Thermaltake nabízí nové CPU chladiče TMG IA1

Thermaltake nabízí nové CPU chladiče TMG IA1
, , aktualita
Společnost Thermaltake ani na konci roku nelení a představuje nové produkty. Nyní jde o nový procesorový chladič TMG IA1 (CL-P0489), což je koncepcí naprosto běžný věžovitý chladič se 4 duálními 6mm heatpipe a 51 hliníkovými žebry. Nejzajímavější...
K oblíbeným
reklama
Společnost Thermaltake ani na konci roku nelení a představuje nové produkty. Nyní jde o nový procesorový chladič TMG IA1 (CL-P0489), což je koncepcí naprosto běžný věžovitý chladič se 4 duálními 6mm heatpipe a 51 hliníkovými žebry. Nejzajímavější je tak na tomto chladiči tvar žeber.Podle specifikací se tento model může aplikovat na sockety LGA775 a AMD AM2, takže podpory Intel Core i7 jsme se zatím nedočkali. Celkové rozměry chladiče činí 140 x 97 x 160 mm a hmotnost 648 gramů.

Aktivní část tvoří jeden 120 x 25 mm modře podsvícený ventilátor bez rámečku, jehož otáčky mohou být v rozmezí 1300 - 2100 RPM. Pak jsou ale specifikace poněkud nejasné, protože nejsou udávány v rozmezí. Průtok vzduchu tak je dle Thermaltake 70,3 CFM, hlučnost 20 dBA a statický tlak 2,51 mm vodního sloupce. Dá se předpokládat, že poslední tři hodnoty platí pro nejvyšší otáčky, protože u 1300RPM 120mm ventilátorů by se nám Thermaltake snažil jako obvykle vnutit 16 dBA.

Zdroj: TZ Thermaltake
reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Včera, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek