reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

THERMALTAKE představuje kit pro chlazení grafických karet a pamětí DDR a SDRAM

12.6.2001, PR článek , článek
THERMALTAKE představuje kit pro chlazení grafických karet a pamětí DDR a SDRAM
Máte problémy s chlazením grafických karet a pamětí ? Pak Vám možná pomůže následující článek.
Dnes Vám představíme jeden ze zajímavých produktů tajwanské společnosti THERMALTAKE, kterou v České a Slovenské republice zastupuje společnost TNTRADE. THERMALTAKE je velmi známý výrobce chladičů a s jejími produkty se setkáte v recenzích na řadě prestižních serverů ve světě. Před měsícem uvedla na trh velmi zajímavý kit pro chlazení paměťových modulů grafických karet a paměťových modulů DDR PC-2100 a SDRAM PC-100 a PC-133. Tento kit je nabízen pod názvem THERMALTAKE MEMORY COOLING KITS (P/N: A1092).



Kit je balen v pěkném blisterovém balení s průhledným obalem, takže na produkty v balení je hezky vidět. Obsahuje 2 ks Thermaltake DDR HEAT SPREADER, 2 ks Thermaltake DDR SDRAM HEAT SINK, oboustranné samolepky a držáčky pro přichycení na paměti a čipy. Instalace je velmi jednoduchá a podle obrázkové dokumentace ji zvládne i laik.

Thermaltake DDR SDRAM HEAT SINK





Tento produkt je doporučován všemi předními servery pro přichlazování pamětí grafických karet. Jeho přínos je nesporný. Lze ho použít se všemi běžnými kartami jako jsou ASUS, MICROSTAR a další. Většina výrobců vybaví své grafické karty dnes již aktivním chladičem GPU, ale samozřejmě je chlazení grafické karty optimalizováno pro standardní režim. V případě přetaktování dochází k častému přehřívání i dalších čipů, zejména pamětí. Právě tento produkt má úkol tomuto přehřívání zabránit a využívá přitom i proudění vzduchu z hlavního aktivního chladiče.

Thermaltake DDR HEAT SPREADER


Tento produkt je určen pro extrémní přetakování. Při zvýšení teploty paměťových modulů se i toto může projevovat na nestabilitě Vašich systémů. Na následujícím obrázku si můžete prohlédnout snížení teploty na modulu s tímto chladičem a bez něj. Snížení je evidentní.


Pokud jsme měli možnost vyzkoušet tento produkt, pak se hodí na všechny námi testované paměťové moduly, které jsme měli k dispozici. Na webu výrobce najdete i doporučení ohledně rozměrů paměťových modulů.

Celý kit se v České republice prodává na pultech za 499,- Kč bez DPH, ve Slovenské republice o cca 35% více.

Zdroje dalších informací:
Domácí stránka výrobce.
Domácí stránka distributora.
Přímý link do internetového obchodu pro ČR a SR.


Recenze v zahraničí:
MotherBoards, ClubOverclocker, Ocprices, PCover, Insanehardware


Placená reklama
reklama