www.svethardware.cz
>
>
>

Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky

Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
, , aktualita
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
K oblíbeným
reklama
Čínské notebookové těžební farmy navíc nejsou jediné, přidali se také těžaři na ostrovním Tchaj-wanu a také v Jižní Koreji, kde je aktuálně snazší dostat se k notebookům vybaveným mobilními verzemi karet GeForce RTX 3000, což se navíc nyní vyplatí i z finančního hlediska. Není jasné, zda to znamená, že těžaři jednoduše pořizují celé notebooky levněji v porovnání se samostatnými grafikami, nebo jde spíše o zohlednění celkové bilance počítající i s potenciálním příjmem z opětovného prodeje v době, kdy se provoz notebooku pro těžbu už přestane vyplácet. 
 
Navíc je tu i další možný faktor, a sice omezený výkon karty GeForce RTX 3060 při těžbě Etherea. To neplatí pro těžbu jiných kryptoměn, nicméně pro leckoho může jít o poslední kapku, která jej přiměje ke koupi možná dražšího, ale dostupnějšího zařízení, na němž se navíc Ethereum těžit dá. 
 
 
O snižujícím se cenovém rozdílu mezi samostatnými desktopovými grafikami a celými notebooky se zmiňuje server Digitimes, dle nějž pak může právě zájem těžařů udržovat vysoké prodeje herních notebooků. V jejich případě se očekávalo spíše to, že prodeje budou klesat s postupně se uvolňujícími se opatřeními namířenými proti koronaviru. 
 
Někteří velcí těžaři dokonce údajně žádají výrobce notebooků, aby jim připravili takové modely, které budou výrazně osekány z hlediska nedůležitého hardwaru. Může jít o procesor, systémovou paměť i SSD, neboť hlavní a nejdůležitější je tu výkon grafického čipu a propustnost jeho pamětí s dostačující kapacitou (dnes cca 6 GB). 
 
Nicméně právě požadavek o nabídku celkově nevyvážených notebookových systémů může být dvojsečný, podobně jako při koupi těžebních speciálů. Stejně jako se budou těžaři těžko zbavovat karet bez výstupních portů, tak by mohli později i těžko udat notebooky vybavené sice silnou grafikou, ale slaboučkým procesorem, nedostatkem paměti a malým i pomalým SSD. 
 
 
Do tohoto světa má navíc brzy vstoupit také AMD se slíbenými mobilními grafikami RX 6000, které mají "dorazit brzy". Co to v překladu znamenám, to nevíme, ale půjde prostě o nejbližší následující měsíce a dejme tomu do konce pololetí. Čili AMD by mohlo své mobilní grafiky vrhnout přímo na trh, který už také bude značně pokřiven těžbou kryptoměn. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře