www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesle na chvíli vypadly servery, řidiči se nepřipojili k autům

Tesle na chvíli vypadly servery, řidiči se nepřipojili k autům
, , aktualita
Elektromobily Tesla lze otevřít klasickou klíčenkou, kartou nebo telefonem. Ten by měl vždy fungovat, tedy i bez internetového připojení k serverům. Ty nedávno Tesle vypadly a mnoho řidičů se k autům nepřipojilo.
K oblíbeným
reklama
Moderní doba chce často i moderní řešení. Někdy to ale může být zrádné, jak se o tom o víkendu přesvědčily minimálně stovky majitelů elektromobilů Tesla. Tyto vozy lze odemknout několika způsoby, přičemž lze využít např. dálkové ovládání klíčenkou nebo kartu s RFID čipem, nicméně někteří majitelé volí modernější způsob pomocí telefonu. Právě ten se ale vymstil řidičům během tohoto víkendu (v pátek až sobotu dle časového pásma, protože výpadek byl celosvětový). Servery Tesly byly totiž chvíli nedostupné, což mnohé řidiče vyděsilo, protože se nemohli připojit ke svým vozům.
 
Tesla aplikace
ilustrační obrázek, autor: Marco Verch, CC BY 2.0, přes Flickr
 
Připojení k Internetu však obvykle není při odemykání vozu potřebné. Normálně je možné odemknout a nastartovat vůz pomocí Bluetooth i tehdy, když jsou nefunkční servery Tesly (díky spárování vozu a telefonu přes BT, pochopitelně nebudou fungovat další přídavné funkce, které v aplikaci vyžadují internetové připojení). Neplatí to však pro všechny vozy a u některých je nutno použít odemykání přímo přes aplikaci, což ale také nemusí být konečná. Je to ostatně logické, pokud by bylo nutné při použití aplikace vždy internetové připojení, do auta by se pak nedalo dostat kdykoli, kdy by stálo na místě, kde není signál (a že takových míst je). Pokud se člověk neodhlásil z aplikace, ta tak stále může posloužit. Což se člověk většinou neodhlašuje.
 
 
Jenže když má člověk smůlu a sejde se vše najednou, tedy nemá klíčenku nebo kartu a používá k odemčení telefon (u vozu, který nepodporuje přímé odemykání přes Bluetooth mimo aplikaci), je odhlášen z aplikace a zrovna spadne server, do auta se už nemusí dostat. Odhlášení části uživatelů z aplikace bylo nejspíše způsobeno tím, že chvíli před tím vyšla aktualizace aplikace Tesly, která chtěla opětovné přihlášení do systému. Což kvůli spadlým serverům nešlo. Musk na Twitteru slíbil nápravu a servery během chvíle opět běžely. Také slíbil, že zjedná nápravu, aby se podobný incident už nestal.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD Tim Cook měl s Čínou uzavřít tajnou dohodu za 275 mld. USD
Server The Information přišel s informací, že Tim Cook, CEO Applu, měl před 5 lety přistoupit na tajnou dohodu s čínskou vládou, která měla výrobci zajistit benevolentnější podmínky na trhu. Mělo jít o investici ve výši 275 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz AOC uvádí 43" VA herní monitor G4309VX/D se 4K a 144 Hz
V nabídce herních monitorů společnosti AOC se objevuje nový model G4309VX/D. Ten nabídne obří 43" úhlopříčku, k tomu i vysoké rozlišení 4K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Ale ani to není to jediné zajímavé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně? Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně?
Igor Wallossek ve svém článku do hloubky zkoumá, co je pravdy na údajných problémech platformy Alder Lake-S na LGA 1700 s chlazením. Ukazují se totiž velké rozdíly v teplotách a stěžují si nejen uživatelé, ale i výrobci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched
Ještě nejde o hardware, před kterým by se měli tradiční a zavedení výrobci HPC systémů třást strachy, nicméně tu máme první RISC-V klastr v podání společnosti SiFive. Pro tu ji z dostupného hardwaru postavila firma AB Open. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů
Společnost QNAP zveřejnila nové varování před útočníky, kteří využívají tzv. cryptojacking. Jde tak o prolomení ochrany NAS serveru a jeho ovládnutí k tomu, aby na náš účet pro někoho jiného těžil kryptoměny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář