www.svethardware.cz
>
>
>
>

Thecus uvádí nový NAS server N4200

Thecus uvádí nový NAS server N4200
, , aktualita
Intel Atom se v dnešních aktualitách představuje podruhé coby srdce pohánějící tok sdílených dat na síti – tentokrát v šasi Thecus. Nový NAS Thecus N4200 je zaměřen na uživatele v domácnostech, proto byl navržen s důrazem na rychlý a hlavně...
K oblíbeným
reklama
Intel Atom se v dnešních aktualitách představuje podruhé coby srdce pohánějící tok sdílených dat na síti – tentokrát v šasi Thecus. Nový NAS Thecus N4200 je zaměřen na uživatele v domácnostech, proto byl navržen s důrazem na rychlý a hlavně snadný přístup k datům. Rychlé reakce systému a podporu datových přenosů zajišťuje nový 1,66GHz procesor Intel Atom D510 v kombinaci s 1 GB DDR2 pamětí RAM. Snadná administrace serveru je umocněna předním 2.8” OLED displejem, který umožňuje přímé nastavení některých funkcí, jako WAN, LAN, agregace linek nebo jazyk.
NAS server N4200 rovněž nabízí dostatečně velký a bezpečný prostor pro sdílení dat. Čtyři pozice pro 3Gb/s SATA disky poskytují úložnou kapacitu až 8 TB s možností využít 2,5“ HDD pro klidnější a úspornější chod nebo 3,5“ HDD pro větší kapacitu a výkon. Bezpečnost dat lze ovlivnit nastavením diskového pole RAID 0, 1, 5, 6, 10 nebo JBOD. Chod systému je dále zabezpečen zdvojenou flash pamětí DOM (Disk On Module), kde je uložen a zálohován firmware NASu N4200. Pro případ výpadku napájení během stahování důležitých dat je server vybaven záložní Li-Ion baterií (BBM - Battery Backup Module).

NAS server Thecus N4200 je zkrátka „tak trochu duální“ – dual core procesor, dual DOM, dvojí napájení, dva profily HDD nebo také dva displeje (druhý informuje o stavu HDD a sítě).

O dostupnosti systému v distribučních kanálech zpráva nehovoří. Více informací o produktu včetně specifikace lze nalézt na stránkách výrobce už dnes.

Zdroj: TZ Thecus
reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře