www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity

Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
, , aktualita
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
K oblíbeným
reklama
I když mnoho lidí nevěří Elonu Muskovi a jeho slibům, faktem je, že se mu většina z nich daří splňovat a poslední dobou častěji dokonce i ve stanoveném termínu. To však není úplně případ "navždy ziskové Tesly". Něco takového Musk slíbil na začátku roku 2019, ale pak měl ještě ztrátové čtvrtletí. Přesto i tento slib se, sice se zpožděním, začíná dařit splňovat. Tesla totiž ohlásila už 5. ziskové čtvrtletí za sebou. Za Q3/2020 měla celkové příjmy ve výši 8,77 mld. USD (+39 % proti Q3/19), přičemž čistý zisk dle GAAP činil 331 mil. USD. V metrice non-GAAP šlo dokonce o 874 mil. USD.
 
Elon Musk
 
Stěžejní podíl na tom má automobilová část, která přinesla příjmy ve výši 7,61 mld. USD, což je meziročně (proti Q3/19) nárůst o 42 %. Na tomto čísle se podílí i prodej emisních kreditů, díky kterým si jiné automobilky mohou odpočítat emise, aby se vešly do emisních limitů a nemusely platit velké pokuty. V tomto případě šlo o 397 mil. USD, což je 196% nárůst proti minulému roku. Vidíme však, že by se Tesla i bez možnosti prodeje kreditů blížila k zisku (šlo by o ztrátu 66 mil. USD, zatímco v minulých dvou čtvrtletích by bez této berličky byla ve ztrátě zhruba 320 až 340 mil. USD). V penězích a peněžních ekvivalentech má nyní Tesla k dispozici 14,53 mld. USD (+172 %).
 
Tesla Shanghai
lakovna Tesly v Šanghaji
 
To jsou povzbudivá čísla. Lehce (o 4 %) stoupla produkce Modelů S/X na 16.992 vozů, výrazně však stoupla (o 60 %) výroba Modelů 3/Y na 128.044 aut. V případě dodávek šlo u Modelů S/X o 13% pokles na 15.275 aut, ale Modely 3/Y zaznamenaly 56% nárůst na 124.318 vozů. Celkem je nyní k dispozici 2182 Superchargerů po celém světě s celkem 19347 nabíjecími konektory. Tesla také zvýšila instalovaný výkon solárních panelů o 57 MW a k úložištím energie přibylo dalších 759 MWh.
 
Tesla Berlín
výstavba Tesla Gigafactory v Berlíně
 
Továrna ve Fremontu nyní vyrábí s kapacitou 50 tisíc Modelů S/X a 500 tisíc Modelů 3/Y ročně. Šanghajská továrna je na kapacitě 250 tisíc Modelů 3 ročně, ve výstavbě je část pro výrobu Modelu Y. Ta je také ve výstavbě pro výrobu Modelu Y v Berlíně (část pro Model 3 se jen projektuje). Také v Texasu se už staví linka pro Model Y. Druhá linka bude pro Cybertruck, ta je jen v projekční fázi. V té je i linka pro Tesla Semi a Roadster, které budou v dalším místě v USA.
 
Tesla Texas
výstavba továrny Tesly v Texasu
 
Zdroj: ir.tesla.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem Qualcomm naznačuje, že díky Apple M1 se zdá být W10 pro ARM správným krokem
I když Apple nemá nic společného s operačním systémem Windows, Qualcomm naznačuje, že právě Apple M1 je tou pravou vzpruhou pro tento systém. Konkrétně jde o verzi určenou pro procesory na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake MSI omylem zveřejnilo specifikace procesoru Rocket Lake
Společnosti MSI se povedlo zveřejnit dva screenshoty z utility CPU-Z, které ukazují řadu podrobností o procesoru Intel Rocket Lake-S. Bohužel to ještě není finální model, ale inženýrský vzorek, ale i tak jde o zajímavé informace.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM Továrna Micronu měla hodinový výpadek, opět se mluví o zvýšení cen DRAM
Už dlouho jsme se nedozvěděli o výpadku energie v některé z důležitých továren, a tak nás rok 2020 ještě alespoň jednou potěší. Hodinový výpadek totiž hlásí americká společnost Micron, jeden ze tří největších výrobců DRAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář