Často mě štve, že lidé co měli Androida za 4K porovnávají přechod na iPhone jako důvod, proč by nešli zpět. Tohle má za sebou tolik lidí, že mi to pak přijde škoda, že se i z lepšího Androidu za větší peníze dělá shit.
Já iPhone měl, mám jich plný šuplík a už bych to nechtěl, tolik bugů jsem neměl na droidu ani nepamatuji, ale celkově mi to prostředí nevyhovuje, rychlost to mělo, ale to i lepší droid, který dnes nabízí snad i lepší funkce než Apple. Circle to search, pokročilého asistenta s AI, atd...
Odpovědět2 1
To bude asi, ne vždy, ale hodně často pravda, že lidi porovnávají drahý iphon s levným androidem místo podobně drahého.
Odpovědět0 0
Tak já jsem přesně ten, kterého popisujete. A to z jediného důvodu. Jedině iPhone 12 a 13 mini nabízí přijatelnou velikost. To Android prostě nenabídne. Malý, lehký, výkonný, svižný. Všechno ostatní je pádlo, co se mi nevleze do kapsy. Kdyby toto dělal Android/Samsung, nemám problém dát za Androida 10k. Původně jsem totiž Androida chtěl, nějaké byly, ale v podstatě nic přijatelného. Buď to bylo velké, nebo to byly telefony do terénu, sice malé, ale s velkou baterkou a proto extra těžké. Tak jsem šel do iPhone.
Odpovědět1 0
škoda, že dnes už žádný nový mini není. příznivci malých telefonů je údajně příliš malý trh.
Odpovědět0 0
Prosím, můžete nějaké ty bugy vyjmenovat? Samozřejmě žádný systém není bez chyby, ale zajímalo by mě s čím jste se potýkal u iPhonů.
Odpovědět0 0
Mě by víc zajímalo kolik % mobilů je Samsung, Apple a další.
Není u Samsungu nejlepší Z Fold?
Odpovědět0 0
Fold a Flip mají problém u toho přehybu. Zvažoval jsem Samsung Flip, stálo to hodně peněz a hlavně mě ten telefon nepřesvědčil kvalitou toho ohybu. Možná to časem bude použitelné, ale momentálně to není doladěná technologie. Po dvou třech letech ten přehyb odchází. Proto jsem zvolil iPhone 12 mini.
Odpovědět0 0
Reklama? Kto by normalny kupil tieto predražene krami?
Odpovědět5 4
jak pro koho předražené, osobně znám celkem dost lidí kterým jejich politika a ceny vyhovují, platíte ale za kvalitu, tam opravdu je a jdou až tak dom detailu že i obal na krabičce se musí otevřít vpořádku. Mi osobně jejich politika vadí tak mám Samsung ale hi-end. Kdo takové telefony zkusí už nechce chujovej za 3k.
Odpovědět2 1
Co je na žebříčku prodejnosti reklamou? 🤦♂️
Odpovědět1 0
i když jsou drazí tak opravdu platíš za to že myslí, nečteš o nich že mají stále nejaké přešlapy.
Třeba některé automobilky, dotyková tlačítka na volantu? Neví že volantem hýbeš a dotýkáš se ho všude?
výrobci některých android mobilů, dáme tam nejsilnější snapdragon, ser pes že se to v létě ugriluje. Neví že v létě bývá horko?
Odpovědět1 2
Vždy jsem používal obyč levné telefony. Pomalé. Ale kdo nezná alternativu, je s tím smířený. Jednou jsem zkusil iPhone a jsem s rychlostí odezvy telefonu spokojený. Už nechci telefon za 3.000 Kč na běžné používání. Teď už vždy budu koukat po dražších.
Odpovědět2 1
Člověk nezná, co je lepší. Ale pozná, co je horší 🙂
Odpovědět1 0
Roky jsem používal android telefony a applu se vyhíbal a ohrnoval nos nad cenou ale pak jsem měl možnost si ho otestovat na několik dní a už jsem u něj zůstal jeho rozhraní mi prostě přišlo intuitivnější a přívětivější a okamžitě jsem si na něj zvykl a lidi co furt poukazují na cenu ? podívejte se kolik ted stojí vlajkové lodi s androidem,některé jsou ještě dražší než iphone,dříve to platilo ale ted už ne bohužel lidé to mají silně zafixováno a tak se tím pořád ohánějí.
Odpovědět2 0
Ovšem stále platí, že veškerá konektivita a provázání s jinými zařízeními než Apple je dost komplikovaná a někdy i nemožná.
Odpovědět3 1
někteří se zasekli na jejich ceně, ale jak píšu výše platíš za vývoj, jejich kamera s ir tečkami na biometriku. Nechápu v dnešní době jak někteří vydají mobil s androidem za 20k, a jako biometriku tam dají optickou čtečku, už to vidím že použili 20let nové zařízení, kór třeba moje banka to nepovažuje za bezpečné a použití optické čtečky omezuje.
Odpovědět1 0
J, s tím mě Google (Pixel) 5aky dost se** (optická čtečka).
Odpovědět0 0
😘 mám samsung řadu s. Tam naštěstí používají ultrazvuk, optiku bych po pravdě asi vypnul, to je jako zamknout a klíče pověsit na stěnu vedle dveří. Jsem si i zkusil, optická čtečka odemkne normálně obrázkem otisku. Ultrazvuk pozná materiál, není vůbec snadné ho ošálit (v domácích podmínkách takřka nemožné) A nevadí mu špinavý prst. Šel jsem tak daleko že jsem strčil prst do inkoustu 😇
Odpovědět0 0
Když snímá tvar, tak na barvě nezáleží. V práci jsme měli k počítačům kapacitní snímače otisku, ten taky řeší tvar. Už jsem tak ze srandy zvažoval že si vyrobím otisk kolegy (tam na přihlášení nezáleželo). Že když sejmu otisk z té opatlané čtečky nebo z něčeho jiného, získám obrázek otisku že by mohl jít nějak vyrobit takový plochý 3D tvar. Třeba vyleptat do desky plošných spojů, nalepit vodivý silikon, nebo nevím přesně jak, ale nezdá se mě to jako velký problém.
Odpovědět0 0
to vám více méně nepomůže, kapacitní čtečka i ultrazvuk není pitomá optika a rozezná materiál, tak pokud nepoužijete něco hodně podobnému masu tak neodemkne.
jsem dlouholetý předplatitel dtestu, tak mě velmi rozlítilo že když testovali telefony tak na prví příčce byl mobil s optickou čtečkou. Hned jsem jim napsal, prej že jim řekli že je dost bezpečná. Tak to by mě zajímalo co za společnost ten test dělala. Pak vidíme ve filmech to šaškování s izolepou, kapacita nebo ultrazvuk tě pošle do p.r.d.e.l.e
tak samo má třeba apple ve foťácích, biopmetriku, nemá obyč foťák ale udělá si ir mřížku a tak pozná hloubku, takže fotka přilepená na xicht ho neobelže
Odpovědět0 0
Jste asi špatně četl co jsem psal. Já bych té čtečce nepřikládal obrázek otisku.
Odpovědět0 0
četl jsem dobře, kapacita i ultrazvuk pozná materiál. Tak by jste musel použít něco hodně podobného masu.
i silikon třeba má naprosto jinou odrazivost/kapacitu
nejde jen o to mít 3D otisk ale i podobný materiál
Odpovědět0 0
Psal jsem "vodivý" a nejde o maso, ale o kůži a když kůže má vrstvy, tak jde jen o tu nejvrchnější. Nepozná materiál, ale kůže je vodivý materiál a mezery v drážkách otisku je nevodivý vzduch. Myslím že vodivost ani nemusí být moc podobná, ona je u ty kůže dost různá podle toho jak má člověk kůži momentálně vlhkou, suchou, slanou potem, neslanou po koupání, jde hlavně o ty rozdíly kde je těsně nad snímačem vodivý materiál a kde ne. Snímač rozpozná rozdíly a z toho vzor otisku. Hlavně že je velký rozdíl mezi vodivostí vzduchových drážek a výstupků vodivého materiálu.
V případě ultrazvuku taky nepozná materiál, ale jen tvar. Jde tam o vzdálenosti výstupků a drážek. Na materiálu tam nezáleží kromě extrému kde by materiál ultrazvuk převážně pohltil, takže by se zpět dostalo moc málo ultrazvuku do snímače, ale to u běžných materiálů nehrozí. Zase vznikne mapa z těch rozdílů blízko, daleko.
Odpovědět0 0
tak si to více nastudujte, kapacita i ultrazvuk relativně dobřče pozná i materiál. Nejde jen o drážky. A "nová" verze ultrazvuku krom toho má poznat z toku krve i živý prst od mrtvého. Aby si někdo nemyslel že to tak snadno ošálí a uřeže vám prst. Nebo jak policie v usa praktikuje, odemkne mobil mrtvolou.
Odpovědět0 0
Nepozná materiál, pozná jen vybranou vlastnost která se měří ať už to je vzor otisku nebo odrazivost vrstev kůže jako dávno v lékařství, ale vždy jen nějaká vlastnost, kterou může mít stejnou různý materiál. Snímače krve používají IR záření třeba dávno v notebookách, ale dlaň. Nové snímače v nových mobilech asi ultrazvukem tok krve nepoznaj. Co bude, to může být cokoliv. Něco je budoucnost, něco funguje v laboratoři a z toho jen něco se dostane do prodeje. Známe třeba od baterií, že jo. Tím neříkám že to nebude, jistě to budoucí mobil může mít.
Odpovědět0 0