www.svethardware.cz
>
>
>

Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů

Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů
, , aktualita
Dle listu Taiwan News se mezi zástupci Tchaj-wanu a Indie živě diskutuje o stavbě továrny, jakou by jistě ihned uvítali i evropští průmyslníci. Jde totiž o provoz pro výrobu čipů určených vedle 5G technologií i pro automotive.
K oblíbeným
reklama
Dle rozhovorů mezi Tchaj-pej a Novým Dillí se tak jedná o možnosti postavit novou továrnu na výrobu čipů někde v Indii, přičemž by evidentně nešlo o nejmodernější provoz, ale o využití některé ze starších technologií. Ve zprávě se přitom vůbec neuvádí, kdo by si tento úkol mohl vzít na starost, ovšem v úvahu připadají v podstatě jen dvě společnosti, a to TSMC a vedle něj i UMC.
 
 
Můžeme uvažovat o vcelku velkém provozu vzhledem k tomu, že má jít o investici 7,5 miliard dolarů do továrny, v níž se nevyužijí nejmodernější výrobní procesy, ale třeba i něco staršího jako 28nm technologie. Nicméně my nevíme, zda má jít pouze o samotnou výrobu čipů nebo i další přidružené provozy pro pouzdření, výzkum, apod. 
 
Indie už mezitím hledá vhodné místo pro takovou továrnu s ohledem na dostatek prostoru, přístupu k vodě a samozřejmě i pracovní síle. Je přitom ochotna se na výstavbě podílet i finančně a poskytnout až polovinu kapitálových výdajů a navíc zajistit i daňové úlevy nebo jiné pobídky. 
 
Zástupci Tchaj-wanu také doufají v to, že případná dohoda o výstavbě továrny výrazně vylepší celkové vztahy obou zemí, které už v roce 2018 podepsaly dohodu o vzájemné expanzi investic a rozšiřování ekonomických vazeb. To by pak následně mohlo vést až k dohodě o volném vzájemném obchodu, nicméně Indie se takové myšlence dosud bránila v obavě před reakcí Pekingu. 
 
Čili cíle Tchaj-wanu jsou logicky i politické ve snaze posílit své vazby s jinými zeměmi v době, kdy ČLR stupňuje svůj tlak a nepokrytě hrozí i vojenskou intervencí proti své "vzbouřené kolonii". 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1 Apple M1 Max v dalším testu ukazuje svůj výkon: 3,3× silnější GPU než u M1
Výkon procesorů Apple M1 Pro a M1 Max je předmětem mnoha diskuzí. Velký otazník visí na výkonem GPU. Objevil se výsledek dalšího benchmarku, který hovoří o 3,3krát vyšším výkonu v porovnání s předchozí M1.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 % Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 %
Bitvy o provize pokračují a společnost Google se rozhodla snížit je ve svém obchodě s aplikacemi Google Play. Předplatná budou vždy za 15 %, tedy i v prvním roce. Levnější mají být i elektronické knihy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala