www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned

Téměř 80 % uživatelů přejde na Windows 10 hned
, , aktualita
Ne, zatím to neznamená jistý úspěch desítek, jde jen o výsledek průzkumu mezi čtenáři webu Windows Central. Alespoň podle něj by mohla v Redmondu zavládnout spokojenost. Na druhou stranu byl to jen dotazník a ten může i klamat.
K oblíbeným
reklama
Web Windows Central spustil začátkem týdne anketu, zda a kdy jeho čtenáři přejdou na Windows 10. Na výběr byly tyto možnosti (trochu je parafrázuji) a dopadlo to takhle:
  • Nebudu čekat, přejdu hned – 78,24 %.
  • Počkám, na zkušenosti ostatních s ostrou verzí – 17,74 %.
  • Nepřejdu, potřebuji WMC (Windows Media Center) – 2,20 %.
  • Nepřejdu, nemám v plánu upgradovat – 1,82 %.
Napřed ke spolehlivosti průzkumu, pak k interpretaci. Odpovědělo 9104 čtenářů většinou z anglicky mluvících zemí. Z toho bylo 3364 čtenářů z USA. Švindlovat – třeba pomocí botů – se nedalo, to bylo kontrolováno pomocí hlídání IP adres a cookies.


Výsledky průzkumu - Windows Central


Tudíž takhle velký vzorek by měl být velmi spolehlivý, kdyby… Kdyby to byl náhodný vzorek, což není. Respondenti nejsou vybráni náhodně a odpovídal jen ten, kdo chtěl. A kdo o dotazníku věděl, takže většinou zřejmě pravidelní čtenáři webu Windows Central, kteří asi většinou patří mezi IT nadšence.

Tedy určitě nejde o reprezentativní vzorek populace USA. Tím bych (dost možná nudné) metodologické připomínky uzavřel. Ale i tak je těch 80 % procent podle mě skutečně hodně, naočkován kritikou Windows 10 z mnoha diskusních fór bych čekal mnohem méně. Řada lidí zejména u nás v Česku se opakovaně dušuje, že desítky nikdy. Ale možná jsou vidět právě proto, že křičí, což pak vypadá, že je jich mnoho. A třeba ve skutečnosti není.

A teď z druhé strany. Dejme tomu, že respondenty průzkumu lze pokládat víceméně za „ajtíky“. Jestli chce 80 % lidí z téhle skupiny přejít, znamená to jednu věc. A sice, že jestli je desítky nezklamou, budou upgrade doporučovat dál a dál ve svém okolí a samozřejmě i „neajtíkům“. Jestli se Microsoftu opravdu už povedlo podchytit tuhle kritickou masu inovátorů a raných příjemců – v marketingu se často používá původní pojem early adopters – tak má přinejmenším z poloviny vyhráno.


Zařízení pro Windows 10


Tihle lidé prostě postupně „katalyzují“ přijetí desítek ve svém okolí a přesvědčí ostatní k upgradu, který stejně nic nestojí. Jestli to v Redmondu vymysleli od začátku takhle, tak klobouk dolů. Je tu jedno ale. Tohle platí, jen pokud bude ostrá verze desítek od počátku dost stabilní. Na jednu stranu předpokládám, že Microsoft ví, co dělá, když si zvolil poměrně brzký termín uvedení systému. Na druhou stranu mě trošku straší řada oprávněných připomínek ke stabilitě z řad Insiderů.

Nestabilní ostrá verze by byl průšvih. Ano, všechno to zatím jsou pořád jenom betaverze, ale zbývá plus minus pouhých šest neděl. Takže na rovinu, s notebookem na práci patřím do druhé skupiny, chvíli počkám a uvidím, jak si povedou ostatní. Starý testovací počítač je jiná věc, tam jsou desítky doma už od podzimu a zůstanou tam i nadále.

A jak byste odpověděli vy? Přejdete hned, vyčkáte, nebo určitě nepřejdete?

Zdroj: Windows Central
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala