www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tiger Lake-U přijdou brzy, mainstreamové Tiger Lake-H až v příštím roce

Tiger Lake-U přijdou brzy, mainstreamové Tiger Lake-H až v příštím roce
, , aktualita
Právě za měsíc by měl Intel uvést na trh své zbrusu nové procesory Tiger Lake-U, ovšem jak už jejich označení říká, půjde o ultraúsporné verze pro tenounké notebooky. A co ostatní procesory jako Tiger Lake-H?
K oblíbeným
reklama
Tiger Lake-U pravděpodobně dorazí na trh 2. září jako nástupci procesorů Ice Lake-U a nyní by už Intel opravdu neměl zůstat pouze u ultraúsporných 10nm procesorů. Představit by měl i výkonnější Tiger Lake-H, ovšem ty by dle zprávy společnosti Compal (via @momomo_us) měly dorazit až během prvního kvartálu příštího roku. Nahradit či částečně doplnit by tak měly dnešní 14nm Comet Lake-H. 
 
 
Ve stejné zprávě se také píše, že v příštím roce už Intel nevypustí do světa žádné 14nm produkty, i když to spíše znamená procesory a ne obecně nic, co by bylo založené na tomto procesu. A to samozřejmě za předpokladu, že Rocket Lake-S přijdou ještě letos. A mimochodem, uvedený rok 2011 je pochopitelně překlep, má tu být 2021. 
 
 
Tiger Lake-H by už také konečně měly být osmijádrové procesory, takže se zde v případě 10nm čipů neomezíme jen na čtyři jádra. Mají už také podporovat pouze paměti DDR5 a už ne standard DDR4. To se dalo očekávat, ostatně jako mobilní procesory budou stejně k dispozici už v hotových počítačích, takže nikoho nemusí zajímat případný požadavek na zpětnou kompatibilitu. Pokud o něco půjde, tak spíše o cenu DDR4 vs. DDR5. A co se týče TDP, to by se mělo dostat na 35 W. To jsou ale všechno stále ještě pouhé fámy. 
 
Tiger Lake-U se už ale rýsují velice zřetelně jako procesory spadající mezi Core 11. generace a Celerony série 6000. Ty prvně zmíněné dosáhnou TDP až 28 W stejně jako Ice Lake a druhé pak mají dosáhnout jen 15 W. Půjde o maximálně čtyři jádra, ovšem další specifikace zatím neznáme a lze očekávat, že se objeví někdy v průběhu tohoto měsíce. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Včera, aktualita, Jan Vítek