Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů

Thermalright uživatelům HTPC představuje AXP-140 pro chlazení procesorů
, , aktualita
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve...
K oblíbeným
reklama
Společnost Thermalright se také zaměřila na rostoucí skupinu uživatelů HTPC a určila jim svůj nový model CPU chladiče AXP-140. Nabídka nízkých chladičů se tedy již začíná rozšiřovat o chladiče renomovaných společností. Například již dříve se svým modelem CNPS8000 přišel Zalman a pak také Scythe Shuriken.Thermalright AXP-140 představený serverem VR-Zone je tedy nízký, pouze 70 mm vysoký, ale to samozřemě bez ventilátoru. Pokud ale tento chladič zvládne procesor i "pasivně", tedy s využitím ventilátorů obměňujících vzduch ve skříni, pak ta může být i pouze kolem 11 cm vysoká.Chladič využívá klasický tvar s žebry kolmými na základní desku a rovnou šest duálních heatpipe, které dvakrát protínají žebra, takže o kvalitní rozvod tepla do nich bude jistě dobře postaráno. Pasivní ambice ale narušuje viditelně vysoká hustota uložení těchto žeber, takže bude nanejvýš vhodné využít 120mm či 140mm ventilátor. Problémy ovšem také možná budou s kompatibilitou, protože prozatím je o AXP-140 známo, že podporuje pouze socket LGA775.

Rozměry chladiče činí 145 x 147 x 70,2 mm, hmotnost nezanedbatelných 900 gramů a materiály jsou standardní - měděná základna i heatpipe (poniklované) a hliníková žebra.

Zdroj: VR-Zone
reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek