Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

tervicz

Registrace: 3.12.2014
Komentářů: 66, score 2.1
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 19.12.2021 s hodnocením +6:
Je pravda, že burza byla a je pochopitelně předmětem všemožné manipulace i za hranou zákona, nicméně jen pro pořádek, z těchto důvodů podléhá burza regulaci a hodně věcí, které jsou v rámci burzy ilegální, typu pump&dump, koordinované manipulace apod, v kryptu zatím jasně řešené nejsou.
Komentář z 28.12.2021 s hodnocením +5:
Já myslim, že nejsnažší ontologické vysvětlení existence něčeho je, že nic by se jinak samo nudilo.

Věda si nenárokuje vysvětlovat věci, které nejdou změřit nebo modelovat, aby ten model šlo aspoň teoreticky verifikovat, což se může v budoucnu změnit, pokud se objeví nové možnosti měření nebo hypotézy, třeba nahlédneme dále, třeba ne.
Víra si to tak trochu nárokuje, ale nepředkládá žádný konzistentní mechanizmus ověření, takže si tam každý může vymyslet, co chce :D
Komentář z 11.9.2021 s hodnocením +5:
Zrovna Island je země se značnými přírodními energetickými zdroji, které existují tak jako tak, není snadné je sdílet v nějaké širší síti, třeba proto, že je to odlehlý ostrov s nevelkou populací ­(což si někteří čtenáři, soudě dle komentářů, asi neuvědomují­).
Přestože je to plivanec v moři, pokusná technologie a najdou se i jiná možná využití jinak ­"přebytečné­" energie, přijde mi to osobně jako zásadně hodnotnější volba, než např. připojení kryptofarmy a tvrzení, jak je to ekologické a užitečné :D

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 10.12.2021 s hodnocením -1:
Skvělý způsob je přečerpávací elektrárna nebo jiný vyrovnavácí mechanizmus, tohle je velice sporná věc, kterou se snaží prosadit v Texasu Lancium ze zcela zjištných důvodů a pokud vím, tak to nijak oficiálně neprovozují. Podporuje to možná tak Ted Cruz, kterého lze asi těžko považovat za oborovou kapacitu, nikoli většina energetiků, protože to opravdu není dobrý způsob, jak systémově řešit energetické špičky a kolísání.
Komentář z 25.11.2021 s hodnocením 0:
Tak pokud blockchainové měny budou směřovat k efektivnější procesům, jakože BTC PoW v současné podobě je vysloveně nešťastný koncept, odpadne tím dost, v jádru oprávněné, kritiky.
Komentář z 16.5.2021 s hodnocením 0:
Oponentura mě jistě neuráží a rád si opravím fakta, pokud se v něčem mýlím, nemusíte mě šetřit :­)

Drobnost, nenapsal jsem, že opatření nefungují na coronavirus a zároveň potlačily chřipku. Zastávám názor, že základní opatření jsou významná ve zpomalení šíření covidu, byť ho nezastaví, ztrácí ovšem značně efektivitu, pokud jsou aplikovaná ex post.

V dostupných zdrojích panuje shoda v tom, že koronavirus má vyšší reprodukční číslo, což se z největší části připisuje zejména tomu, že je populace exponované nově, je velký podíl bezpříznakového šíření, událostí kdy jedinec naráz nakazí velké množství lidí, delší průběh i inkubační doba, delší výdrž ve vzduchu, tedy jiná charakteristika šíření.
Pokud bychom v chřipkové sezoně zavřeli školy a aplikovali omezení jako nyní, čísla by byla podstatně nižší. Ve finále není možné vyloučit ani tu konkurenční interakci obou virů, ale to není zatím moc prozkoumané.

Nemyslím, že mlčí, stačí projít běžný mezinárodní výběr a ta informace i statistiky tam jsou. Že to není extra zdůrazněné je nejspíš proto, že většinu lidí momentálně zajímá, kdy a jak budou moct nakoupit nebo do hospody, jak to bude se školou, nikoli že neměli chřipku.

Názor na režim se těžko srovnává s nemocí... USA neměly důvod se aktivně zapojit do evropského konfliktu, u epidemie se tak postupovat nedá.

Rakovina a cytostatika jsou jistě obrovský byznys a farmacie není zrovna charita, ale to nemusí nutně znamenat, že na to konto neprobíhá další vývoj a výzkum, pokud se podíváte kam se posunuly invazivní, radiové a další metody, je to významné zlepšení.

Pokroky jsou dílčí a nejdou všude stejně rychle. Jde si to vysvětlit spiknutím, ale považuju za pravděpodobnější, že to zatím nedovedem lépe udělat, protože je to dost složitý a bohužel všechno nefunguje způsobem, že když se chce, tak už by se to vymyslelo a někdo by to nějak udělal, musí se to skutečně zrealizovat a ověřit.

Jasněže se někdy objeví někdo jako dr. Fortýn s devitalizací, bohužel relativně malá série nezávislých testů ukáže, že metoda spolehlivě nefunguje ani na zvířatech a prezentovat ji jako vhodnou pro test na lidech je řekněme velmi odvážné. Ne všechno jde tak rychle, jaký je optimistický předpoklad. Z oblasti energie třeba jaderná fůze... dost lidí se domnívá, že vlády tají studenou fúzi apod. Jenže prostý fakt je, že udržet stabilní plazma ve výkonovém reaktoru se ukázalo mnohem složitější, než se myslelo a studená fúze je se současným poznaním fyziky totální scifi.

Na fungování Windows 10 se dívám celkem často, pracuju v MS:> Že má mouchy je jasný a chápu rozhořčení nad chybami, výkonem, nicméně pokud jde třeba o teorie typu telemetrie = špiclování uživatele... Reálně se klade systémový důraz na to, aby neobsahovala osobně identifikovatelné informace, tedy co by mě třeba vás umožnilo ztotožnit jako osobu.

Pointa je, že současný reálný svět je plný informací, co je třeba, aby se s nimi lidi naučili pracovat, filtrovat a interpretovat je, protože jich je víc, než kdykoli před tím.