www.svethardware.cz
>
>

TED natočil hodinový rozhovor s Billem Gatesem na téma COVID-19

TED natočil hodinový rozhovor s Billem Gatesem na téma COVID-19
, , aktualita
Bill Gates natočil v roce 2015 slavný rozhovor pro konferenci TED, kde předpovídal vznik velké koronavirové pandemie. Nyní s ním Chris Anderson natočil další rozhovor. Točil se kolem nemoci COVID-19 a má téměř 52 minut.
K oblíbeným
reklama
Dnešní svět nemluví téměř o ničem jiném než o koronaviru SARS-CoV-2 a nemoci COVID-19. Do popředí zájmu se dostává i Bill Gates, který v roce 2015 v rámci své prezentace na proslulé konferenci TED hovořil právě o tom, že největší hrozbou pro lidstvo nebudou ani tak války jako nějaká ošklivá pandemie. Právě kvůli těmto slovům se i Internetem začaly šířit hoaxy, že za nový koronavirus může právě Bill Gates.
 

Ten před pěti lety hovořil o tom, že pro lidstvo bude problémem především takový vir, který se nebude chovat např. jako ebola. Při ní je člověku tak špatně, že ho ani nenapadne se producírovat po ulicích, čímž se nemoc s vysokou úmrtností příliš nešíří. Předpověděl, že velkým problémem bude naopak taková nemoc, při které se člověk cítí relativně dobře na to, aby vyšel ven a i bez příznaků rozšiřoval viry na ostatní, což je přesně to, co stojí za tak velkým rozšířením nového koronaviru. Jak přesný byl Bill Gates, to lze vidět na obrázku ve videu níže např. v čase 0:46. Už před pěti lety předpovídal, že největším problémem světa bude nějaký druh koronaviru.
 
 
Bill Gates si tak nyní svůj rozhovor tak trochu zopakoval. Whitney Pennington Rodgersová a Chris Anderson, který vede celý systém populárních konferencí TED, s Gatesem udělali další rozhovor. Tentokrát to bylo pochopitelně jen elektronicky na dálku. Bill Gates zde kritizoval promarněný únor, kdy se Spojené státy stavěly k celé záležitosti, jako by se jich to netýkalo, a nyní přebraly od Číny smutné prvenství v počtu nakažených. Také diskutoval o tom, jak lépe postupovat nyní i příště, a proč se např. daří tak dobře snižovat počty nově nakažených v Jižní Koreji. Pokud umíte anglicky, můžete se podívat na celý rozhovor, který má téměř 52 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře