www.svethardware.cz
>
>
>
>

Team Group nabízí SSD QX s 15,3 TB pro spotřebitele

Team Group nabízí SSD QX s 15,3 TB pro spotřebitele
, , aktualita
Společnost Team Group obvykle nabízí produkty pro běžné spotřebitele a jejich sestavy a i nová SSD řady QX tomu odpovídají. Dle kapacity by to ale hádal opravdu málokdo, neboť tu máme pozoruhodných 15,3 TB. 
K oblíbeným
reklama
Kapacita 15,3 TB je opravdu nevídaná, alespoň co se týče maloobchodní nabídky SSD pro běžné PC sestavy. Když se podíváme na SSD, která si lze běžně koupit, pak narazíme i na desítky tisíc drahé modely, jejichž kapacita však končí zpravidla na 4 TB a jedinou výjimkou bude nejspíše Samsung 870 QVO se 4bitovými paměťmi a kapacitou až 8 TB, ale ten je stále ještě nedostupný. Společnost Team Group se tak rozhodla tuto nabídku řádně rozhodit. 
 
 
Její QX Extra Large SSD tak nabízí téměř čtyřnásobně vyšší kapacitu než jiné dnes dostupné modely pro běžné spotřebitele, a přitom jde na první pohled o běžné SSD v 2,5" formátu pro rozhraní SATA. 
 
Dle Team Group jsou zde přitom použity paměti 3D NAND s buňkami TLC, ačkoliv bychom uvažovali spíše právě o QLC stejně jako v případě Samsungu 870 QVO. A vzhledem k extra vysoké kapacitě lze očekávat také dlouhou výdrž. Počet mazacích a zapisovacích cyklů bude samozřejmě podobný jako u jiných SSD s TLC paměťmi, ale jde o celkový objem zápisu, který bude alespoň 2560 TB. Lze očekávat spíše víc, neboť v takovém případě jde pouze o cca 170 přepisů celého SSD. Ovšem ani toho běžný uživatel těžko dosáhne vzhledem k tříleté záruce. Však kdo by byl schopný zapisovat po tuto dobu v průměru 2,3 TB dat denně? Na druhou stranu, který běžný uživatel PC si také koupí 15,3TB SSD?
 
 
Coby 2,5" SSD pro SATA 6Gb/s nám QX z hlediska výkonu nenabídne nic výjimečného. Sekvenční čtení dosahuje 560 MB/s a zápis pouze 480 MB/s, a to i s využitím SLC cache a dle benchmarku CrystalDiskMark. Hodnoty ohledně IOPS ani nebyly zveřejněny, ale to v tomto případě ani nevadí a nedozvíme se ani nic o kapacitě DRAM bufferu. Dále tu máme podporu příkazu TRIM, NCQ, garbage collection, Wear-Levelling a ECC.
 
Zajímat nás ale bude především cena a společnost Team Group předem podotýká, že QX 15,3TB budou k dispozici spíše jen na objednávku, takže ačkoliv jsou výrobcem zařazovány do spotřebitelské třídy, v běžné nabídce obchodů je asi nenajdeme. Ale pokud ano, měli bychom se připravit na cenu 3990 USD.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů