www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesle na chvíli vypadly servery, řidiči se nepřipojili k autům

Tesle na chvíli vypadly servery, řidiči se nepřipojili k autům
, , aktualita
Elektromobily Tesla lze otevřít klasickou klíčenkou, kartou nebo telefonem. Ten by měl vždy fungovat, tedy i bez internetového připojení k serverům. Ty nedávno Tesle vypadly a mnoho řidičů se k autům nepřipojilo.
K oblíbeným
reklama
Moderní doba chce často i moderní řešení. Někdy to ale může být zrádné, jak se o tom o víkendu přesvědčily minimálně stovky majitelů elektromobilů Tesla. Tyto vozy lze odemknout několika způsoby, přičemž lze využít např. dálkové ovládání klíčenkou nebo kartu s RFID čipem, nicméně někteří majitelé volí modernější způsob pomocí telefonu. Právě ten se ale vymstil řidičům během tohoto víkendu (v pátek až sobotu dle časového pásma, protože výpadek byl celosvětový). Servery Tesly byly totiž chvíli nedostupné, což mnohé řidiče vyděsilo, protože se nemohli připojit ke svým vozům.
 
Tesla aplikace
ilustrační obrázek, autor: Marco Verch, CC BY 2.0, přes Flickr
 
Připojení k Internetu však obvykle není při odemykání vozu potřebné. Normálně je možné odemknout a nastartovat vůz pomocí Bluetooth i tehdy, když jsou nefunkční servery Tesly (díky spárování vozu a telefonu přes BT, pochopitelně nebudou fungovat další přídavné funkce, které v aplikaci vyžadují internetové připojení). Neplatí to však pro všechny vozy a u některých je nutno použít odemykání přímo přes aplikaci, což ale také nemusí být konečná. Je to ostatně logické, pokud by bylo nutné při použití aplikace vždy internetové připojení, do auta by se pak nedalo dostat kdykoli, kdy by stálo na místě, kde není signál (a že takových míst je). Pokud se člověk neodhlásil z aplikace, ta tak stále může posloužit. Což se člověk většinou neodhlašuje.
 
 
Jenže když má člověk smůlu a sejde se vše najednou, tedy nemá klíčenku nebo kartu a používá k odemčení telefon (u vozu, který nepodporuje přímé odemykání přes Bluetooth mimo aplikaci), je odhlášen z aplikace a zrovna spadne server, do auta se už nemusí dostat. Odhlášení části uživatelů z aplikace bylo nejspíše způsobeno tím, že chvíli před tím vyšla aktualizace aplikace Tesly, která chtěla opětovné přihlášení do systému. Což kvůli spadlým serverům nešlo. Musk na Twitteru slíbil nápravu a servery během chvíle opět běžely. Také slíbil, že zjedná nápravu, aby se podobný incident už nestal.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti Apple údajně vyvíjí bezdrátovou nabíječku i na větší vzdálenosti
Proslýchá se, že Apple dále vyvíjí nové modely bezdrátových nabíječek a možná se dočkáme takové, která bude přeci jen schopná nabíjet více zařízení než MagSafe Duo. Hovoří se i o bezdrátovém nabíjení na dálku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření NASA brzy vypustí satelit IXPE: všímat si bude polarizace rentgenového záření
Vedle mnohem populárnějšího Vesmírného teleskopu Jamese Webba a také nově vypuštěné mise DART se krčí IXPE, Imaging X-ray Polarimetry Explorer, který si ale rozhodně zaslouží pozornost. Na co se zaměří? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě Intel by měl během příštích dní ohlásit své plány na expanzi v Evropě
Dle evropského komisaře Thierry Bretona bychom se měli už brzy dozvědět konkrétnější informace o tom, jaké plány má Intel na expanzi svých výrobních kapacit v Evropě. Ve hře je až téměř sto miliard dolarů investic. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit Gelsinger: vývoj 3nm a dalších procesů se povedlo urychlit
Intel má z hlediska výrobních procesů co dohánět a dle Patricka Gelsingera se mu to daří dobře, a to dokonce až tak, že chystaný proces Intel 3 i další na něj navazující mají náskok oproti plánu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů