reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

TikTok je nejstahovanější aplikací na světě, překonal Facebook

, , aktualita
TikTok je nejstahovanější aplikací na světě, překonal Facebook
Sociální síť TikTok slaví velké úspěchy. Dokonce až takové, že se stala nejstahovanější aplikací na světě a předstihla i aplikace společnosti Facebook. Ty mají nyní všechna umístění od druhého do pátého.
TikTok je nejstahovanější aplikací na světě, překonal Facebook
Na trhu sociálních sítí, aplikací k nim a komunikátorů dochází ke změnám. I když společnost Facebook doslova kraluje Top 5, kde má hned 4 své aplikace, první pozici už ztratila. Tu musela přepustit čínské sociální síti TikTok. Přitom je poměrně mladá, vznikla v roce 2016 a o rok později se podívala i za čínské hranice. Aplikace TikTok se pro rok 2020 stala celosvětově nejstahovanější aplikací a vyšvihla se ze 4. místa, které měla v roce 2019.
 
TikTok
 
Druhé místo si zachovala aplikace Facebook, třetí místo pak komunikátor WhatsApp. Na 4. místo se z 5. pozice vyšvihnul Instagram a obrovský propad zaznamenal Facebook Messenger. Ten šel z 1. místa až na 5. pozici. Dále tu máme Snapchat a Telegram, obě aplikace si polepšily o jednu pozici. Naopak o dvě pozice (z 6. na 8. pozici) se propadlo čínské Likee. Polepšil si Pinterest (z 11. na 9. místo) a o trochu klesl Twitter (z 9. na 10. místo).
 
TikTok je platformou, kam uživatelé nahrávají kráká videa (zpravidla okolo 10 až 15 sekund, max. limit byl nedávno posunut na 3 minuty), obvykle jde o krátké taneční sekvence. Velkou popularitu nabral zejména v období pandemie, kdy se vedle zábavy začalo objevovat i více krátkých vzdělávacích videí, "life hacků" a mnoho dalšího. Úspěch TikToku byl tak velký, že už jej kopírují i tradiční sociální sítě např. v podobě YouTube Shorts nebo Instagram Reels. Připomeňme ještě, že se služba TikTok potýkala s nařčením z nízké bezpečnosti a někdejší prezident USA Donald Trump ji považoval za bezpečnostní hrozbu, která vyústila v ban a TikTok Global.
 


reklama
reklama
reklama