www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM
, , aktualita
Vypadá to, že AMD nám opravdu hodlá nabídnout jednu z hlavních výhod, které doposud měly oproti Threadripperům procesory EPYC. Jde o osmikanálový přístup k operační paměti, což by měla být výhoda platformy WRX8. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila označení nových čipových sad AMD, a sice TRX40, TRX80 a WRX80. Nyní máme jejich nástup zmíněn ještě od jednoho zdroje, a sice GamersNexus, přičemž v tomto případě už jde konkrétně o TRX4 a WRX8. Ale ať se budou nové sady jmenovat jakkoliv, důležité je to, co představují. 
 
 
 
Nově se tak mluví jen o dvou platformách, a sice TRX4 se čtyřkanálovým přístupem do paměti a WRX8 s osmikanálovým a osobně bych se nedivil, kdyby vedle nich už nebyla žádná TRX8 či TRX80, protože dle původní zprávy mezi ní a WRX8 není žádný významný rozdíl. 
 
Nové informace ale potvrzují především podporu osmi kanálů na WRX8, což by dříve kvůli celé architektuře Threadripperů možné nebylo, nebo jen s obtížemi kvůli tomu, že paměťové kanály se braly po dvou ze čtyř samostatných a propojených čipů. V případě nové generace procesorů využívajících I/O jádro to může být daleko snadnější, neboť přes to probíhá jednotná komunikace dále přes patici a pak může procesor jednoduše aktivovat čtyři, nebo plných osm kanálů. Je také pravděpodobné, že se budeme mezi tím rozhodovat už při koupi a Threadrippery s osmi kanály pro WRX8 budou prodávány jako jiná a o něco dražší SKU.
 
 
To už závisí na AMD, stejně jako to, zda procesory pro WRX8 nepřijdou zároveň s více (až 64 jádry), zatímco modely pro TRX4 budou limitovány třeba 32 jádry. I zde půjde čistě jen o libovůli výrobce. 
 
GamersNexus mluví o tom, že TRX4 jako klasická HEDT platforma bude nabízet podporu UDIMM se dvěma DIMM na kanál s maximální kapacitou 256 GB (rovněž na kanál), takže maximálně s 1 TB RAM. Dále tu je podpora 64 linek PCIe 4.0, z nichž 16 může tvořit porty SATA. O rozdělení procesorů dle platforem pak vypovídá to, že se mluví o jisté skupině A s maximálně 280W TDP, Tcase Max 60 °C a Tctl Max 100 °C. 
 
Platforma WRX8 už je čistě pro pracovní stanice, takže můžeme uvažovat o konkurenci pro Intel Xeon-W. Slibována je podpora UDIMM, RDIMM i LRDIMM s jedním modulem na kanál a celkovou možno kapacitou 2 TB. Oproti TRX4 tato platforma přijde o možnost přetaktování, ale nabídne 96 až 128 PCIe 4.0 (až 32 pro SATA) a skupinu procesorů B rovněž s 280W TDP, ale Tcase Max 81 °C (Tctl Max stále 100 °C). 
 
Zdroj: GamersNexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář