The Climb: VR hra, ze které můžete mít závratě

The Climb: VR hra, ze které můžete mít závratě
, , aktualita
Crytek představuje hru, která bude noční můrou pro lidi, kteří trpí strachem z výšek. The Climb nabídne spoustu šplhání a lezení vysoko nad zemí, a aby toho nebylo málo, hra je určena pro virtuální realitu.
K oblíbeným
reklama
Možná znáte Crytek díky hrám Cryses nebo Far Cry, společnost se nezastavila ani před virtuální realitou s hrou s titulem Robinson: The Journey and Dinosaur Island, kterou představila nedávno. Nyní ale Crytek odhaluje další hru pro VR headsety, a to The Climb. Jak už název napovídá, bude je jednat o porci horolezecké zábavy.

Německá společnost se hodlá do virtuální reality vrhnout víc, než tomu bylo doposud, jak uvedl i ředitel výroby Cryteku David Bowman. Hra poběží na CryEnginu poslední generaci a bude hratelná s Oculus Rift s ovladačem Oculus Touch, ale ovladače lze použít i ty od Xboxu. Ovládání probíhá pomocí aktivačních tlačítek po jednom na každém ovladači - zmáčknutím se přichytíte na místo - může proto chvíli trvat zvyknout si. Hráče jistě potěší i realističnost, kterou může hra nabídnout, takže si skutečně budete připadat vysoko nad zemí. Na videu níže můžete vidět upoutávku.


Jak už jste si jistě stačili všimnout, celá hra je, na Crytek poněkud netradičně, o horolezectví s pořádnou dávkou adrenalinu. Strategické úchyty a škvíry můžete hledat na skalách všeho druhu a z různých koutů světa - třeba na Halong Bay ve Vietnamu. Tím to však nekončí, lokací, kde si budete moct poměřit své síly s gravitací, bude spousta.

Headset Oculus Rift je momentálně ve vlastnictví Facebooku, který ho chce použít nejenom na hry, ale také jako nástroj pro sociální síť ve virtuální realitě. Snímání polohy řeší pomocí infračervených LED diod, které jsou umístěny po místnosti, to zaručuje větší přesnost. Více je možné se dozvědět v článku o headsetech pro virtuální realitu.(Zdroj: roadtovr.com)

K dispozici budou různé úrovně obtížnosti hry a i tréninkový mód, kde si bude hráč moci vše vyzkoušet. Vydání The Climb se plánuje na první čtvrtletí roku 2016, přibližně stejně jako vydání headsetu Oculus Rift. Oculus Touch by měl být k dispozici ve druhém čtvrtletí.

Zdroj: roadtovr.com
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková