reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?
Komentáře od TBS
Když vidím hlášku ­"UNSUPPORTED_PROCESSOR­", začínám mít obavy, jestli se Microsoft nechystá odříznout majitele starších procesorů nadobro.

Zatím bylo možné obejít omezení HW ve Win11 přes úpravu registrů, což udělal Rufus velice rád automaticky při vytváření ISO:
[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup­]
"AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU­"=dword:00000001
[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupLabConfig­]
"BypassTPMCheck­"=dword:00000001
"BypassSecureBootCheck­"=dword:00000001
"BypassRAMCheck­"=dword:00000001
"BypassStorageCheck­"=dword:00000001
"BypassCPUCheck­"=dword:00000001

Ale, pokud bude nějaké ověřování už na úrovni kernelu, tak to začne být zajímavé :(
Odpovědět2  0
GPT 3.5:
Jedná se o technickou otázku týkající se procesorů a vektorových instrukcí, která vyžaduje znalosti z oblasti hardware, architektury procesorů a optimalizace aplikací. Bohužel, moje znalosti jsou aktuální pouze do září 2021, a nemám přístup k nejnovějším informacím o specifických vlastnostech procesorů, které by byly dostupné v roce 2023.

V září 2021 nebyly SVE vektory od ARM a AVX vektory od x86 procesorů přímo srovnatelné, protože tyto technologie byly navrženy pro různé platformy a účely. V tomto kontextu byste měli vzít v úvahu následující body:

Výkon: SVE vektory byly navrženy pro vyšší výkon a škálovatelnost pro výpočetně náročné úlohy, zejména ve velkých serverových systémech a superpočítačích. Na druhé straně jsou AVX vektory optimalizovány pro x86 architekturu a nabízejí výborný výkon pro mnoho konzumních a některých serverových aplikací.

Šířka vektorů: SVE vektory mají větší šířku ­(2048 bitů­) ve srovnání s AVX vektory ­(512 bitů­). To znamená, že SVE vektory mohou zpracovávat více dat najednou, což může být výhodné pro určité paralelní výpočty.

Ekosystém: x86 procesory mají dlouhou historii a jsou široce používány v počítačích a serverech. Mají také bohatý ekosystém softwaru a nástrojů, což usnadňuje vývoj aplikací. Naopak, ARM architektura se rychle rozvíjí, ale může mít omezenější ekosystém, zejména pokud jde o specifické optimalizace pro SVE vektory.

Kompatibilita: Pokud už máte existující kód optimalizovaný pro AVX vektory, může být obtížné a náročné převést ho na SVE vektory.

Jednoznačnou odpověď na to, která technologie je lepší, nelze dát bez konkrétního kontextu a potřeb aplikace. Výběr mezi 2048­-bit ARM ­/ SVE vektory a 512­-bit x86 ­/ AVX vektory závisí na vašich konkrétních potřebách, typu úloh, které máte řešit, a dostupnosti softwarového ekosystému. Může být užitečné konzultovat s odborníkem na danou oblast nebo provést benchmarky na reálných úlohách pro porovnání výkonu a efektivity.
Odpovědět2  0
Bohužel ten nástup 10Gb je extrémně pomalý a ceny nechtějí slézat dolů.
Základní desky už většinou mají 10GBase­-T síťovky, ale když už člověk narazí na víceportový switch, tak jsou to sfp+ a každý modul na převod sfp+ na 10GBase­-T stojí kolem dalších 1500,­-Kč. Za mne tedy hrůza.

Jediná novinka na kterou jsem v poslední době narazil je switch od Ubiquiti Enterprise XG 24 ­(USW­-EnterpriseXG­-24­), který má konečně 24x 10GBase­-T ­(RJ45­) a 2x 25G SFP28. Takovou věc jsem nenašel ani u Mikrotiku.
Odpovědět7  0
Njn, to si takhle chcete jenom zapojit auto na nabijecku a ono https:­/­/youtu.be­/LQIRD57lls8?t=220 :D
Odpovědět2  0
A existuje dnes nějaká základní deska ­(resp. procesor­) pro běžné desktopové pc ­(ne serverová­), která umožňuje osadit více než 128GB DDR5? Možná jsem hledal špatně, ale nepodařilo se mi najít žádnou desku ani procesor, u kterého by psali více než 128GB. Tak snad v další generaci.
Odpovědět1  0
To bude tím, že TS­-228 je již nepodporovaná ­(discontinued­) a poslední update byl v prosinci 2018. Všechny podrobnosti o EOL stavu NASek lze najít na https:­/­/www.qnap.com­/en­-us­/product­/status?product_line=1&bay=2&model=TS­-228.
Pro výrobce je toto dobrý způsob jak donutit uživatele k nákupu nových ­(podporovaných­) zařízení.

Stejně tak pozor na bazarové NASky ­(Aukro, bazos apod.­), protože je prodejci prodávají za téměř původní nákupní ceny a přitom již jsou dávno ve stavu ­"discontinued­" nebo ­"limited­".
Odpovědět3  0
Doufám, že se někde v Americe už připravuje žaloba. Microsoft v roce 2015 jasně několikrát řekl, že Windows 10 bude poslední verzí a další už nebudou ­(dohledejte ­"last version of Windows­" na googlu­). Pochopitelně se tím snažil nahnat lidi do ­"posledního­" upgradu zdarma, nebo případně ­"posledních­" peněz vydaných za OS.
Pokud na konferenci ohlásí, že upgrade z Windows 10 na 11 bude zdarma, tak dobře. Jinak bych ale očekával značný uživatelský nesouhlas.
Odpovědět6  2
Když jsem si přečetl ten nadpis, tak mě napadlo jen ­"Hello Computer­": https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=hShY6xZWVGE
Odpovědět1  0
Jeste by me zajimalo, co ma byt na tech souradnicich, ktere jsou videt v tom videu v 0:43.. Je to neco v nemecku.. dejte si do maps.google.com 50.968495 7.014026, nebo rovnou ­"50°58­'06.6­"N 7°00­'50.5­"E­".. aqui znamena ­"here­" a lista je ­"schedule­" nebo ­"register­".. jestli na tech souradnicich nvidia neco schovala, tak bych se tam podival :D
Odpovědět1  0
To, ze tuhle vlastnost Notepad mel jsem vzdy prisuzoval jeho jednoduchosti.
Pokud potrebuji otevrit nejaky soubor, zkusim v notepadu a kdyz zrovna obsahoval jiny zpusob ukonceni radku, tak se vzdy dal otevrit ve WordPadu, ktery umel cist vsechny zpusoby ukonceni.
Odpovědět2  0
Vzhledem k tomu, ze spolecnost o ktere pisete, je verejne povazovana za podvodnou, by bylo dobre clanek trochu upravit, aby neznel tak vazne a desive :­)

Problem to sice je, ale kdyz uz si muzu nahrat upraveny bios do pocitace, tak si muzu taky delat vicemene cokoliv a to nemluve o management enginu ;)
Odpovědět11  3
@­"A také jaký odpor by vyvolaly u firem, které aktuálně mohutně investují právě do klasických technologií­"

A to je právě problém, který je na světě nejohavnější. Říká se, že pokrok nezastavíš ­- ale když jde někomu o peníze, tak se pohřbí nejedna úžasná technologie a to nejlépe tak, aby se o ní lidi nikdy nedozvěděli a nakupovali pořád ty samé hovadiny.
Mě je úplně jedno nějaký odpor firem – buď se ty společnosti mají přizpůsobit, nebo zaniknout. Umělé udržování zastaralých technologií vede přesně do bodu, kde je např. procesorový průmysl teď.
Odpovědět6  2
Když jsem si četl nadpis článku, tak jsem se v duchu zasmál a musel jsem se podívat na kalendář, abych se ujistil, že není prvního dubna. Tenhle přehrávač používám již 15 let a nedám na něj dopustit.

Kdo kdy používal MPC­-HC, tak dobře ví, o čem mluvím a jak výborný je to přehrávač. Na trhu za něj neexistuje žádná náhrada – je jednoduchý, malý, extrémně nastavitelný a upravitelný.. zkrátka jedinečný přehrávač.

Takže pokud má jakékoliv problémy, tak mě klidně zapište do týmu, tohle jedinečné dílo nesmí padnout!
Odpovědět11  0
Tě péro, sombréro! Tak co život!? Já jsem švitorka ­- švitořící toastovač, váš veselý společník u snídaně. Švitorka jsem já a toastuju rád. Dá si někdo toast?
Odpovědět1  0
Remember, remember, the Fifth of November...
Odpovědět3  0
@PetrKM: Dema se nedelaji, protoze nez se hra do faze ­"demo­" dostane, tak by si museli hraci jeste pockat. Dnes je totiz trendem vydavat hru na trh ve fazi ­"beta­" nebo nekdy i ­"alfa­" a az podle mnozstvi prskani hracu vydavat updaty a patche ;)
Odpovědět5  0
Dnes neni cas na testovani a podobne veci. Vsichni chteji penize a tak se hra rychle splaca dohromady a co nejdrive vypusti. Testovani si preci dokazi udelat sami uzivatele az po koupi, no ne? Prskat potom muzou jak chteji, ale bohuzel uz zaplatili, tak nemaji na nic pravo :)
Odpovědět3  0
Jeziiis a ja doufal, ze ta symfonie bude vytvorena zvukem rotoru od dronu :/
Odpovědět1  0
To navyseni vykonu bude mozna zpusobene kvuli novemu WDDM 2.0 a lepsi podporou ze strany AMD. ­(http:­/­/www.svethardware.cz­/recenze­-windows­-10­-nova­-sprava­-pameti­-pro­-graficke­-karty­/41026)
Odpovědět1  0