reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TDK vyvinula 200GB Blu-Ray disk

12.4.2006, Jiří Kovka, aktualita
TDK vyvinula 200GB Blu-Ray disk
Ve společnosti TDK nikdo neotálí. Zatímco tato japonská firma začala jako první distribuovat Blu-Ray disky maloobchodníkům, vývojáři této společnosti za sebou nechali všechny rekordy v oblasti kapacity médií. Vytvořili totiž disk, na který...
Ve společnosti TDK nikdo neotálí. Zatímco tato japonská firma začala jako první distribuovat Blu-Ray disky maloobchodníkům, vývojáři této společnosti za sebou nechali všechny rekordy v oblasti kapacity médií. Vytvořili totiž disk, na který je možno zapsat až neuvĕřitelných 200 GB. Zvláštĕ pak vezmeme-li v potaz skutečnost, že 200 GB je zhruba průmĕrná velikost pevných disků ve spotřebitelských PC.

TDK před časem oznámila pokoření hranice 100 GB díky svému čtyřvrstvému Blu-Ray disku a předvedla jej na veletrhu Consumer Electronics Show v USA na začátku tohoto roku. Tyto disky by se mĕly (podle neoficiálních informací) objevit na trzích v průbĕhu roku příštího.TDK zveřejnila informace, že pracovala na vývoji 200GB média. Technologie použité při výrobĕ však nikterak neokomentovala, a tudíž můžeme pouze spekulovat. Je jasné, že nĕjaké zmĕny provést musela, aby vytvořila disk s dvojnásobnou kapacitou oproti již uvedenému 100GB médiu.

Jde dost možná jen o reklamní tah. TDK určitĕ nechce po mĕsících usilovného vývoje prohrát boj s konkurenční technologií HD-DVD. Na disky HD-DVD můžete nahrát ”pouze” 15 GB jednovrstvĕ a 30 GB ve dvou vrstvách, zatímco v současnosti se na disky Blu-Ray vejde 27 GB jednovrstvĕ a 50 GB dvouvrstvĕ. V neprospĕch Blu-Ray zase hovoří náklady na výrobu. Který formát nakonec zvítĕzí, zůstává otázkou budoucnosti.

Zdroj: http://www.xbitlabs.com
reklama