www.svethardware.cz
>
>
>
>

Team Group nabízí SSD QX s 15,3 TB pro spotřebitele

Team Group nabízí SSD QX s 15,3 TB pro spotřebitele
, , aktualita
Společnost Team Group obvykle nabízí produkty pro běžné spotřebitele a jejich sestavy a i nová SSD řady QX tomu odpovídají. Dle kapacity by to ale hádal opravdu málokdo, neboť tu máme pozoruhodných 15,3 TB. 
K oblíbeným
reklama
Kapacita 15,3 TB je opravdu nevídaná, alespoň co se týče maloobchodní nabídky SSD pro běžné PC sestavy. Když se podíváme na SSD, která si lze běžně koupit, pak narazíme i na desítky tisíc drahé modely, jejichž kapacita však končí zpravidla na 4 TB a jedinou výjimkou bude nejspíše Samsung 870 QVO se 4bitovými paměťmi a kapacitou až 8 TB, ale ten je stále ještě nedostupný. Společnost Team Group se tak rozhodla tuto nabídku řádně rozhodit. 
 
 
Její QX Extra Large SSD tak nabízí téměř čtyřnásobně vyšší kapacitu než jiné dnes dostupné modely pro běžné spotřebitele, a přitom jde na první pohled o běžné SSD v 2,5" formátu pro rozhraní SATA. 
 
Dle Team Group jsou zde přitom použity paměti 3D NAND s buňkami TLC, ačkoliv bychom uvažovali spíše právě o QLC stejně jako v případě Samsungu 870 QVO. A vzhledem k extra vysoké kapacitě lze očekávat také dlouhou výdrž. Počet mazacích a zapisovacích cyklů bude samozřejmě podobný jako u jiných SSD s TLC paměťmi, ale jde o celkový objem zápisu, který bude alespoň 2560 TB. Lze očekávat spíše víc, neboť v takovém případě jde pouze o cca 170 přepisů celého SSD. Ovšem ani toho běžný uživatel těžko dosáhne vzhledem k tříleté záruce. Však kdo by byl schopný zapisovat po tuto dobu v průměru 2,3 TB dat denně? Na druhou stranu, který běžný uživatel PC si také koupí 15,3TB SSD?
 
 
Coby 2,5" SSD pro SATA 6Gb/s nám QX z hlediska výkonu nenabídne nic výjimečného. Sekvenční čtení dosahuje 560 MB/s a zápis pouze 480 MB/s, a to i s využitím SLC cache a dle benchmarku CrystalDiskMark. Hodnoty ohledně IOPS ani nebyly zveřejněny, ale to v tomto případě ani nevadí a nedozvíme se ani nic o kapacitě DRAM bufferu. Dále tu máme podporu příkazu TRIM, NCQ, garbage collection, Wear-Levelling a ECC.
 
Zajímat nás ale bude především cena a společnost Team Group předem podotýká, že QX 15,3TB budou k dispozici spíše jen na objednávku, takže ačkoliv jsou výrobcem zařazovány do spotřebitelské třídy, v běžné nabídce obchodů je asi nenajdeme. Ale pokud ano, měli bychom se připravit na cenu 3990 USD.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář