reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Thermaltake uvádí na trh novou sérii chladičů TMG - Thermal Maximum Grade

, , aktualita
Thermaltake uvádí na trh novou sérii chladičů TMG - Thermal Maximum Grade
'Elegance Starts with Silence', to je nové heslo, které si zvolila firma Thermaltake. Ta si ve zprávě postěžovala na fakt, že s výkonnějšími komponenty se zvyšuje i výdej odpadního tepla, který je třeba lépe odvádět, což má za následek zvýšení...
Thermaltake uvádí na trh novou sérii chladičů TMG - Thermal Maximum Grade
'Elegance Starts with Silence', to je nové heslo, které si zvolila firma Thermaltake. Ta si ve zprávě postěžovala na fakt, že s výkonnějšími komponenty se zvyšuje i výdej odpadního tepla, který je třeba lépe odvádět, což má za následek zvýšení otáček a vyšší hluk. A tato 'revoluční' myšlenka je přivedla k výrobě nových chladičů grafických karet a procesorů, které lépe chladí, ale zachovávají si rozumnou hladinu hluku. A jak toho hodlá firma dosáhnout? Především pružinkami, které mají absorbovat vibrace vzniklé otáčením rotorů a bezrámečkovým designem ventilátorů. Dále by to měly být optimalizované tvary lopatek ventilátorů pro zlepšení průtoku vzduchu a jeho směřování na ta pravá místa pasivů.


TMG A1

Avšak geometrie lopatek se kvůli optimálnímu průtoku upravuje naprosto běžně a bezrámečkové ventilátory s pružným uchycením již před dlouhou dobou u chladičů procesorů představila firma Arctic Cooling. Spíše než o nové nápady tak zde půjde o kvalitu zpracování. Setkáme se s novými chladiči CPU, z nichž tři budou určeny pro procesory AMD. Jedná se o chladič TMG A1 - typ věž se čtyřmi (efektivně osmi) heatpipe, TMG A2 - s uspořádáním, kde čtyři heatpipe vedou teplo ze základny do žebroví a TMG A3, což je již zcela běžný extrudovaný hliníkový chladič bez heatpipe. Pro procesory Intel tu pak máme pouze upravené verze prvního a druhého chladiče, jež se přejmenovaly na TMG i1 a TMG i2.


TMG AT1

Následují chladiče grafických karet. Jejich design také nepřináší nic nového - jedná se o variaci na téma DHES (Direct Heat Exhaust System - také původně od Arctic Cooling) s turbínovým ventilátorem tlačícím vzduch přes žebra mimo skříň, popřípadě je tok vzduchu orientovaný opačným směrem dopředu skříně. Jmenovitě se jedná o chladiče TMG AT1, TMG AT2 pro ATi a TMG ND1, TMG ND2 pro nVidie. Ty doplní dva bloky (verze ATi/nVidia) pro vodní chlazení (zatím bez podpory GF8800GS/GTX) s názvy TMG ND3 a TMG AT3. Bloky jsou však doplněny o 60mm 1500RPM turbínový ventilátor, jenž má za úkol modře zářit a možná také chladit měniče napětí.


TMH ND3

Zcela poslední novinkou je pak dvojslotový ventilátor TMG SL1 nabírající vzduch z obou stran a posílající jej ven. O všech těchto výrobcích si můžete zjistit podrobnosti na speciálních stránkách, které Thermaltake k tomuto účelu vytvořil. Jen dodám, že ke všem produktům TMG Thermaltake nabízí šestiletou záruční lhůtu.


TMG SL1

Zdroj: Thermaltake
reklama
reklama
reklama