Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů

Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů
, , aktualita
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve...
K oblíbeným
reklama
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve se svým modelem CNPS8000 přišel Zalman a pak také Scythe Shuriken.Thermalright AXP-140 představený serverem VR-Zone je tedy nízký, pouze 70 mm vysoký, ale to samozřemě bez ventilátoru. Pokud ale tento chladič zvládne procesor i "pasivně", tedy s využitím ventilátorů obměňujících vzduch ve skříni, pak ta může být i pouze kolem 11 cm vysoká.Chladič využívá klasický tvar s žebry kolmými na základní desku a rovnou šest duálních heatpipe, které dvakrát protínají žebra, takže o kvalitní rozvod tepla do nich bude jistě dobře postaráno. Pasivní ambice ale narušuje viditelně vysoká hustota uložení těchto žeber, takže bude nanejvýš vhodné využít 120mm či 140mm ventilátor. Problémy ovšem také možná budou s kompatibilitou, protože prozatím je o AXP-140 známo, že podporuje pouze socket LGA775.

Rozměry chladiče činí 145 x 147 x 70,2 mm, hmotnost nezanedbatelných 900 gramů a materiály jsou standardní - měděná základna i heatpipe (poniklované) a hliníková žebra.

Zdroj: VR-Zone
reklama
Nejnovější články
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů