www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM
, , aktualita
Vypadá to, že AMD nám opravdu hodlá nabídnout jednu z hlavních výhod, které doposud měly oproti Threadripperům procesory EPYC. Jde o osmikanálový přístup k operační paměti, což by měla být výhoda platformy WRX8. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila označení nových čipových sad AMD, a sice TRX40, TRX80 a WRX80. Nyní máme jejich nástup zmíněn ještě od jednoho zdroje, a sice GamersNexus, přičemž v tomto případě už jde konkrétně o TRX4 a WRX8. Ale ať se budou nové sady jmenovat jakkoliv, důležité je to, co představují. 
 
 
 
Nově se tak mluví jen o dvou platformách, a sice TRX4 se čtyřkanálovým přístupem do paměti a WRX8 s osmikanálovým a osobně bych se nedivil, kdyby vedle nich už nebyla žádná TRX8 či TRX80, protože dle původní zprávy mezi ní a WRX8 není žádný významný rozdíl. 
 
Nové informace ale potvrzují především podporu osmi kanálů na WRX8, což by dříve kvůli celé architektuře Threadripperů možné nebylo, nebo jen s obtížemi kvůli tomu, že paměťové kanály se braly po dvou ze čtyř samostatných a propojených čipů. V případě nové generace procesorů využívajících I/O jádro to může být daleko snadnější, neboť přes to probíhá jednotná komunikace dále přes patici a pak může procesor jednoduše aktivovat čtyři, nebo plných osm kanálů. Je také pravděpodobné, že se budeme mezi tím rozhodovat už při koupi a Threadrippery s osmi kanály pro WRX8 budou prodávány jako jiná a o něco dražší SKU.
 
 
To už závisí na AMD, stejně jako to, zda procesory pro WRX8 nepřijdou zároveň s více (až 64 jádry), zatímco modely pro TRX4 budou limitovány třeba 32 jádry. I zde půjde čistě jen o libovůli výrobce. 
 
GamersNexus mluví o tom, že TRX4 jako klasická HEDT platforma bude nabízet podporu UDIMM se dvěma DIMM na kanál s maximální kapacitou 256 GB (rovněž na kanál), takže maximálně s 1 TB RAM. Dále tu je podpora 64 linek PCIe 4.0, z nichž 16 může tvořit porty SATA. O rozdělení procesorů dle platforem pak vypovídá to, že se mluví o jisté skupině A s maximálně 280W TDP, Tcase Max 60 °C a Tctl Max 100 °C. 
 
Platforma WRX8 už je čistě pro pracovní stanice, takže můžeme uvažovat o konkurenci pro Intel Xeon-W. Slibována je podpora UDIMM, RDIMM i LRDIMM s jedním modulem na kanál a celkovou možno kapacitou 2 TB. Oproti TRX4 tato platforma přijde o možnost přetaktování, ale nabídne 96 až 128 PCIe 4.0 (až 32 pro SATA) a skupinu procesorů B rovněž s 280W TDP, ale Tcase Max 81 °C (Tctl Max stále 100 °C). 
 
Zdroj: GamersNexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala