www.svethardware.cz
>
>
>
>

TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM

TeamGroup začne ještě tento měsíc prodávat v obchodech své DDR5 DIMM
, , aktualita
Společnost TeamGroup nehodlá na nic čekat a chce ještě v tomto pololetí začít prodávat moduly DIMM s paměťmi DDR5, které se uplatní nejdříve v budoucí generaci desktopové platformy firmy Intel. 
K oblíbeným
reklama
My dobře víme, že výrobci pamětí už dříve začali s výrobou DDR5 a to nyní již platí i o výrobcích paměťových modulů, jako je právě i firma TeamGroup. Dalo se počítat s tím, že si je budou vyrábět spíše do zásoby, aby měli co vrhnout na trh těsně před tím, než na něj dorazí první procesory a platformy, které DDR5 vůbec dokáží využít. Ne tak firma TeamGroup a ani bychom se nedivili, kdyby s sebou strhla i další. 
 
 
V současné době by se koupě modulů DDR5 DIMM dala označit za kupování zajíce v pytli, přičemž oním zajícem nejsou samotné paměti jako spíše platforma Alder Lake od Intelu. Stále totiž nemůžeme vědět, zda nabídne dostatečně zajímavý výkon za akceptovatelnou cenu, zda se ještě nezpozdí, anebo zda budou nové procesory od začátku prodeje řádně k dispozici. Ovšem i co se týče samotných pamětí DDR5 DIMM je tu otázka ceny, kterou TeamGroup nasadí a jak výhodná bude v porovnání s cenami po začátku prodeje Alder Lake. Jisté je jen to, že pokud si je někdo v nejbližších týdnech koupí, bude se na ně moci v průběhu několika příštích měsíců leda koukat a čekat, zda bude brzy vůbec k dispozici platforma, kterou stojí za to koupit. 
 
První moduly s DDR5 od TeamGroup jsou k dispozici zatím jako jediný produkt, a to ELITE U-DIMM DDR5 RAM DESKTOP MEMORY. Jedná se o sadu dvou 16GB modulů DDR5-4800 s časováním CL40-40-40-77 při 1,1 V a s propustností 38.400 MB/s (PC5 38400).
 
Právě tyto paměti se koncem června dostanou do obchodů Amazon, Amazon Japan, Newegg i do nabídky evropských prodejců, a to za doporučenou koncovou cenu 400 USD. Kdyby se tak prodávaly i u nás, mohli bychom očekávat cenu přibližně mírně nad 10 tisíc korun s daní, čili asi dvojnásobnou oproti tomu, za kolik se dnes dá sehnat slušná 32GB sada DDR4-3200 či 3600. Nicméně jde o podobnou cenu, za niž koupíme 32GB kit DDR4-4800.  
 
Od DDR5-4800 můžeme pochopitelně očekávat výrazně vyšší propustnost než od dnešních obvyklých DDR4-3200, zvláště i díky jejich dvoukanálové interní architektuře, jenomže standard DDR5-4800 (PC5 38400) je naprostý základ nové generace dle JEDEC, čili jako takový za cca 10 tisíc korun nepředstavuje žádnou hitparádu. Můžeme zatím jen doufat, že TeamGroup se nyní bude snažit ulovit především nedočkavce se svrbivými prsty a na podzim budou ceny základních verzí modulů DDR5 poněkud příznivější, a to i přes očekávané postupné zdražování pamětí DRAM.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře