www.svethardware.cz
>
>

TED natočil hodinový rozhovor s Billem Gatesem na téma COVID-19

TED natočil hodinový rozhovor s Billem Gatesem na téma COVID-19
, , aktualita
Bill Gates natočil v roce 2015 slavný rozhovor pro konferenci TED, kde předpovídal vznik velké koronavirové pandemie. Nyní s ním Chris Anderson natočil další rozhovor. Točil se kolem nemoci COVID-19 a má téměř 52 minut.
K oblíbeným
reklama
Dnešní svět nemluví téměř o ničem jiném než o koronaviru SARS-CoV-2 a nemoci COVID-19. Do popředí zájmu se dostává i Bill Gates, který v roce 2015 v rámci své prezentace na proslulé konferenci TED hovořil právě o tom, že největší hrozbou pro lidstvo nebudou ani tak války jako nějaká ošklivá pandemie. Právě kvůli těmto slovům se i Internetem začaly šířit hoaxy, že za nový koronavirus může právě Bill Gates.
 

Ten před pěti lety hovořil o tom, že pro lidstvo bude problémem především takový vir, který se nebude chovat např. jako ebola. Při ní je člověku tak špatně, že ho ani nenapadne se producírovat po ulicích, čímž se nemoc s vysokou úmrtností příliš nešíří. Předpověděl, že velkým problémem bude naopak taková nemoc, při které se člověk cítí relativně dobře na to, aby vyšel ven a i bez příznaků rozšiřoval viry na ostatní, což je přesně to, co stojí za tak velkým rozšířením nového koronaviru. Jak přesný byl Bill Gates, to lze vidět na obrázku ve videu níže např. v čase 0:46. Už před pěti lety předpovídal, že největším problémem světa bude nějaký druh koronaviru.
 
 
Bill Gates si tak nyní svůj rozhovor tak trochu zopakoval. Whitney Pennington Rodgersová a Chris Anderson, který vede celý systém populárních konferencí TED, s Gatesem udělali další rozhovor. Tentokrát to bylo pochopitelně jen elektronicky na dálku. Bill Gates zde kritizoval promarněný únor, kdy se Spojené státy stavěly k celé záležitosti, jako by se jich to netýkalo, a nyní přebraly od Číny smutné prvenství v počtu nakažených. Také diskutoval o tom, jak lépe postupovat nyní i příště, a proč se např. daří tak dobře snižovat počty nově nakažených v Jižní Koreji. Pokud umíte anglicky, můžete se podívat na celý rozhovor, který má téměř 52 minut.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář