které již rozhraní USB 3.1 zakomponovaly do své nabídky. V případě firmy Asus jde o celou řadu upravených základních desek s čipsety Intel X99 a Z97 a vedle nich tedy bude k zakoupení i samostatná karta s USB 3.1. Tu využijeme u starších systémů, ovšem pokud si kupujete zbrusu nový počítač, je třeba popřemýšlet i nad tím, zda nám USB 3.1 nepřijde vhod jako základní nabídka samotné desky. Oproti USB 3.0 získáme dvojnásobnou datovou propustnost (10 Gb/s) a v případě konektoru Type-C také možnost oboustranného zapojení. Nebudeme se tak muset starat o to, zda jej zapojujeme správně, neboť bude pasovat v obou orientacích.
Rampage V Extreme / U3.1


Je tedy zřejmé, že USB 3.1 představuje značné vylepšení, ale běžný uživatel snad ani nepozná, že ho má v systému. Však USB 3.0 má teoretickou propustnost 625 MB/s (reálná kolem 400 MB/s), takže propustnost USB 3.1 dokáže využít leda nějaké velmi rychlé externí SSD. A kupovat desku s USB 3.1 především kvůli konektoru typu C nemá téměř žádný smysl, tedy nehledě na to, že převažovat bude typ A.
X99-A / USB 3.1


Asus slibuje, že jeho desky nabídnou nejmodernější technologii, kterou poskytne společnost ASMedia Technology. Celkem bude na trh vypuštěno několik modelů desek s USB 3.1 Type-A, mezi něž patří také dvě desky X99, které budou vybaveny kartou pro PCIe se dvěma USB 3.1 Type-A.

V nabídce budou pak dvě samostatné karty. Jedna bude mít dva USB 3.1 Type-A a druhá jeden USB 3.1 Type-C. Zaplatíme za ně 39 dolarů a Asus ujišťuje, že budou kompatibilní se všemi jeho deskami se socketem LGA 1150, ale asi není důvod, proč bychom je nemohli využít i u jiných a starších desek.


Ikona Odkaz na databázi
Cena
Datum vypuštění na trh
RAMPAGE V EXTREME/U3.1
$519
27. 2.
X99-PRO/USB 3.1
$339
27. 2.
X99-DELUXE/U3.1
$409
3. 3.
SABERTOOTH Z97 MARK 1/USB 3.1
$259
3. 3.
Z97-DELUXE/USB 3.1
$299
3. 3.
Z97-PRO (Wi-Fi AC)/USB 3.1
$229
3. 3.
X99-A/USB 3.1
$279
10. 3.
Z97-A/USB 3.1
$159
10. 3.
USB 3.1 PCIe karty
$39
10. 3.

První modely nových desek Asus s USB 3.1 můžeme očekávat již v pátek a další budou následovat v březnu. Otázka pak je, jak bude USB 3.1 adoptováno novou generací desek pro procesory Skylake s čipsety 100 Series. Ty dorazí nejspíše až na podzim a zatím to vypadá, že USB 3.1 nebude součástí čipových sad, takže to podobně jako u prvních modelů s USB 3.0 zůstane na výrobcích desek a přídavných čipech. Alespoň tu je další možnost, jak se odlišit od ostatních.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek