www.svethardware.cz
>
>
>
>

Thecus uvádí nový NAS server N4200

Thecus uvádí nový NAS server N4200
, , aktualita
Intel Atom se v dnešních aktualitách představuje podruhé coby srdce pohánějící tok sdílených dat na síti – tentokrát v šasi Thecus. Nový NAS Thecus N4200 je zaměřen na uživatele v domácnostech, proto byl navržen s důrazem na rychlý a hlavně...
K oblíbeným
reklama
Intel Atom se v dnešních aktualitách představuje podruhé coby srdce pohánějící tok sdílených dat na síti – tentokrát v šasi Thecus. Nový NAS Thecus N4200 je zaměřen na uživatele v domácnostech, proto byl navržen s důrazem na rychlý a hlavně snadný přístup k datům. Rychlé reakce systému a podporu datových přenosů zajišťuje nový 1,66GHz procesor Intel Atom D510 v kombinaci s 1 GB DDR2 pamětí RAM. Snadná administrace serveru je umocněna předním 2.8” OLED displejem, který umožňuje přímé nastavení některých funkcí, jako WAN, LAN, agregace linek nebo jazyk.
NAS server N4200 rovněž nabízí dostatečně velký a bezpečný prostor pro sdílení dat. Čtyři pozice pro 3Gb/s SATA disky poskytují úložnou kapacitu až 8 TB s možností využít 2,5“ HDD pro klidnější a úspornější chod nebo 3,5“ HDD pro větší kapacitu a výkon. Bezpečnost dat lze ovlivnit nastavením diskového pole RAID 0, 1, 5, 6, 10 nebo JBOD. Chod systému je dále zabezpečen zdvojenou flash pamětí DOM (Disk On Module), kde je uložen a zálohován firmware NASu N4200. Pro případ výpadku napájení během stahování důležitých dat je server vybaven záložní Li-Ion baterií (BBM - Battery Backup Module).

NAS server Thecus N4200 je zkrátka „tak trochu duální“ – dual core procesor, dual DOM, dvojí napájení, dva profily HDD nebo také dva displeje (druhý informuje o stavu HDD a sítě).

O dostupnosti systému v distribučních kanálech zpráva nehovoří. Více informací o produktu včetně specifikace lze nalézt na stránkách výrobce už dnes.

Zdroj: TZ Thecus
reklama
Nejnovější články
Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry
ARM vyvíjí procesory nejen pro mobilní sféru, ale také pro serverové nasazení, kde lákají především svou nízkou spotřebou. V nové roadmapě najdeme čipy Neoverse V1 s vysokým výkonem a N2 s až 192 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů