www.svethardware.cz
>
>
>
>

Threadrippery v dohledu, generace 5000 může nastoupit v srpnu

Threadrippery v dohledu, generace 5000 může nastoupit v srpnu
, , aktualita
AMD už evidentně nemá procesory Threadripper zařazené mezi prioritní produktové řady, pro což existují dva zřejmé důvody. Dle nejnovějších fám tak můžeme očekávat generaci Threadripper 5000 v létě.
K oblíbeným
reklama
Procesory Threadripper nepatří mezi prioritní produkty jednak právě proto, že ze strany Intelu tu už není žádná konkurence. Intel by sice teoreticky mohl připravit nové HEDT procesory Core na základě nových serverových Ice Lake-SP, ovšem to asi těžko dopadne. Ani pro Threadrippery 3000 tak není na trhu konkurence, přičemž AMD jejich řady dostupné v maloobchodě také nedávno doplnilo pomocí modelů Pro s 8kanálovým zapojením pamětí pro čipset WRX80. Stále jde ovšem o Zen 2. 
 
Vedle toho je také třeba říci, že oproti procesorům Ryzen či EPYC jsou HEDT procesory obecně z hlediska tržeb málo významné zboží. Ostatně Intel už HEDT přenechal firmě AMD a i tak jí dokázal na konci minulého roku vzít část trhu s x86 zpět, neboť v celkovém měřítku jde prostě a jednoduše o výrobní kapacity, které se firmě AMD nedostávají. 
 
 
Threadrippery založené na jádrech Zen 3 by tak dle nejnovějších informací mohly nastoupit v srpnu 2021, přičemž první zástupci aktuální generace jsou na trhu už od listopadu 2019. Pokud ale AMD vyslalo teprve letos na volný trh Threadripper 3000 Pro, je zřejmé, že s generací 5000 nebude nijak spěchat.
 
Dozvídám se také, že Threadripper 5000 má mít kódové označení Chagall, zatímco dříve se mluvilo o Genesis Peak, ale to je nakonec vedlejší. Důležité je to, že nové procesory mají být kompatibilní s dnešními deskami s TRX40. Leaker KittyYYuko (dříve KittyCorgi) ovšem mluví o srpnovém vydání nové generace Threadripperů se značnou nejistotou, ostatně do srpna zbývají ještě čtyři měsíce. 
 
Dle serveru VideoCardz mělo AMD s procesory Threadripper 5000 jisté potíže při vývoji a šlo konkrétně o to, že nevykazovaly podobný nárůst výkonu jako Ryzeny 5000. Z toho důvodu zatím výrobci desek nevědí nic konkrétního a čekají na další informace od AMD. 
 
Je také zřejmé, že do celé situace může promluvit také trh a výrobní kapacity, které má AMD u firmy TSMC k dispozici.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek