Thermaltake Core V51 v jasně zeleném kabátku

Thermaltake Core V51 v jasně zeleném kabátku
, , aktualita
Společnost Thermaltake si připravila počítačovou skříň Core V51 Riing Edition, která na první pohled zaujme svým jasně zeleným panelem a stejnobarevným podsvícením. Je zřejmé, že tato skříň bude především pro příznivce NVIDIE.
K oblíbeným
reklama
Však právě společnost NVIDIA používá zelenou barvu, zatímco její rival, společnost AMD, je tábor červených, což platilo i v dobách firmy ATI. Právě k hardwaru od NVIDIE bude pasovat nová skříň Core V51 Riing Edition od Thermaltake, která vznikla skloubením modelu skříně Core V51 a ventilátorů Riing 14 s LED podsvícením. Výrobce se také nezapomněl pochlubit, že zmíněná skříň získala ocenění Red Dot Award Product Design 2015.

Ve skříni Core V51 Riing najdeme celkem tři ventilátory Riing s velikostí 140 mm a LED podsvícením. Dle Thermaltake jde o skříň určenou především pro nadšence, kteří potřebují model typu Middle Tower, jenž pojme i základní desky formátu E-ATX. Vedle toho můžeme ale dovnitř umístit také desky ATX a Micro ATX. Dle pohledu ale tato skříň asi nebude příliš vhodná pro opravdový formát E-ATX (305 x 330 mm), však taková deska by přesahovala přes otvory pro kabely. Jenomže dnes se za E-ATX označují i desky s rozměry od 305 x 257 mm, čili jen o 13 mm širší než desky formátu ATX.

Pro úložná zařízení tu máme jednak dvě externí 5,25" pozice, které pojmou ale i 3,5" disky. Pak tu je dalších pět diskových pozic, jež jsou modulární, takže je můžeme odšroubovat, aby se dovnitř vešly i dlouhé karty zasahující do jejich prostoru, anebo můžeme namísto nich dopředu dát radiátor vodního chlazení. Připravena je konkrétně pozice pro až 360mm nebo 280mm radiátor vybavená prachovým filtrem. Thermaltake je osadil dvěma 140mm ventilátory Riing, které mají otáčky 1400 RPM při 28 dBA a díky kabelu s odporem je můžeme srazit na 1000 RPM (22 dBA). Do horních pozic se pak vejdou dokonce tři 140mm ventilátory či 420mm radiátor.

Procesorový chladič může být vysoký až 185 mm, zdroj hluboký 220mm a grafické karty mohou mít na délku 310 mm nebo až 480 mm, pokud jim uvolníme místo. Rozměry skříně jsou 540 x 236 x 550 mm a hmotnost 10,8 kg, přičemž vyrobena byla nez klasické oceli SECC, ale z SPCC.

Zdroj: TZ Thermaltake
reklama
Nejnovější články
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s
Řada Blue je v případě společnosti Western Digital synonymum pro běžný hardware pro běžné uživatele. Nemůžeme tak od nového WD Blue SN550 NVMe očekávat ty nejvyšší výkony, nicméně tomu by měla odpovídat i cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Pro W5700X: další plné Navi pro Apple AMD Radeon Pro W5700X: další plné Navi pro Apple
Společnost AMD nedávno vyslala na trh grafickou kartu Radeon Pro W5700, kterou nyní následuje model W5700X s plným čipem Navi 10. Ten ovšem bude určen primárně pro Mac Pro Tower firmy Apple. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SSD Patriot Viper Gaming VPR100 zvládají až 3300 MB/s SSD Patriot Viper Gaming VPR100 zvládají až 3300 MB/s
Patriot představuje nové vysoce výkonné SSD disky formátu m.2, Viper Gaming VPR100. Ty mohou zvládat přenosové rychlosti až 3300 MB/s a slibují také rychlé náhodné čtení, v některých případech až 700K IOPS.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala