www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM

Threadrippery 3000 mají nabídnout i osmikanálový přístup k RAM
, , aktualita
Vypadá to, že AMD nám opravdu hodlá nabídnout jednu z hlavních výhod, které doposud měly oproti Threadripperům procesory EPYC. Jde o osmikanálový přístup k operační paměti, což by měla být výhoda platformy WRX8. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se objevila označení nových čipových sad AMD, a sice TRX40, TRX80 a WRX80. Nyní máme jejich nástup zmíněn ještě od jednoho zdroje, a sice GamersNexus, přičemž v tomto případě už jde konkrétně o TRX4 a WRX8. Ale ať se budou nové sady jmenovat jakkoliv, důležité je to, co představují. 
 
 
 
Nově se tak mluví jen o dvou platformách, a sice TRX4 se čtyřkanálovým přístupem do paměti a WRX8 s osmikanálovým a osobně bych se nedivil, kdyby vedle nich už nebyla žádná TRX8 či TRX80, protože dle původní zprávy mezi ní a WRX8 není žádný významný rozdíl. 
 
Nové informace ale potvrzují především podporu osmi kanálů na WRX8, což by dříve kvůli celé architektuře Threadripperů možné nebylo, nebo jen s obtížemi kvůli tomu, že paměťové kanály se braly po dvou ze čtyř samostatných a propojených čipů. V případě nové generace procesorů využívajících I/O jádro to může být daleko snadnější, neboť přes to probíhá jednotná komunikace dále přes patici a pak může procesor jednoduše aktivovat čtyři, nebo plných osm kanálů. Je také pravděpodobné, že se budeme mezi tím rozhodovat už při koupi a Threadrippery s osmi kanály pro WRX8 budou prodávány jako jiná a o něco dražší SKU.
 
 
To už závisí na AMD, stejně jako to, zda procesory pro WRX8 nepřijdou zároveň s více (až 64 jádry), zatímco modely pro TRX4 budou limitovány třeba 32 jádry. I zde půjde čistě jen o libovůli výrobce. 
 
GamersNexus mluví o tom, že TRX4 jako klasická HEDT platforma bude nabízet podporu UDIMM se dvěma DIMM na kanál s maximální kapacitou 256 GB (rovněž na kanál), takže maximálně s 1 TB RAM. Dále tu je podpora 64 linek PCIe 4.0, z nichž 16 může tvořit porty SATA. O rozdělení procesorů dle platforem pak vypovídá to, že se mluví o jisté skupině A s maximálně 280W TDP, Tcase Max 60 °C a Tctl Max 100 °C. 
 
Platforma WRX8 už je čistě pro pracovní stanice, takže můžeme uvažovat o konkurenci pro Intel Xeon-W. Slibována je podpora UDIMM, RDIMM i LRDIMM s jedním modulem na kanál a celkovou možno kapacitou 2 TB. Oproti TRX4 tato platforma přijde o možnost přetaktování, ale nabídne 96 až 128 PCIe 4.0 (až 32 pro SATA) a skupinu procesorů B rovněž s 280W TDP, ale Tcase Max 81 °C (Tctl Max stále 100 °C). 
 
Zdroj: GamersNexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek