www.svethardware.cz
>
>
>

Tim Cook, CEO společnosti Apple, se stal miliardářem

Tim Cook, CEO společnosti Apple, se stal miliardářem
, , aktualita
Tim Cook, nynější CEO společnosti Apple, těží z rostoucích cen akcií firmy. Pokud se započítá hodnota jím vlastněných akcií a dalších kompenzací, jeho jmění by nyní mělo přesahovat hodnotu jedné miliardy USD.
K oblíbeným
reklama
Na světě je hodně miliardářů a bavíme-li se o světě IT, většina z nich byla i zakladateli společností (nebo se připojili v raných fázích projektů), ze kterých plyne jejich jmění. Vzpomenout můžeme např. na Bill Gatese a jeho Microsoft (121 mld. USD), Jeffa Bezose v Amazonu (187 mld. USD), Marka Zuckerberga ve Facebooku (102 mld. USD) a mnoho dalších. To o Timovi Cookovi z Applu až tak moc neplatí. I když byl zaměstnancem Applu už od roku 1998, jejím CEO se stal až po Jobsově smrti v roce 2011. I to projevuje na tom, že zatímco u výše zmíněných se jmění pohybuje v mnoha desítkách miliard USD, resp. nyní už přes sto miliard, Tim Cook teprve nyní překonává magickou hranici jedné miliardy.
 
Tim Cook
Tim Cook, autor: iphonedigital [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Dle Bloombergu na prodeji akcií a kompenzacích vydělal 650 milionů dolarů a jeho 847 969 akcií Applu má díky jejich velmi rychle rostoucí ceně (téměř 451 USD za akcii) hodnotu dalších 382 mil. dolarů, což dělá dohromady zhruba 1,03 mld. USD. Cook přitom nedrží nějak velký podíl ve společnosti, činí jen cca 0,02 %. Díky růstu cen akcií Applu ale nejspíš ještě v tomto měsíci obdrží další výplatu ze společnosti v podobě 560 tisíc akcií (252 mil. USD). Podobně jako např. Gates, i Cook věnuje nemalou část svého jmění charitám a na různé další projekty.
 
I když Cook není zakladatelem Applu a Jobs byl mnohými považován za nenahraditelného, ukázalo se, že je lepším obchodníkem. Apple sice poněkud ztratil z image společnosti přinášející přelomové produkty, nicméně dokáže stále přinášet produkty, které lidé chtějí a jsou ochotni za ně zaplatit, především je tu ale poslední dobou důraz na služby. Není divu, že hodnota Applu dosáhla na 1,93 bilionu USD a bude patrně první americkou společností, která překoná 2 biliony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář