www.svethardware.cz
>
>
>

Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny

Thajsko zakázalo meme coiny, NFT i některé další tokeny
, , aktualita
Zatímco některé země se ke kryptoměnám staví pozitivně, to není případ Thajska. To naopak spoustu z nich postavilo mimo zákon, což se týká i různých dalších tokenů včetně stále populárnějších NFT.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny a různé token založené na technologii blockchainu jsou pro některé požehnáním, pro jiné trnem v oku. Zatímco Salvádor nedávno přijal Bitcoin jako svou druhou oficiální měnu, Thajsko se ke kryptoměnám staví podstatně opatrněji. Koncem minulého týdne totiž spoustu spekulativních věcí založených na blockchainu postavilo mimo zákon. Od 11. června se tak v zemi nesmí obchodovat s meme coiny, fan tokeny, burzovními tokeny a dokonce byly zakázány i NFT.
 
Thajsko Dogecoin
 
Klasickým představitelem meme coinů je Dogecoin a thajská SEC tuto kategorii popisuje jako kryptoměny, které nemají jasný cíl, a jejichž cena je založena na trendech ze sociálních sítí (což ale více či méně platí pro většinu kryptoměn). Fan tokeny jsou spíše fanouškovskou podporou, ze kterou dostanou virtuální "předmět", což jsou v zásadě i NFT. V tomto případě jde o vlastnictví digitálních prací, které při každém následném prodeji generují zisk pro původního autora (provize). Zakázány jsou i burzovní tokeny jako BNB od Binance, Uniswap nebo FTX. Burzy a směnárny tak musí v Thajsku stáhnout všechny zakázané tokeny z nabídky do 30 dní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář