Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake vytvořil chladič pamětí s heatpipe

15.1.2007, Jan Vítek, aktualita
Thermaltake vytvořil chladič pamětí s heatpipe
Společnost Thermaltake nemůže zůstat po Thermalrightu a ostatních pozadu, a proto představuje vlastní heatpipe chladič paměťových modulů - Spirit RS (P/N CL-R0026). Ten tak rozšiřuje řady produktů, s jejichž pomocí si můžete bezhlučně a...
Společnost Thermaltake nemůže zůstat po Thermalrightu a ostatních pozadu, a proto představuje vlastní heatpipe chladič paměťových modulů - Spirit RS (P/N CL-R0026). Ten tak rozšiřuje řady produktů, s jejichž pomocí si můžete bezhlučně a snad také efektivně zařídit lepší chlazení vašich RAM.Tepelnou energii z čipů sbírají extrudované hliníkové bloky, které ji přenášejí na jednu heatpipe (oproti dvěma u Thermalrightu). Ta se zvedá vzhůru a pomocí hliníkových žeber odevzdává teplo okolnímu vzduchu. Pokud budeme dále porovnávat s řešením Thermalright HR-07, pak mi Spirit RS připadá lepší z důvodu užití jedné heatpipe, jež musí na tepelný výdej pamětí stačit a ve výsledku by takový produkt měl být levnější. Avšak příliš se mi nezamlouvá poněkud poddimenzovaná plocha hliníkových žeber. Výhodou je však tvar trubice - ta je totiž kulatá a její úhel sklonu si může nastavit uživatel podle vlastního uvážení.

Specifikace hovoří o hmotnosti 90g, rozměrech 193 x 8,5 x 90 a heatpipe trubici o průměru 6mm. Kompatibilita je zajištěna pro jedno i oboustranné moduly DDR a DDR2. Snad již brzy se tento produkt objeví v našich obchodech a dozvíme se tedy i jeho koncovou cenu.

Zdroj: Thermaltake