reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

TikTok překonal už i YouTube: uživatelé na něm v průměru stráví více času

, , aktualita
TikTok překonal už i YouTube: uživatelé na něm v průměru stráví více času
Sociální síti TikTok se podařilo překonat dalšího konkurenta poté, co se stal nejstahovanější aplikací. V průměrné době sledování na uživatele navzdory krátkým videím překonal i letitou jedničku, YouTube.
TikTok překonal už i YouTube: uživatelé na něm v průměru stráví více času
Trh sociálních sítí se mění a do popředí se velmi rychle dere TikTok. Ten se minulý měsíc stal nejstahovanější aplikací na světě, v průměrném času stráveným uživatelem však překonává dokonce i YouTube. Je to pozoruhodné i proto, že TikTok povoluje jen krátká videa, zatímco na YouTube jsou zpravidla delší. Se statistikou přišla společnost App Annie a týká se sice jen Androidu, nicméně díky jeho velkému zastoupení jde i tak o docela vypovídající statistiku (minimálně pro tuto jednu platformu a v daných zemích).
 
TikTok
 
A jak to vypadá, toto prvenství si v některých zemích drží už téměř rok. Průzkum ukázal, že v USA TikTok překonal YouTube už v srpnu 2020 a vedení ztratil jen v březnu 2021. Průměrná doba strávená americkým uživatelem na TikToku je 24 hodin měsíčně, u YouTube je to 22 hodin a 40 minut. Ve Velké Británii je rozdíl mnohem více výrazný. Tam TikTok vede už od května 2020 a nyní má okolo 25 hodin měsíčně na uživatele, zatímco YouTube jen 15.
 
Platforma YouTube nicméně patrně stále vede v celkovém počtu strávených hodin díky tomu, že má celosvětově okolo 2 miliard uživatelů, zatímco TikTok "jen" 700 milionů (za předpokladu, že podobné poměry jsou i v jiných zemích; navíc Čína, která nebyla v průzkumu, je doslova kolébkou TikToku, a tam můžeme předpokládat ještě drtivější vítězství TikToku nad YouTubem). Je dost dobře možné, že TikTok celkovým počtem hodin brzy překoná YouTube a možná později i celosvětovým počtem uživatelů.
 


reklama
reklama
reklama