Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů

Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů
, , aktualita
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve...
K oblíbeným
reklama
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve se svým modelem CNPS8000 přišel Zalman a pak také Scythe Shuriken.Thermalright AXP-140 představený serverem VR-Zone je tedy nízký, pouze 70 mm vysoký, ale to samozřemě bez ventilátoru. Pokud ale tento chladič zvládne procesor i "pasivně", tedy s využitím ventilátorů obměňujících vzduch ve skříni, pak ta může být i pouze kolem 11 cm vysoká.Chladič využívá klasický tvar s žebry kolmými na základní desku a rovnou šest duálních heatpipe, které dvakrát protínají žebra, takže o kvalitní rozvod tepla do nich bude jistě dobře postaráno. Pasivní ambice ale narušuje viditelně vysoká hustota uložení těchto žeber, takže bude nanejvýš vhodné využít 120mm či 140mm ventilátor. Problémy ovšem také možná budou s kompatibilitou, protože prozatím je o AXP-140 známo, že podporuje pouze socket LGA775.

Rozměry chladiče činí 145 x 147 x 70,2 mm, hmotnost nezanedbatelných 900 gramů a materiály jsou standardní - měděná základna i heatpipe (poniklované) a hliníková žebra.

Zdroj: VR-Zone
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře