www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned
, , aktualita
Ne, zatím to neznamená jistý úspěch desítek, jde jen o výsledek průzkumu mezi čtenáři webu Windows Central. Alespoň podle něj by mohla v Redmondu zavládnout spokojenost. Na druhou stranu byl to jen dotazník a ten může i klamat.
K oblíbeným
reklama
Web Windows Central spustil začátkem týdne anketu, zda a kdy jeho čtenáři přejdou na Windows 10. Na výběr byly tyto možnosti (trochu je parafrázuji) a dopadlo to takhle:
  • Nebudu čekat, přejdu hned – 78,24 %.
  • Počkám, na zkušenosti ostatních s ostrou verzí – 17,74 %.
  • Nepřejdu, potřebuji WMC (Windows Media Center) – 2,20 %.
  • Nepřejdu, nemám v plánu upgradovat – 1,82 %.
Napřed ke spolehlivosti průzkumu, pak k interpretaci. Odpovědělo 9104 čtenářů většinou z anglicky mluvících zemí. Z toho bylo 3364 čtenářů z USA. Švindlovat – třeba pomocí botů – se nedalo, to bylo kontrolováno pomocí hlídání IP adres a cookies.


Výsledky průzkumu - Windows Central


Tudíž takhle velký vzorek by měl být velmi spolehlivý, kdyby… Kdyby to byl náhodný vzorek, což není. Respondenti nejsou vybráni náhodně a odpovídal jen ten, kdo chtěl. A kdo o dotazníku věděl, takže většinou zřejmě pravidelní čtenáři webu Windows Central, kteří asi většinou patří mezi IT nadšence.

Tedy určitě nejde o reprezentativní vzorek populace USA. Tím bych (dost možná nudné) metodologické připomínky uzavřel. Ale i tak je těch 80 % procent podle mě skutečně hodně, naočkován kritikou Windows 10 z mnoha diskusních fór bych čekal mnohem méně. Řada lidí zejména u nás v Česku se opakovaně dušuje, že desítky nikdy. Ale možná jsou vidět právě proto, že křičí, což pak vypadá, že je jich mnoho. A třeba ve skutečnosti není.

A teď z druhé strany. Dejme tomu, že respondenty průzkumu lze pokládat víceméně za „ajtíky“. Jestli chce 80 % lidí z téhle skupiny přejít, znamená to jednu věc. A sice, že jestli je desítky nezklamou, budou upgrade doporučovat dál a dál ve svém okolí a samozřejmě i „neajtíkům“. Jestli se Microsoftu opravdu už povedlo podchytit tuhle kritickou masu inovátorů a raných příjemců – v marketingu se často používá původní pojem early adopters – tak má přinejmenším z poloviny vyhráno.


Zařízení pro Windows 10


Tihle lidé prostě postupně „katalyzují“ přijetí desítek ve svém okolí a přesvědčí ostatní k upgradu, který stejně nic nestojí. Jestli to v Redmondu vymysleli od začátku takhle, tak klobouk dolů. Je tu jedno ale. Tohle platí, jen pokud bude ostrá verze desítek od počátku dost stabilní. Na jednu stranu předpokládám, že Microsoft ví, co dělá, když si zvolil poměrně brzký termín uvedení systému. Na druhou stranu mě trošku straší řada oprávněných připomínek ke stabilitě z řad Insiderů.

Nestabilní ostrá verze by byl průšvih. Ano, všechno to zatím jsou pořád jenom betaverze, ale zbývá plus minus pouhých šest neděl. Takže na rovinu, s notebookem na práci patřím do druhé skupiny, chvíli počkám a uvidím, jak si povedou ostatní. Starý testovací počítač je jiná věc, tam jsou desítky doma už od podzimu a zůstanou tam i nadále.

A jak byste odpověděli vy? Přejdete hned, vyčkáte, nebo určitě nepřejdete?

Zdroj: Windows Central
reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře