Ponořte se s námi do oblasti LCD monitorů a vyberte si ten správný pro vaše potřeby. Zjistěte, jaké mají monitory skutečně vlastnosti a porovnejte si je s propagačním letákem.
Zážitek ze hry je podmíněn nejen krásnou grafikou, ale také kvalitním ozvučením. Pro hráče se nejvíce hodí sluchátka, protože neruší své okolí a současně si hru užijí v plné kráse. V naší tématické příloze se podíváme na herní sluchátka resp. headsety (sluchátka s mikrofonem) a také si je pěkně porovnáme mezi sebou.
LCD monitory jsou již nějaký ten čas usazeny v našich kancelářích a domácnostech. Nenastal ten správný čas na jeho vylepšení? Můžeme jej například připevnit na nějaký ten VESA držák či si pohrát v OSD menu. Možností je mnoho.
Příchod OLED displejů si dal velmi načas. Poslední vývoj však nasvědčuje tomu, že se co nevidět oběví první OLED displej pro běžné použití a s cenou nižší než cena nového auta. Připravme se na tento okamžik a podívejme se na to co OLED vlastně umí a poskytuje.
Světový den zálohování nám všem připomíná nutnost si chránit svá osobní data. I přestože jsou dnes počítače výrazně spolehlivější než dříve, je téma zálohování velmi aktuální. Nezapomínejte na tuto opojímenou a někdy i nepříjemnou činnost! Vyplatí se to!
V březnu se budeme věnovat barevným tiskárnám do menších firem nebo domácností. Dočkáte se několika testů aktuálně zajímavých zařízení v ceně do 15 000 Kč. Představí se i úplné novinky. Pokud tedy vybíráte tiskárnu, možná zde najdete inspiraci.
Leden i únor dosud patřil zajímavým počítačovým doplňkům, proto ani tentokrát nebudeme dělat výjimku. Potřebujete-li novou myš, klávesnici nebo příslušenství k notebooku, zbystřete pozornost.
V prosinci je naší prioritou výkon! Věnujeme se především notebookům určeným pro hráče a neopomeneme ani výkonné notebooky pro práci. Nebude chybět řada testů a srovnání.
V říjnu se věnujeme barevným tiskárnám do menších firem nebo domácností. Dočkáte se několika testů aktuálně zajímavých zařízení v ceně do 15 000 Kč. Představí se i úplné novinky. Pokud tedy vybíráte tiskárnu, možná zde najdete inspiraci.
V září se zaměříme na notebooky, u kterých budeme testovat a porovnávat parametry jako výdrž, rozměry nebo vzhled. Nezapomeneme ani na současný hit - mininotebooky.
Tématem srpna jsou různé metody ukládání a sdílení dat. Víte, co se skrývá pod zkratkou NAS? Jak rychlé jsou nejnovější pevné disky a SSD? Neopomeneme ani zařízení s rozhraním USB 3.0.
V červnu a červenci je naším tématem hardware pro herní nadšence od výkonných komponent (procesory a grafické karty) až po herní myši a klávesnice.
V květnu se zabýváme zálohou, obnovou a zabezpečením dat, prevencí (antiviry, spyware...) a obecně zajímavými softwarovými novinkami usnadňujícími práci.
Leden i únor dosud patřil zajímavým počítačovým doplňkům, proto ani tentokrát nebudeme dělat výjimku. Potřebujete-li novou myš, klávesnici nebo příslušenství k notebooku, zbystřete pozornost.
Souhlasíte s názvem, nebo toto tvrzení zásadně odmítáte a s BIOSem, jakožto základním programem, který různou měrou ovlivňuje správnou činnost počítače jako celku, nechcete mít zdaleka nic společného? Víte ale vůbec, o co všechno v takovém případě přicházíte?
Tématem srpna jsou různé metody ukládání a zabezpečení dat. Víte, co se skrývá pod zkratkou NAS? Jak rychlé jsou nejnovější pevné disky a SSD? Vybíráte flash disk?
V červenci jsme se zaměřili na datová úložiště kladoucí důraz na svou mobilitu a tedy i možnost využití např. na cestách (externí pevné disky, boxy na pevné disky, SSD, flash disky a paměťové karty).
V tomto testu jsme zpracovali recenze 6 základních desek s čipovou sadou AMD 690G (s integrovanou grafikou Radeon Xpress 1250), mezi nimiž se ukázali zástupci microATX i FullATX. Na závěr jsme si provedli shrnutí.
V tomto testu se zaměříme na téma síťových úložišť s označením NAS – Network Attached Storage. Jedná se o zařízení, která připojíte k síti a pak už jen využíváte výhod toho, že máte svá data neustále k dispozici, aniž byste museli nechat počítač zapnutý. Navíc některé boxy nabízí i další funkce, které rozhodně stojí za pozornost. Zúčastnily se modely značek AirLive, Fantec, i-Tec, LevelOne, RaidSonic a Thermaltake.
Testu se zúčastnily následující IP kamery s Wi-Fi rozhraním Air Live WL-5400CAM, Air Live WL-5420CAM, Air Live WL-5460CAM, D-Link DCS-950G, Edimax IC-1500Wg, LevelOne WCS-2030, Linksys WVC54GC-EU, VIVOTEK IP7137.
V tomto testu se podíváme do segmentu karet s nejvyšším cenou, spotřebou i největšími rozměry. O výkonnostní prvenství usilují nejen karty starší generace NVIDIA GeForce 7900 GTX a ATI Radeon X1950 XTX / XT, ale především nejžhavější grafické akcelerátory dneška NVIDIA GeForce 8800 Ultra, 8800 GTX, 8800 GTS 640MB a 320MB a nový počin ATI Radeon HD2900 XT. Dnes si karty představíme, zítra se podíváme na testy a závěrečné vyhodnocení.
Setkáme se zde s celkem patnácti modely, jež by se téměř všechny daly zařadit mezi vyšší až nejvyšší třídu a figurovat zde bude celkem osm výrobců. Pokud vás tedy zajímá, co se v poslední době objevilo v této oblasti nového, směle do toho.
Jak jsou na tom chladicí podložky pod notebooky, které se objevují v nabídce téměř každého výrobce chladičů? Mají smysl? Náš test má za úkol vybrat tu nejlepší a také zjistit, jak jsou tyto podložky vůbec účinné.
Srovnávací testy pevných disků značek Seagate, Maxtor, Western Digital, Samsung a Hitachi s rozhraním Serial ATA 3Gb/s. V našem posledním testu jsme se na konci května 2007 zaměřili na pevné disky s kapacitou 400 GB.
V tomto testu jsme si vzali na mušku 26 flash disků (USB 2.0) od 12 výrobců. Kritériem při výběru byla kapacita 4GB a cena nepřesahující 3000,- Kč včetně DPH. V době publikace testu se objevil nový model od Corsairu, který byl také posléze dodatečně otestován.
Zvuk bývá dnes často opomíjená součást multimediální výbavy domácích počítačů, alespoň v porovnání s kvalitou grafického výstupu společně výpočetní sílou a technologiemi grafických karet. Avšak zvukové karty se svými standardy prošly neméně zajímavým vývojem, jenž u PC odstartoval daleko dříve, než karty 3Dfx VooDoo nastolily éru 3D akcelerátorů.
Obstarali jsem pro test 19 malých DVB-T přijímačů (tzv. klíčenek) vhodných především na cesty k notebooku. Podíváme se na zástupce od výrobců ASUS, AVerMedia, Compro, Freecom, Genius, Hauppauge a Leadtek.
Na konec roku 2006 jsme realizovali u nás již tradiční srovnávací test osobních počítačů. I tentokrát jsme se zaměřili pouze na samotné počítače bez periferií, avšak stále s operačním systémem - s koncovou cenou do 30000,- Kč včetně DPH.
V květnu roku 2006 jsme spustili vlastní diskuzní fórum založené na vBulletinu. Od té doby prochází neustále vlastním vývojem a pojí se s ním řada různých aktivit, které nejsou v prostředí magazínu k dispozici. Proto čas od času v magazínu na rozvoj a dění na fóru upozorníme formou článku nebo aktuality.
V létě roku 2006 jsme zpracovali Megatest 19" LCD panelů s cenou v rozmezí od 9 000 do 12 000,- Kč s DPH, kterého se zúčastnilo celkem 14 LCD panelů od výrobců Acer, BenQ, Belinea, Fujitsu Siemens, HP, Hyundai, LG, NEC, Samsung, ViewSonic, SONY. Celý megatest je složen ze 14 samostatných plnohodnotných recenzí konkrétních monitorů, čili jednotlivé recenze mají i postupem času stále svou vypovídací hodnotu.
Zajímají Vás optické mechaniky a vypalování? Nepřehlédněte tuto sérii průvodců: technologie popisu médií LabelFlash a LightScribe, metody zápisu a čtení (převážně DVD), Svět DVD.
Na konec roku 2005 jsme realizovali u nás již tradiční srovnávací test osobních počítačů. Tentokrát jsme se zaměřili pouze na samotné počítače bez periferií, avšak stále s operačním systémem. V rámci tohoto testu jsme se bohužel setkali mimojiné i s doslova odstrašujícími případy v některých ohledech.
Pokud Vás zajímají informace kolem pozdního vývoje a konci skupiny AAC, naleznete je právě v této příloze. Aneb "nikdo to nemá jisté".
Lednového Megatestu multimediálních přehrávačů se účastnily více než dvě desítky nejzajímavějších modelů, které můžete koupit na českém trhu. Součástí Megatestu je také obecný úvod do problematiky komprese hudby