www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tiger Lake-U přijdou brzy, mainstreamové Tiger Lake-H až v příštím roce

Tiger Lake-U přijdou brzy, mainstreamové Tiger Lake-H až v příštím roce
, , aktualita
Právě za měsíc by měl Intel uvést na trh své zbrusu nové procesory Tiger Lake-U, ovšem jak už jejich označení říká, půjde o ultraúsporné verze pro tenounké notebooky. A co ostatní procesory jako Tiger Lake-H?
K oblíbeným
reklama
Tiger Lake-U pravděpodobně dorazí na trh 2. září jako nástupci procesorů Ice Lake-U a nyní by už Intel opravdu neměl zůstat pouze u ultraúsporných 10nm procesorů. Představit by měl i výkonnější Tiger Lake-H, ovšem ty by dle zprávy společnosti Compal (via @momomo_us) měly dorazit až během prvního kvartálu příštího roku. Nahradit či částečně doplnit by tak měly dnešní 14nm Comet Lake-H. 
 
 
Ve stejné zprávě se také píše, že v příštím roce už Intel nevypustí do světa žádné 14nm produkty, i když to spíše znamená procesory a ne obecně nic, co by bylo založené na tomto procesu. A to samozřejmě za předpokladu, že Rocket Lake-S přijdou ještě letos. A mimochodem, uvedený rok 2011 je pochopitelně překlep, má tu být 2021. 
 
 
Tiger Lake-H by už také konečně měly být osmijádrové procesory, takže se zde v případě 10nm čipů neomezíme jen na čtyři jádra. Mají už také podporovat pouze paměti DDR5 a už ne standard DDR4. To se dalo očekávat, ostatně jako mobilní procesory budou stejně k dispozici už v hotových počítačích, takže nikoho nemusí zajímat případný požadavek na zpětnou kompatibilitu. Pokud o něco půjde, tak spíše o cenu DDR4 vs. DDR5. A co se týče TDP, to by se mělo dostat na 35 W. To jsou ale všechno stále ještě pouhé fámy. 
 
Tiger Lake-U se už ale rýsují velice zřetelně jako procesory spadající mezi Core 11. generace a Celerony série 6000. Ty prvně zmíněné dosáhnou TDP až 28 W stejně jako Ice Lake a druhé pak mají dosáhnout jen 15 W. Půjde o maximálně čtyři jádra, ovšem další specifikace zatím neznáme a lze očekávat, že se objeví někdy v průběhu tohoto měsíce. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly
Americká kosmická agentura NASA je i kvůli pandemii onemocnění covid-19 nucena odkládat některé své projekty. Mezi mise, které kvůli současné situaci nabírají zpoždění, se řadí i Dragonfly na měsíc Saturnu Titan.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb
Online služby mohou občas přestat fungovat a počátkem tohoto týdne se to stalo rovnou dvěma velkým gigantům. Problémy zaznamenaly služby společnosti Apple, kde se to týkalo takřka všech, i Microsoftu, kde šlo především o Office.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm
NVIDIA se již se společností SoftBank dohodla na akvizici firmy Arm, která by se měla za cenu 40 miliard dolarů stát výraznou posilou portfolia NVIDIE a cestou k dalšímu rozvoji. To ale ještě nemusí dopadnout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450 Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450
Můžeme počítat s tím, že výrobci desek přijdou na trh s novými modely při příležitosti vypuštění procesorů Ryzen "Vermeer", ačkoliv se na trhu neobjeví žádná nová čipová sada. Asus však dokonce chystá i nové desky se starým B450.
Včera, aktualita, Jan Vítek